مقدار كم بتا تيتر

سلام من ٢٨ سالمه آخرين پري ٧ خرداد ماه بود روز ٢ و ٩ تيرماه نزديكي داشتم كه بعدش رفتم آزمايش دادم ديدم باردارم اما عدد تيتر كم است يعني من روز ٢٩ تير كه رفتم عددش ٧٢٥ بود و امروز كه ٨ مرداد هست عددش شد ٢٤٢٥
همين امروز رفتم سونو گفت كه يك ساك ديده ميشه و همه چيز طبيعيه اما هنوز ضمايم مشاهده و قطب مشاهده نشده و اينكه سن بارداري رو ٥ هفته و ٢ روز تشخيص داد
حالامن خيلي نگرانم كه چرا اين عدد تيتر دو برابر نميشه ؟ اگه ميشه لطفا راهنمايي كنيد

Re: مقدار كم بتا تيتر

سلام
یعنی از 7 خرداد تا 2 تیرماه هیچ اقدامی نکرده بودید؟ سیکل 28 روزه داشتید همیشه؟
اگر این طور است پس تایم قاعدگی را نباید برای شما مبنا بگیریم.
اولین مثبت بودن آزمایش چه تاریخی بوده؟ می خواهم بدانم حداقل سن بارداری را که مطمئنیم چقدر است؟
برای سنجش درست بتا باید با اختلاف 2 تا3 روز 2 آزمایش داشته باشیم. داشتید شما؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون كه جواب دادين
نه اون موقع نزديكي نداشتيم چون دكتر برام كرم گرفته بود گفت عفونت كوچولويي دارم كه به كرم رفع شد
براتون آزمايشاتم رو مينويسم با تاريخشون
سيكلهاي پريودم هر دفعه يه مدل بود بعضي وقتها ٢٨ روزه و بعضي وقتها ٤٠ و .....
اولين آز
Beta-hcg = 113.3 در تاريخ ٢١/٤
Bhcg.titer= 274 در تاريخ ٢٤/٤
Bhcg.titer= 500 در تاريخ ٢٩/٤
در همان روز يعني ٢٩/٤ رفتم آزمايشگاه ديگه و دوباره خون دادم گفتن كه اين آزمايشگاه دقيقتره چون از روش ecl استفاده ميكنه
كه عددش شد
Beta hcg titer = 725
و در تاريخ ٨/٥ رفتم آزمايشگاهي كه دقيق بود و عددش شد ٢٤٢٥
وهمان روز رفتم سونو كه نوشته بود
رحم محتوي يك ساك حاملگي با حدود منظم وراكسيون دسيدواي طبيعي در ناحيه فوندال بوده و با قطر متوسط ٧ ميليمتر و به سن حاملگي ٥ هفته و دو روز برحسب gs ميباشد
ضمايم جنيني ديده نميشود
شواهدي از هماتوم ساب كوريونيك ديده نميشود
سونوگرافي كنترل جهت بررسي تشكيل قطب جنيني ٢-٣ هفته بعد توصيه ميشود
كه من ديشب زنگ زدم دكتر و بهم گفت شيافت سيكلوژست بخرم ١٠ عدد و هر ١٢ ساعت به صورت واژينال استفاده كنم
منم انجام دادم
حالا همش ذهنم درگيره همش فكر ميكنم نميدونم ميمونه يا نميمونه
اگه ميشه لطفا راهنمايي كنيد
سپاسگزارم

دوست عزیزم
رنج های بتا طبق رشد مورد انتظار نبوده است . حال اگر فرض را بر خطا بگذاریم سونویی داریم که طبق (قاعدگی نه بلکه) اولین آزمایش شما، در واقع حداقل بین 4 تا 5 هفتگی ، انجام شده و انتظار می رفته که ساک و کیسه زرده حداقل و شاید جنین بدون ضربان قلب، دیده شود اما ساک خالی رویت شده . بنابراین همچنان شک تا حدی پابرجا می ماند اما تشخیص نهایی را با این سونو نمی گذاریم بلکه با اختلاف 1 هفته سونوی واژینال انجام شود که در این سونو باید جنین لااقل دیده شود و اگر نشود بارداری پوچ می باشد.
اما تا پیش از آن دوست عزیزم تا جایی که می توانید سعی کنید ذهنتون رو پیشاپیش درگیر نکنید موارد مشابه که جنین دیده شده هم ، وجود داشته است.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشی خدمت شما...ی سوال داشتم ک امیدوارم زود ببینید و جوابمو بدید چون حالو روزم خوب نیس..من یک روز بعد از موعد پری آز بتا دادم ۸۰ بود گفتن مشکوکه دو روز بعد تکرار کردم شد ۱۶۰بازم گفتن مشکوگه بازم دو روز بعد تکرار کردم شد ۲۵۰ و باز هم گفتن مشکوکه و این دفعه چهار روز بعد رفتم بتام شده بود ۲۹۷..خیلی نگرانم..یعنی نی نی م سقط میشه؟؟این سقط دومم بود یک سقط نزدیکای پنج هفته چند ماهه پیش داشتم...حالا واسم سونو واژینال نوشته دکتر...ممکنه خارج از رحمی باشه؟؟پیشاپیش ممنونم ک جوابمو با حوصله میدین

پگاه یاس نوشته شده:با سلام و خسته نباشی خدمت شما...ی سوال داشتم ک امیدوارم زود ببینید و جوابمو بدید چون حالو روزم خوب نیس..من یک روز بعد از موعد پری آز بتا دادم ۸۰ بود گفتن مشکوکه دو روز بعد تکرار کردم شد ۱۶۰بازم گفتن مشکوگه بازم دو روز بعد تکرار کردم شد ۲۵۰ و باز هم گفتن مشکوکه و این دفعه چهار روز بعد رفتم بتام شده بود ۲۹۷..خیلی نگرانم..یعنی نی نی م سقط میشه؟؟این سقط دومم بود یک سقط نزدیکای پنج هفته چند ماهه پیش داشتم...حالا واسم سونو واژینال نوشته دکتر...ممکنه خارج از رحمی باشه؟؟پیشاپیش ممنونم ک جوابمو با حوصله میدین
سلام عزیزم
بله این مورد آخر به خصوص پیشرفت خوبی نداشته.
سونو رو در مرکز معتبری بدهید که دوباره کاری نشود عزیزم
بارداری های آنرمال داخل رحم هم چنین بتاهایی ممکنه داشته باشند خیلی نگران خارج از رحم لزوما نباشید
ما رو هم مطلع کنید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام..ممنون از پاسخگوییتون ..
واسم سونو واژینال نوشت..ب حساب پریودی امروز ۶هفته م بودم...و اگه‌میشه تفسیرش کنید:
رحم ب احتساب سرویکس به ابعاد(54mm×40×80)دیده میشود
توده در میومتر دیده نشد.
آندومتر ب ضخامت (15mm)و اکوژن می باشد.در پریفال راست و بالا یک ناحیه anechoبا حدود اکوژن به قطر (2_3 mm)دیده میشود ک میتواند مربوط(early GS(4wk می باشد.
کنترل روند بارداری لازم است.
تخمدان راست ب ابعاد 35×20mm حاوی کورپوس لوتئوم ب قطر 16mm و تعدادی فولیکول کوچک می باشد.
تخمدان چپ ب ابعاد 32×20mm حاوی فولیکول های متعدد کوچک دیده می شود.
مایع آزاد 4-5ccدر لگن دیده میشود

بردم نشونه دکتر دادم گفت ک جنین هست و لقاحت دیر بوده و دو هفته دیگه بیا واست ی بار دیگه سونو کنم..واسم شیاف پروژسترون نوشت و گفت شبی یکی بزار..

سلام خیلی نگران و ناراحتم ولی خواهش میکنم مراعات نکنین و جواب سوالم بدین ۲تا سقط داشتم میدونم اینم نرمال نیست
۱۲روز از موعد پریودم گذشته بود چندتا بیبی چک منفی شد رفتن ازمایش بتا ۲۵بود و مشکوک گفت ۲روز دیگه بیا ازمایش تیتر بده ک شد ۴۵.۵
یه مسئله دیگه ام ک هست اینکه من توی ماه گذشته تمام رابطه هام محافظت شده بود تنها رابطه محافظت نشدم ۱روز مونده به موعد پریودم بود ک فکرشم نمیکردم...
به نظرتون میشه اون موقع لقاح صورت گرفته باشه یا غیر ممکنه.
همین الان عضویت گرفتم و خیلی با این صفحه اشنا نیستم اگه امکانش هست جوابش ایمیل کنین.سپاسگذارم

سلام خیلی نگران و ناراحتم ولی خواهش میکنم مراعات نکنین و جواب سوالم بدین ۲تا سقط داشتم میدونم اینم نرمال نیست
۱۲روز از موعد پریودم گذشته بود چندتا بیبی چک منفی شد رفتن ازمایش بتا ۲۵بود و مشکوک گفت ۲روز دیگه بیا ازمایش تیتر بده ک شد ۴۵.۵
یه مسئله دیگه ام ک هست اینکه من توی ماه گذشته تمام رابطه هام محافظت شده بود تنها رابطه محافظت نشدم ۱روز مونده به موعد پریودم بود ک فکرشم نمیکردم...
به نظرتون میشه اون موقع لقاح صورت گرفته باشه یا غیر ممکنه.
همین الان عضویت گرفتم و خیلی با این صفحه اشنا نیستم اگه امکانش هست جوابش ایمیل کنین.سپاسگذارم

سلام بله عزیزم
با سیکل بی نظم احتمال اینکه تخمک گذاری تون همان قبل پریود مورد انتظار بوده باشد هست در نتیجه 2 هفته تاخیر که داشته باشید تازه 4 هفته محسوب می شوید و بعد 3 هفته تاخیر تازه در سونو ساک رویت شود.رشد بتا هم که خوب بوده(باید هر 72 ساعت دوبرابرشود)
نمی گویم حتما این است اما این احتمال هم هست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان