لکه بینی طولانی...!!!!

سلام خدمت کارشناس محترم بنده باید۲۳فروردین پریودمیشدم امانشدم روزبعدش یه لکه داشتم از۲۴فروردین تاامروزکه۸اردیبهشت هست لکه بینی به صورت نامنظم دارم یعنی یک روز هست یکروزنیست وبه صورت لکه های قهوه ای هست. دراقدام بارداری هستم علت چی میتونه باشه؟ازبی بی چک هم استفاده نکردم

سلام. خانمی 21ساله هستم.وزنم 58.یکساله ازدواج کردم 8ماهه برای بارداری اقدام کردم ولی موفق نشدم ،سیکلم 27 روزه هستش،پریودم منظمه نهایتا با یک روز اختلاف.و این نظم 4ماه هس که بوجود اومده. و قبلش تا7روز بعد ازموعود پریود نمیشدم و با کاهش وزن پریودم مرتب شد..به پزشک مراجعه کردم، برا اینک 8ماه ک اقدام داشتم و باردار نشدم برام ازمایش نوشت. حواب ازمایش amh 1.75بود و رنج نرمال20-24سال برای اون ازمایشگاه3.60-4.44 بود و جواب بقیه به شرح زیر بود:
Tsh:3.59.....LH:6.53.....fsh:7.85
Prolactin:13.1
در ضمن من زمانی که این آزمایش رو دادم یک ماه بود که تازه پریودم منظم شده بود و نگران amhبودم ک چرا از رنج نرمال پایین ترم و ذخیره تخمدانیم پایینه و دکترم گفتن بخاطر پریود نامنظمم اینطوریه..میخواستم نظر شما رو هم بدونم در این مورد..
و همچنین دکترم گفتن ک تنبلی تخمدان خفیف دارم و بهم دارو دادن برا بارداری یک دوره کلومیفن اصلا جواب نداد ماه بعد شبی دو تا لتروزول خوردم و روز 12 سونو دادم ک تعداد فولی ها زیاد شده بود ولی بزدگترینش 12م م بود.و این ماه هم باید شبی 3تا لترو بخورم و روز 8 و10 عادت امپول hmgبزنم...شما وضعیتم رو چطور ارزیابی میکنید...معذرت میخوام بابت طولانی شدن متن..با تشکر از شما..

Re: لکه بینی در روز 14 پریودی...؟؟

سلام عزیزم
تنبلی تخمدان متاسفانه بسیار رایج است اما خوب درمانش روتین است و اغلب پس از 6 ماه درمان صحیح تخمک گذاری مرتبی پیدا می کنند
ترکیب لترزول از روز 2 ام به همراه آمپول hmg و hcg در انتها گفته می شود که خوب جواب می دهد.
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام عزیزم
تنبلی تخمدان متاسفانه بسیار رایج است اما خوب درمانش روتین است و اغلب پس از 6 ماه درمان صحیح تخمک گذاری مرتبی پیدا می کنند
ترکیب لترزول از روز 2 ام به همراه آمپول hmg و hcg در انتها گفته می شود که خوب جواب می دهد.

سلام.ازتون خواهش میکنم جوابمو بدبد، دیگه گیج شدم..نمیدونم چمه..من ماه اولی ک کلومیفن مصرف کردم ،هیچ فولیکول بالغی نداشتم،ماه بعدش لتروزول دکترم تجویز کرد و گف ب کلومیفن بدنم جواب نداده،اون ماه با مصرف شبی 2تا لترو چن تا فولیکول تو هر دو تخمدان داشتم ولی بزرگترینش 12م م بود،دوباره این ماه شبی 3 تا لترو و دو تا آمپول زدم ولی سونو که رفتم دوباره گفتن هیچ فولیکول بالغی نداشتم،انگار یه ماه در میون تخمدونام کار میکنه!! اما همون ماهی هم ک کار میکنه باز فولیکولا ریزه...بنظرتون میشه کسی یه ماه درمیون فولیکول داشته باشه؟؟؟؟؟؟!!!!!
دیگه خسته شدم....

سلام بله
افراد عادی بدون دارو هم گاهی در برخی ماهها فقط تخمک گذاری دارند
اما به نظرم تحت نظر متخصص حاذقی درمان مشخص و مدون رو دنبال کنید
مثلا کلومیفن شاید 1 ماه برایش کم بوده خیلی زود تغییر داده شده
البته نظر درمانگر بالینی حاذق ارجحیت دارد
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون که جواب میدید..این ماه باز دکترم دوباره بهم کلومیفن داد،شبی 3تا و دوتا امپول سینال اف. ببخشید که هی سوال میکنم..من جواب ازمایشام رو براتون تو پی ام اولم فرستادم..amhپایین تر از سنمه،فک میکنم دارم یائسگی زودرس میگیرم،البته زمانی که ازمایش داده بودم تازه ی ماه بود که پریودم مرتب شده بود،و دکتر گف بخاطر اون بوده..آیا درسته؟؟خواهش میکنم جواب این سوالمم بدین..خدا خیرتون بده

سلام خدمت كارشناس عزيز خواهش ميكنم سوال منم جواب بديد من فعلا بخ دكتر دسترسي ندارم و اينكه ماه پيش iui شدم و همه ازمايشام نرمال بود و به علت قرصا و امپولاي hmg يكي از فوليكولام كيست ٣٥شد ك دكتر گف خودش دفع ميشه و بعد از عمل هرشب به من شياف پروژسترون دادن و همچنين روزي يك قرص استراديول ك متاسفمه باردار نشدم و دو روز بعد از قطع دارو پريود شدم و اينم بگم ك tsh من دوماه پيش ٣.٧بود ك دكتر بم روزاي زوج نصف قرص لووتروكسين دادن و گفتن يه ماه بعد ازمايش بدم ك دادم و tsh شد ٠.٣٦ ك دكتر گفتم باز ادامه بده تا يه ماه دگ دوباره ازمايش بدي و من دارم ادامه ميدم بعد از اتمام پريود روز ١٠ لكي قهوه اي ديدم ك بعد ٢روز پاك بودم اما دوباره روز ١٣ لك امد ك قهوه اي خ روشن و اين لك تا يه هفتس ك ادامه داره علتش چي ميتونه باشه؟ ممكنه مال تريوعيدم باشه؟ يا عوارض داروهاي iuiماه پيش؟ هورمونام بهم ريخته؟ ممنون ميشم جوابمو بدين خواهشا

سلام وقت بخیر .
ما بعد از 6 سال جلوگیری طبیعی دوماه هست که اقدام به بارداری کردیم ولی موفق نبوده. این ماه که ماه دوم اقدام بودیم، قبل از موعود پریودی ، دو روز لکه بینی داشتم که سابقه لکه بینی ندارم. دوره هامم منظم هس (26 روزه) بعضی مواقع هم 30 روزه میشه. خواستم بدونم برای بدست آوردن روز تخمک گذاری بعدیم . اولین روز پریودیم رو همون روز لکه بینی حساب کنم یا دو روز بعد که خون ریزی شروع شد؟
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان