سلام خسته نباشید یک سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم من آخرین پریودیم12/3/88 بود آزمایش بارداری مثبت و هورمون hcg 7000 بود هفته 6 سونو دادم که فقط ساک مشخص بود آیا ممکنه جنین اصلا تشکیل نشه؟ چقدر دیگه باید بهش زمان بدم تا شاید تشکیل بشه .و اگه تشکیل نشد علتش چی میتونه باشه من 31 سالمه و این اولین باداری من هست .

نگار جان سلام
سن بارداری شما با توجه به تاریخ آخرین قاعدگی (12 خرداد) ، 7 هفته و 1 روز می باشد .
شما بایستی 10 روز بعد از سونوی مذکور ، مجددا سونو گرافی را تکرار کنید .
در این میان احتمالا پزشکتان ، مجددا برایتان آزمایش بتا درخواست خواهد کرد تا تشخیص سونو و میزان بتا را با هم ارزیابی کند .
در درصدی از بارداری ها ساک تشکیل شده اما جنین تشکیل نمی شود که به "بارداری پوچ " موسوم است و علت قطعی برای آن ذکر نمی کنند . به هر صورت فعلا تنها راه تشخیص سلامت بارداری شما ، از طریق سونو گرافی تعیین می شود و آن هم نیاز به اندکی زمان دارد . زنان زیادی مانند شما بوده اند که بعد از گذشت 10 روز تا 2 هفته از مشاهده ساک بدون جنین ، جنین خود را سلامت دیده درحالی که شنیدن صدای ضربان قلبش را نیز تجربه کرده اند ؛ پس نگران نباشید.
نگار جان ، لطفا ما را در جریان نتیجه سونو گرافی بعدی خود قرار دهید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

malikeh نوشته شده:سلام
اطلاعاتی که خواستید را براتون در یک پیغام خصصوصی نوشتم.
با یک دنیا سپاس
سلام ...من مئت 3 روز پریودیم عقب زد رفتم دکتر دکتر برام ازمایشنوشت در ازمایش مشخص شد که من تیرئید کم کار دارم وسونوهم انجام دادم همه چیز نرمال بود دکتر به من امپول پروستوژن داد زدم ولی پریود نشدم رفتم ازمایش دادم بتا 25 بود دکتر ازمایشگاه گفت مشکوک 48 ساعت بعد دوباره ازمایش دادم بتا شده بد 46 .........دکتر ازمایشگاه گفت +++++++++++ ولی دکتر خودم گفت باید هفته بعد بری سونو ......من گاهی زیر دلد ورحمم احساس تیر کشیدن میکنم .......من خودم نمیدونم باردارم یا نه هیچ کس جواب درستی به من نمیدهد .........خواهش میکنم منو راهنمای کنید ............در ضمن من امروز 6 روز که پریود نشدمممممم :

با سلام مجدد خواهش میکنم منو راهنمای کنید ......دکتر به من استراحت داده اگه من باردار نیستم چرا به من استراحت داده...............ایا بتا من مشکل داره :?: :!:

دوست عزیز سلام
از آشناییتون خوشبختم.
توجه کنید، تشخیص بارداری باید با کنار هم گذاشتن سونوگرافی و آزمایش و معاینات بالینی صورت بگیره.
تا وقتی جواب سونو مشخص نشده، نمی تونیم اظهار نظر قطعی داشته باشیم.
با این حال برای یک جنین حدوداً 4 هفته ( با توجه به تعویق پریود شما) این رنج بتا بسیار پایین است.
در مورد استراحت هم، هرجا که احتمال بارداری باشه، حتی اندک، رعایت جوانب احتیاط،لازم و ضروری می شه.
عزیزم ، درک می کنم که وضعیت نامعلومی که دارید ، می تونه شما رو آشفته کرده باشه؛ ولی سعی کنید که تا روز سونو آروم باشید و خودتون رو به خدا بسپارید.
انشاالله که هر چه بهتره، همون بشه...
كارشناس مامايي فيروز

سلام من یه بار ساک حاملگیم تشکیل شد ولی جنین تشکیل نشد سقط شد الان آز دادم و باردارم بتا over200شد 3روز از زمان پریودم گذشته لک هم ندارم سونو دادم ساک حاملگیم دیده نشده دکتر گفت 10 روز دیگه بیا
خیلی میترسم
ساک حاملگی چه روزی تشکیل میشه
کمکم کنید :(

سلام
دوست عزیزم!از 4 هفته به بعد انتظار دیدن ساک بارداری را داریم و شما الان 4 هفته هستید اما با این حال برای نگران شدن هنوز زود است و باید لااقل 1 هفته دیگر تکرار کنید موارد مانند شما(با بارداری طبیعی ) زیاد است نگران نباشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد
منظور من از طبیعی ، به شکل روتین باردار شدن نبود عزیزم بلکه منظورم این بود که بارداری سلامتی را در نهایت طی کردند.
كارشناس مامايي فيروز

salam khano0ome karshenas man emro0oz raftam 2ktor va sake hamelegim dide shod 10 rooz dge nobat dad ke betoone janin ro bebine mishe komakam konid janin ta 10 ro0oz dge hatman bayad dide beshe man kheili mitarsam mese dafe haye ghabl beshe
mamno0on
khaste nabashi

سلام بعد از دیده شدن ساک حداکثر 1 هفته بعد: باید فتال پل یا طناب جنینی در ساک دیده شود.
نگران نباشید. بسپارید به خدا که مهربانی اش نسبت به ما هزاران بار بیشتر از خودمان است...
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 32 سال دارم بعد از مراجعه به پزشک تشخیص کیست های خفیف تخمدانی داده شده است ماه گذشته 30 آذر پریود شدم و 9 و 11 و 13 دی ماه جهت بارداری اقدام نمودم در روز 13 دی قبل از نزدیکی درد در ناحیه تخمدان راست یعنی کمی بالاتر و به کمی به سمت وسط بدن داشتم که هنوز هم این درد وقتی که شلوار تنگ و زمانی که خیلی می ایستم مواجه میشوم روز 21 دی ماه آزمایش بتا دادم که عدد آن 1 بود که منفی است میخواهم بدانم آیا بارداری منتفی است یا زود تر از موعد آزمایش انجام شده است

سلام
دوست عزیزم زودتر از 30 دی آزمایش حتی اگر منفی باشد هیچ اررزش تشخیصی ندارد و در نتیجه هنوز احتمال بارداری متفی نیست. اما در مورد درد : اگر شدت یا تداوم پیدا کند باید پیگیری بالینی کنید تا محل دقیق درد و ارگانیکه به آن مربوط است تشخیص داده شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان