Re: سقط جنین و سونوگرافی

سلام و خسته نباشید
ببخشید یه سوال داشتم اگه میشه راهنمایی بفرمایید
من28 سالمه و شش ساله ازدواج کردم سه سال جلوگیری طبیعی داشتم و بعد از اون تحت نظر پزشک بعد از 3 سال و سه ماه تونستم باردار بشم فقط بعد از هفته هشتم متاسفانه قلب جنین تشکیل نشد و من مجبور شدم سقط کنم
البته من یک سال قبل از بارداری مشکل تیرویید داشتم که با مراجعه به فوق تخصص غدد مشکلم حل شد و الانم تحت درمانم و به نظر دکتر زنان بار دار نشدنم بعلت کم کاری تیروییدم بوده
حالا خواستم بدونم من دوباره میتونم باردار بشم یا بار دار شدنم میتونه کی اتفاق بیفته زود باردار میشم یا باید دوباره چند سال منتظر بارداری بشم
لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم

سلام و عرض ادب
من دو روز پیش برای خانمم جهت سقط جنین در 7 هفتگی از قرص Cytotec یا میزوپروستول استفاده کردم.
خونریزی ایشون دوروز هست شروع شده و حال عمومیشون بد نیست ولی سینه هاشون همچنان درد داره.
می خواستم ببینم این موضوع عادیه و از بین میره یا امکان داره ایشون همچنان بار دار باشه؟

با تشکر از لطفتون

مهناز 918 نوشته شده:سلام و خسته نباشید
ببخشید یه سوال داشتم اگه میشه راهنمایی بفرمایید
من28 سالمه و شش ساله ازدواج کردم سه سال جلوگیری طبیعی داشتم و بعد از اون تحت نظر پزشک بعد از 3 سال و سه ماه تونستم باردار بشم فقط بعد از هفته هشتم متاسفانه قلب جنین تشکیل نشد و من مجبور شدم سقط کنم
البته من یک سال قبل از بارداری مشکل تیرویید داشتم که با مراجعه به فوق تخصص غدد مشکلم حل شد و الانم تحت درمانم و به نظر دکتر زنان بار دار نشدنم بعلت کم کاری تیروییدم بوده
حالا خواستم بدونم من دوباره میتونم باردار بشم یا بار دار شدنم میتونه کی اتفاق بیفته زود باردار میشم یا باید دوباره چند سال منتظر بارداری بشم
لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم
سلام عزیزم
انشالله که زود نتیجه بگیرید
طبق تجربه حدثی نمی توانیم بزنیم و درصد و ... نمی شه بیان کرد
تیروئیدتون رو چند وقت یک بار با آزمایش چک کنید و مطمئن شوید
تخمک گذاری/ باز بودن لوله ها/ سلامت اسپرم همسر از نکات موثر هستند
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر من سقط 10هفته ای داشتم رفتم سونو همونجا بهم گفتن که یه تیکه مونده فعلا دسترسی ب دکتر ندارم ممنون میشم بگین ک مونده چیزی ازش یانه
متن سونوم
Uretus has normal saize shape and myometrial
echopattern

Endometrial thickness~8mm

NO GS is seen in endometrial cavity

Both ovaries have normal size

NO solid or cystic mass is seen in adnexae

NO free fluid is noted in pelvic cavity

At present no obvious evidence of is seen in pelvic cavity

(please check serum BHCG and if necessary perform TVS)
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان