Re: تفسیر سونوگرافی

سلام وقتتون بخیر. میشه به من کمک کنید؟؟؟؟ واقعاً کلافه و مضطربم.. اینها ازمایش غربالگری سه ماهه اول و سونوی ان تی(در 11هفته و 5روز طبق نظر دکتر سونوگرافی) من هست... دکترم منو ارجاع داده به متخصص پریناتولوژی... واقعا چه مشکلی هست؟؟؟ در ضمن من 31سالمه... ولی توی ازمایش غربالگری سنم رو 32 محاسبه کرده...
سونوگرافی ان تی : nt=1/52
Nb=seen
Fhr=168
Crl=51
و ازمایش غربالگری در 11هفته و 6روز و وزن 44 کیلوگرم به شرح زیر میباشد
Papp_a :9/23 mom:2/91
Free BhcG :29/8 mom:0/51
Fetal nasal bone:present

Screening result: negative
Risk of downs : less than 1 in 20000
Risk of trisomy18 : less than 1 in 20000
Risk of trisomy13 : less than 1 in 19000
Comment:
Downs risk due to maternal age alone is 1 in 750
This test does not screen for neural tube defects

بهااارااان نوشته شده:سلام ..ببخشید میشه سونو منو تشریح کنید..بانوجه به این که پریودام چندماهیه نامنظم شده و این سونو قبل ازپریودم گرفتم ک عقب افتاده.
رحم دارای ابعاد mm80*36 واکوی ان هموژن است.
ضخامت اندومتریال8.5mm line است
تخمدان ها دارای ابعاد نرمال است و فافد توده cystic و solidمیباشد
یک فولیکول دامیننت 15mmدرتخمدان راست دیده میشود
مایع ازاد ندارد
سلام
عزیزم سونوتون نرمال بوده اما این فولیکول خوبی که دیده شده طوری ست که انگار تازه حدود 4تا 7 روز بعد از سونو ، تخمک گذاری باشد نه پریود!
در هر صورت هر زمان که پریود شدید اطلاع بدهید ببینیم درست بوده یا خیر
كارشناس مامايي فيروز

سحر(صبا) نوشته شده:سلام وقتتون بخیر. میشه به من کمک کنید؟؟؟؟ واقعاً کلافه و مضطربم.. اینها ازمایش غربالگری سه ماهه اول و سونوی ان تی(در 11هفته و 5روز طبق نظر دکتر سونوگرافی) من هست... دکترم منو ارجاع داده به متخصص پریناتولوژی... واقعا چه مشکلی هست؟؟؟ در ضمن من 31سالمه... ولی توی ازمایش غربالگری سنم رو 32 محاسبه کرده...
سونوگرافی ان تی : nt=1/52
Nb=seen
Fhr=168
Crl=51
و ازمایش غربالگری در 11هفته و 6روز و وزن 44 کیلوگرم به شرح زیر میباشد
Papp_a :9/23 mom:2/91
Free BhcG :29/8 mom:0/51
Fetal nasal bone:present

Screening result: negative
Risk of downs : less than 1 in 20000
Risk of trisomy18 : less than 1 in 20000
Risk of trisomy13 : less than 1 in 19000
Comment:
Downs risk due to maternal age alone is 1 in 750
This test does not screen for neural tube defects
سلام عزیزم غربالگری تون کاملا نرمال است :Screening result: negative و 1 در 20000 که نرمال است
فقط طبق سن مادر بیان کرده که ریسک 1 در 750 : که اینهم ارتباطی به بارداری فعلی تون و آزمایش ها و برداشت های حاصل از سونوی جنین ندارد .فقط ناظر به سن مادر است
كارشناس مامايي فيروز

Re: تفسیر عکس رنگی از رحم

salmasalma نوشته شده:سلام .ممنون میشم اگه عکس رنگی از رحمم رو تفسیر کنید.توضیحاتش رو براتون اتچ کردمعکس رنگی.jpg
سلام
عزیزم تشخیص با درمانگر شماست اما
طبق گزارش
اطراف لوله ها چسبندگی دارد
رحم دو شاخ است
و برای رد پولیپ لازم است سونوی واژینال دقیقی انجام شود
البته نگران نباشید ممکن است تمام اینها با یک جراحی برطرف شود و مشکل حل شود.
توکل بر خدا
كارشناس مامايي فيروز

سللام وممنون ازپاسخگوییتان..باحدود دو هفته تاخیر پریود شدم ..البته درزمان تخمک گزاری بعدازاخرین پریودم ب تجویز یک پزشک چند قرص سیتولوپرام وپرفنازین مصرف کردم ک خودم ب دلیل ناسازگاری بابدنم قطع کردم..امکان دارد ب این دلیل تخمک گزاری ب تعویق افتاده باشد؟

سلام و روز خوش. من برای اقدام به بارداری دکترم سونوگرافی دادن جوابش بصورت زیره: تخمدان راست 22×38 میلیمتر و حاوی یک کانون کیستیک جمع شده همراه با اینترنال اکو به قطر 17 میلیمتر که با توجه به مایع آزاد کولدوساک خلفی و ادنکس راست مطرح کننده اوولاسیون اخیر میباشد.
تخمدان چپ به سایز 22×38 میلیمتر و حاوی فلوکول به قطر 18 میلیمتر می باشد.
مختصر مایع در کلدوساک خلفی دیده شده است.
میشه لطفا برام تفسیر کنید و بگید برای بارداری نیاز به دارو دارم یا نه.
این ماه واکسن mmr و هپاتیت هم زدم دکترم به من گفت یک ماه باید صبر کنی و بعد میتونی اقدام کنی اما خیلی جاها شنیدم سه ماه باید صبر کرد چکار باید بکنم
با توجه به اینکه 37 سال دارم نمیخوام زمان رو از دست بدم
آخرین ويرايش توسط 1 on sara_bita, ويرايش شده در 0.

بهااارااان نوشته شده:سللام وممنون ازپاسخگوییتان..باحدود دو هفته تاخیر پریود شدم ..البته درزمان تخمک گزاری بعدازاخرین پریودم ب تجویز یک پزشک چند قرص سیتولوپرام وپرفنازین مصرف کردم ک خودم ب دلیل ناسازگاری بابدنم قطع کردم..امکان دارد ب این دلیل تخمک گزاری ب تعویق افتاده باشد؟
داروهای جدید امکان تغییر در سیکل را دارند
كارشناس مامايي فيروز

سلام.من ۲۲سالمه.مجردم.یک سال شده متوجه شدم تنبلی تخمدان دارم.رفتم پیش متخصص زنان واسم سونو و ازمایش نوشت.سونو فولیکول های ریز داشتم.و ازمایش گف پرولاکتین یکم بالاس.قرص یاز برا ۶ماه داد و قرص کابرگولین دوماه بهم دادمصرف کردم.دوماه بعد از اتمام دارو پریودهام منظم بود ولی الان دوباره نامنظم شده.بنظرتون چیکار کنم

سلام.خسته نباشید.من رفتم دکتر ازمایش پرولاکتین انجام دادم ۲۱/۵بود.دکتر دوباره برام کابرگولین داده با اسپیرومترن داده.بنظر شما پرولاکتین بالاس؟اخه تو ازمایش ننوشته بالا هستش؟ بازم باید کابرگولین بخورم؟؟تورو خدا راهنماییم کنید

سلام عزیزم
تا1 هفته ممکن است عقب بیافتد اگر پریود نشدید بهتر است با آمپول پروژسترون که درمانگرتون تجویز کند پریود شوید تعویق پریود به نفع سلامتی تون نیست
سپس با مدروکسی و ... نظم سیکل را نگه دارید
رنج پرولاکتین در کیت آزمایشگاهتون؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان