Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

HSahar نوشته شده:سلام دکتر ترشح سینه ندارم پرمو هم نیستم
پریود هام ۳،۴ روز زودتره و ۴،۵ روز طول میکشهو معمولیه
این ماه که دکترمو عوض کردم قرص زینپ و duphaston داد که در ماه دوبار پریود شدم!!!!!
و اینکه کووووووچیکترین فشاری به کمرو دلم بیاد سری پریود میشم ربطی به زمانشم نداره!
رحم دارای ابعاد ۸۰*۲۷ طبیعی است
اکوی میومتر یکنواخت و طبیعی
ضخامت اندومتر ۵ میلی متر
Ro:۴۵*۲۲mm
Lo:45*24mm
مایع ازاد در لگن مشهود نمی باشد
تعداد فولیکول های ریز پریفرال همراه با افزایش اکوی مرکزی تخمدانها به نفع نمای pcod دیده می شود

لطفااااا شما بگین دیگه خوب نمیشمم؟؟سونو جدید لازم نیس بدم واقعا تغییری نمیکنه؟؟
قرص هام خوبه یا دکترمو کلا عوض کنم؟
سلام
عزیزم با توجه به سونوتون که تخمدان پلی کیستیک گزارش شده باید با دارو برای تحریک تخمک گذاری کمک شود
این داروها، داروهای محرک تخمک گذاری نیستند

كارشناس مامايي فيروز

سلام من ۲۳ سالمه و پریودم از اول نامنظم بود اما ی دوره قرص یاسمین مصرف کردم وکمی بهتر شوم اما بخاطر تحریم ها دیگ قرص وارد نشد و من هم پیدا نکردم
الان ۴ سال که از مصرف قرص میگدره من پریودم به انداره قبل نامنطم نیست اما هرماه باتاخیر میشم و بعصی ماها اصلا نیست

امروز سونو گرافی دادم
اندازه اندومترم ۱۲cm
تخمدان راست ابعاد۴۰*۳۰ مشاهده شد و چپ ۳۳*۱۸/۵
کیست حاوی سپتاها ظریف به دیامتر27*18درتخمدان راست
و تصویر فولیکول متعدد محیطی درتخمدان دلالت برpcodیا هایپوتیروعیدی داره
برام نوشته علاعم بالینی تست ازمایشگاهی توصیه میشه

من خیلی نگران هستم بخاطر کیست وقت دکترم برای ۱۰ روز دیگس تا اون موقع دلشوره میگیرم ممنون میشم کمکم کنید خانوم دکتر❤❤❤❤❤

Sara73 نوشته شده:سلام من ۲۳ سالمه و پریودم از اول نامنظم بود اما ی دوره قرص یاسمین مصرف کردم وکمی بهتر شوم اما بخاطر تحریم ها دیگ قرص وارد نشد و من هم پیدا نکردم
الان ۴ سال که از مصرف قرص میگدره من پریودم به انداره قبل نامنطم نیست اما هرماه باتاخیر میشم و بعصی ماها اصلا نیست

امروز سونو گرافی دادم
اندازه اندومترم ۱۲cm
تخمدان راست ابعاد۴۰*۳۰ مشاهده شد و چپ ۳۳*۱۸/۵
کیست حاوی سپتاها ظریف به دیامتر27*18درتخمدان راست
و تصویر فولیکول متعدد محیطی درتخمدان دلالت برpcodیا هایپوتیروعیدی داره
برام نوشته علاعم بالینی تست ازمایشگاهی توصیه میشه

من خیلی نگران هستم بخاطر کیست وقت دکترم برای ۱۰ روز دیگس تا اون موقع دلشوره میگیرم ممنون میشم کمکم کنید خانوم دکتر❤❤❤❤❤
سلام عزیزم
نگران نباشید
2 مطلب هست:
1) تخمدان پلی کیستیک =pcod که تنبلی تخمدان است و باید تجت نظر متخصص جاذقی با دارو کنترلش کنید
2) کیستی که دیواره های نازک داشته: از نظر علمی باید بررسی دقیق تر انجام شود و سپس آسوده شویم(آزمایش و شاید سونوی داپلر)
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت کارشناس محترم.من 23 سالمه یک ساله که ازدواج کردم تو این مدت شش ماه آخری هیچ گونه جلوگیری نداشتم وقصد باردار شدن دارم که تاکنون موفق نشدم قبل از ازدواجم پریودیم نامنظم بود بعداز ازدواجم تقریبا منظم شده و موی زائدروی شکم و فکم دارم .اخیرا زیر شکمم و تخمدان راستم گاهی شروع به درد میکند.امروز رفتم سنو جواب سنو به این شکل بود که ابعاد رحم طبیعی است.اکوی میومتر یکنواخت است آندومتر دارای ضخامت نرمال(8.5mm)است واکوی ان طبیعی است.تخمدان راست دارای ابعاد بزرگترازطبیعی است(حجم:13cc)وبااکوپاترن فولیکولرریزومحیطی دیده میشود.تخمدان چپ دارای ابعاد حداکثرطبیعی است(حجم:12cc)ولی اکوپاترن فولیکولرنرمال دراین تخمدان مشهودمی باشد.مایع آزاد درلگن دیده نشد.
توروخدا بگین مشکلم چیه واینکه من باردار نشم زیاده؟؟خیلی نگرانم وهمچین ازطرف خانواده و همسر تحت فشارم.آیا مشکلم خیلی جدی است؟؟ومن نازا هستم؟؟یامشکلم برطرف میشه و منم میتونم مادر بشم؟؟توروخدا راهنماییم کنین خیلی نگرانم

سلام
من آزمایش هورمونی دادم همه چی خوب بود فقط قندخونم103بود ولی سونو مشکوک به pcodنوشته بود الانم دکتر بهم متفورمین داده؛3سال پیشگیری داشتم ولی الان میخام اقدام کنم،دکتری ام که رفتم متخصص زنان زایمان و نازایی بود بنظرتون باید پیش فوق تخصص نازایی برم؟؟ممکنه تخمک گذاری نداشته باشم؟؟سالی10،11بارم پریود میشم ،اضافه وزنم ندارم
ممنون میشم از کمکتون

در ضمن آزمایشمو روز سوم پریودی دادم.ولی سونو روز18،وهردوتخمدانمو حاوی تعداد فولیکول کوچک محیطی نشون داد،tsh:1/76
Lh:7/16
fsh:5/30
دکترم گفت تنبلیت خفیفه
و گفت نیازی به کم کردن وزن و رژیم خاصی نیست
ولی داروی محرک تخمک گذاری هیچی نداد

محنا نوشته شده:سلام خسته نباشید.ببخشید آیا با توجه به متن سنوگرافی که براتون فرستادم تخمدان پلی کیستیک دارم؟؟؟
بله عزیزم تخمدان پلی کیستیک
با دارو و درمان مناسب و با دقت انشالله سریع باردار می شوید نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

بوسه نوشته شده:در ضمن آزمایشمو روز سوم پریودی دادم.ولی سونو روز18،وهردوتخمدانمو حاوی تعداد فولیکول کوچک محیطی نشون داد،tsh:1/76
Lh:7/16
fsh:5/30
دکترم گفت تنبلیت خفیفه
و گفت نیازی به کم کردن وزن و رژیم خاصی نیست
ولی داروی محرک تخمک گذاری هیچی نداد
عزیزم بهتر بود سونو حدود 11تا 14 انجام می شد که از اینکه تخمک گذاری انجام نشده یا ... مطمئن می شدیم
اما در هر حال، تخمدان پلی کیستیک اگر بود ، نیاز به درمان و کمک دارد مگر اینکه عجله نداشته باشید و حدود 4 ماه بدون دارو اقدام کنید و اگر نشد ،درمان کنید
كارشناس مامايي فيروز

یعنی احتمالش هست که تخمک گذاری داشته باشم با پلی کیستیک ؟؟پزشک برای دوماه متفورمین تجویز کردن خیلیم عجله دارم،متفورمین که تحریک کننده نیست نمیدونم چرا کلومفین و لترزول و آمپول نداد،میخوام زود جواب بگیرم ایشالا
از توضیحاتتونم خیلی ممنونم

ممکنه تخمک گذاری داشته باشید و یا نداشته باشید
اگر وسط سیکل بود از رشد فولیکولها با خبر می شدیم عزیزم
پزشک هم قبل از این که با سونوی وسط سیکل از نبود تخمک گذاری مطلع شود، نباید داروی محرک تخمک گذاری تجویز کند
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من یک ساله که ازدواج کردم...روز ۱۴ پریودیم سونو دادم که اندازه ی فولیکولم ۱۰ بود...دکتر همون اول بهم گفت تخمک گذاری نداشتی و احتمال نازایی وجود داره...میخواستم بدونم واقعا اینجوریه؟ یعنی ممکن نیست باردار بشم؟ چه روزایی باید اقدام کنم؟ کیست ندارم ولی پریودیام همیشه نامنظم بوده و همیشه از دو سه روز تا ده روز عقب میفته...لطفا راهنماییم کنید

سلام عزیزم
شرح حال سیکلتون و همچنین سونوتون ، نشان از کمی تنبلی تخمدان دارد. اگر اینطور باشد بازهم به این معنا نیست که حتما در هیچ کدام از سیکلهاتون تخمک گذاری ندارید بلکه برخی ها قدرت باروری شون کمی کم می شود یعنی در بعضی ها از سیکلهاشون فقط تخمک گذاری برقرار است.
اگر سیکلهای حدود 25-28 روزه دارید بهتر است بار بعد سونوتون حدود روز 10 باشد که مطمئن باشیم تخمک تون اون زمان آزاد نمی شود و ....
اگر آن روز هم خبری از فولیکول خوب نبود، برای تحریک تخمک گذاری دارو تجویز می شود و انشالله زود زود هم نتیجه می گیرید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان