Re: تفسیر سونوگرافی

شکوفه سی اچ نوشته شده:سلام خسته نباشید
من یه دختر ۱۹ساله ام که برای لیزر موهای زائد نزد دکتر پوست رفتم که ایشون برام سونو تخمدان نوشتن امروز رفتم انجام دادم خواستم ببینم آیا مشکلی ندارم
رحم دارای ابعاد و محور طبیعی است.حدود رحم صاف و اکوی میومتر یکنواخت است ضخامت اندومتر 7mm میباشد در پارانشیم رحم یافته ای به نفع میوم دیده نشد. تخمدان ها اندازه طبیعی دارند تصویر یک فولیکول به قطر 16mm در تخمدان راست مشاهده شد و همچنین تعدادی فولیکول کوچکتر از 8mm به طور پراکنده در هردو تخمدان دیده میشود کیست و توده در آدنکس ها دیده نشد مایع آزاد در لگن رویت نگردید
سلام عزیزم نرمال است
فقط تخمدانها احتمالا کمی کم کار هستند. به علت این قسمت از جواب:
همچنین تعدادی فولیکول کوچکتر از 8mm به طور پراکنده در هردو تخمدان دیده میشود

كارشناس مامايي فيروز

Mahtaban نوشته شده:سلام کارشناس محترم
رحمم یعنی مشکل داره که میگین بزرگه ؟
واینکه میگین احتمال بارداری بوده است یعنی من الان باردارم ؟
سه روزه هم فقط اروغ میزنم
ممنونم به سوالاتم جواب بدین
عزیزم تشخیص با درمانگر بالینی شماست
منظورم هم این بود که شرایط تون برای رخداد بارداری مناسب است (فولیکول و ضخامت آندومتر و ....) نه اینکه الان علامتی از بارداری دارید
كارشناس مامايي فيروز

Mahtaban نوشته شده:دوروز مونده به تاریخ پریودم بی بی گذاشتم منفی شدایاتست زودانجام دادم ؟
اخه همچنان از شنبه تا الان اروغ میزنم و سوزش معده گاهی ممکنه من باردارباشم تو بی بی مشخص نشده باشه؟
بله زود بوده عزیزم
بعد از 3 روز تاخیر
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید .شروع اولین روز از آخرین قاعدگی ده آبان بوده.دوره پریودیم 25روزه هست.با این تفاسیر دکتر میگن هفته ششم و دوسه روزمه.کمی لک دیدم که مراجعه کردم به دکتر و سونوگرافی از روی شکم انجام دادن واسم که گفتن کیسه آبم مشخصه اما جنین درونش مشخص نیست و گفتن که کیسه آبم نسبت به 6هفته کمی کوچیک.گفتن دوهفته دیگه دوباره مراجعه کنید.الآن خیلی نگرانم که چرا جنین رو ندیدن .؟؟؟؟؟

سلام وباتبریک پیشاپیش شب یلدا
من سیکلم بیست وسوم هرماهه این ماهم از بیست وسوم تاروزبعدش لکه بینی داشتم وبعدخونریزی پریودیم شروع شد ایاازهمون روز بیست وسوم پریودم حساب میشه یا روز خونریزیم؟
چون میخام زمان تخمک گذاریم رو بدونم
ممنونم از جواب دهیتون

سلام خسته نباشید .شروع اولین روز از آخرین قاعدگی ده آبان بوده.دوره پریودیم 25روزه هست.با این تفاسیر دکتر میگن هفته ششم و دوسه روزمه.کمی لک دیدم که مراجعه کردم به دکتر و سونوگرافی از روی شکم انجام دادن واسم که گفتن کیسه آبم مشخصه اما جنین درونش مشخص نیست و گفتن که کیسه آبم نسبت به 6هفته کمی کوچیک.گفتن دوهفته دیگه دوباره مراجعه کنید.الآن خیلی نگرانم که چرا جنین رو ندیدن .؟؟؟؟؟
با تشکر

نگین.بارانا نوشته شده:سلام ببخشید میشه در مورد لانه گزینی توضیح بدید ؟چه موقع اتفاق میفته؟حتما با خونریزی همراهه یا نه ؟
سلام
خیر برخی ها اصلا خونریزی یا لکه بینی پیدا نمی کنند.
7 تا تا 13 روز پس از لقاح حدودا(چند روز قبل از موعد پریود)
كارشناس مامايي فيروز

Mahtaban نوشته شده:سلام وباتبریک پیشاپیش شب یلدا
من سیکلم بیست وسوم هرماهه این ماهم از بیست وسوم تاروزبعدش لکه بینی داشتم وبعدخونریزی پریودیم شروع شد ایاازهمون روز بیست وسوم پریودم حساب میشه یا روز خونریزیم؟
چون میخام زمان تخمک گذاریم رو بدونم
ممنونم از جواب دهیتون
سلام ممنونم عزیزم
نظرات گاهی متفاوت است اما گفته می شود روز خونریزی(خون قرمز و ...)
كارشناس مامايي فيروز

زهرا368 نوشته شده:سلام خسته نباشید .شروع اولین روز از آخرین قاعدگی ده آبان بوده.دوره پریودیم 25روزه هست.با این تفاسیر دکتر میگن هفته ششم و دوسه روزمه.کمی لک دیدم که مراجعه کردم به دکتر و سونوگرافی از روی شکم انجام دادن واسم که گفتن کیسه آبم مشخصه اما جنین درونش مشخص نیست و گفتن که کیسه آبم نسبت به 6هفته کمی کوچیک.گفتن دوهفته دیگه دوباره مراجعه کنید.الآن خیلی نگرانم که چرا جنین رو ندیدن .؟؟؟؟؟
با تشکر
تا الان حدود 7 هفته دارید و اکر سونو دهید باید رویت شود(جنین و قلب )
در سونوی قبلی هم باید جنین و کیسه زرده رویت می شد
اما تا سونوی تاییدی نداشتید ، تشخیص نمی گذاریم و شما هم نگران نباشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام ..ببخشید میشه سونو منو تشریح کنید..بانوجه به این که پریودام چندماهیه نامنظم شده و این سونو قبل ازپریودم گرفتم ک عقب افتاده.
رحم دارای ابعاد mm80*36 واکوی ان هموژن است.
ضخامت اندومتریال8.5mm line است
تخمدان ها دارای ابعاد نرمال است و فافد توده cystic و solidمیباشد
یک فولیکول دامیننت 15mmدرتخمدان راست دیده میشود
مایع ازاد ندارد
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 30 مهمان