Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

KarshenaseMamaee نوشته شده:
Sahar k نوشته شده:بله هردوبار چپ بود والان رفتم دکتر هیچ دارویی به من ندادن نمیدونم چکارکنم درد دارم؟
گهگاهی کیست هموراژیک به دارو هم جواب می دهد
دارو تجویز نشده؟
نه دارویی تجویز نشده.خیلی درد دارم و متاسفانه نمیشه عمل کنم چون گفتن که باعث نازایت میشه!

با سلام من امسال ماه تیر سونو دادم اندازه رحمم86میل.الان سونو واژینال دادم پولیپ آندومتریال دارم به اندازه14میل.آیا این دو به هم ربط دارن؟
ضمنا من25سالم 3سال ازدواج کردم پریودام نامنظم طوری که چند بارآمپول پروژسترون زدم.دکتر واسه پولیپم قرص دوفاستون دادن 2دوره مصرف کردم اما یایز پولیپم بزرگ شد.
آیا عمل نکردن پولیپ باعث نازایی میشه؟آیا پولیپ در طولانی مدت باعث سرطان میشه؟

Sahar k نوشته شده:
KarshenaseMamaee نوشته شده:
Sahar k نوشته شده:بله هردوبار چپ بود والان رفتم دکتر هیچ دارویی به من ندادن نمیدونم چکارکنم درد دارم؟
گهگاهی کیست هموراژیک به دارو هم جواب می دهد
دارو تجویز نشده؟
نه دارویی تجویز نشده.خیلی درد دارم و متاسفانه نمیشه عمل کنم چون گفتن که باعث نازایت میشه!
به نظر من به متخصص حاذق دیگری هم مراجعه کنید چون کیستی که درد دارد رو به بهانه ی اینکه شاید نازایی بیاورد رها نمی کنند و ...
اگر کیست بزرگ شود و پاره شود و .. خودش بدون جراحی، همان عارضه ی نازایی به علاوه ی عارضه های دیگر را به ارمغان می گذارد!
برخی درمانگران هم معتقدند همین قرص های پیشگیری ترکیبی، ممکن است در درمان کیست های هموراژیک موثر باشد.تستش که ضرر ندارد.
به نظر من مراجعه داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

موژان سپیدی نوشته شده:با سلام من امسال ماه تیر سونو دادم اندازه رحمم86میل.الان سونو واژینال دادم پولیپ آندومتریال دارم به اندازه14میل.آیا این دو به هم ربط دارن؟
ضمنا من25سالم 3سال ازدواج کردم پریودام نامنظم طوری که چند بارآمپول پروژسترون زدم.دکتر واسه پولیپم قرص دوفاستون دادن 2دوره مصرف کردم اما یایز پولیپم بزرگ شد.
آیا عمل نکردن پولیپ باعث نازایی میشه؟آیا پولیپ در طولانی مدت باعث سرطان میشه؟
سلام
اندازه ی پولیپ شما کوچک است اما چون در آندومتر است ممکن است روی سیکل، روی باروری و ... موثر باشد اما همیشه هم جراحی توصیه نمی شود
به طور کل صلاح هم نیست که تاخیر قاعدگی داشته باشید (یعنی با دارو منظم شود تا تاخیر نداشته باشید بهتر است تا اینکه بدون دارو و کمی تاخیر) چون هورمون استروژن به رشد پولیپ ها ممکن است کمک کند.تخمدان پلی کیستیک هم همینطور است و کمک به ایجاد یا باقی ماندن پولیپ می کند.ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: اندازه نرمال رحم وتخمدان

سلام خسته نباشید26سالمه یک ساله ازدواج کردم و هفت مال اقدام ب بارداری ولی نشوده این سونوگرافی م ممنونم میشم بگید مشکلم چیه دکتر گفت تنبلی تخمدان برای درمان قرص گلای -وانس500 نوشته آیا مشکلم با این قرص حل میشه نظرشما چیه ؟ بااین قرص تا چند ماه دیگه باید مصرف کنم که باردارشم پریودهایی سه دوره قبلیم ب ترتیب 33،31،29 بوده.
رحم شکل ابعاد واکوژنیسیته طبیعی دارد.
ابعاد رحم(73*28mm)و ضخامت دولایه اندومتر(7mm) اندازه گیری شد.
تخمدان راست ب ابعاد (mm47*22) وتخمدان چپ ب ابعاد (39*26mm)اندازگیری شدند.
چند عدد فولیکول ریز محیطی ویک عدد فولیکول بالغ به دیامتر 19mmدرتخمدان راست رویت شد.
چندعددفولیکول ریز محیطی ب بزرگترین دیامتر 8mm در تخمدان چپ مشهوداست. تصویری ب نفع کیست یا ضایعه فضاگیر در آدنکس ها مشاهده نشود.
مایع آزاد اندک درفضای کلدوساک مشهود است.

سلام خسته نباشین خیلی از سایتا رفتمو راجب مشکل تنبلی تخمدان مطالعه کردم،متوجه شدم ک هرچن وخ یبار باید سونو بریم
سوال من اینه که پس چرا دکتر من گفت دیگه سونو لازم نیس این مشکل واسه همیشه باهاتهو تغییری نمیکنه سونویی نمیخاد بدی دیگه؟؟؟!!!!آیا درسته؟من چنتا دکتر عوض کردم فقط این یکی گف نمیخاد دوباره سونو بدی
جراح هم هستن نمیدونم بازم دکترو عوض کنم یا ن :(((
من فقط ۲۱ سابمه امسال متوجه شدم هم تنبلی تخمدن دارم هم ساییدگس زانو ک یکیش نازایی میاره یکیشم ک فلج میشم از دردووو... خیلی واسم دردناکه...خداکنه حداقل تنبلی تخمدانم خوب شه ترخدا بگین اگه بازم سونو بدم امکانش هس خوب بشه؟؟چون من وزنم نرمال بود بازم کم کردم ورزشم نمیتونم کنم بخاطر زانوهام چن وخ دیگه نامزدیمه اصلا نمیدونم با این شرایط صلاحه ازدواج کنم یا نه دارم دیوونه میشم:(

Re: اندازه نرمال رحم وتخمدان

سلوا نوشته شده:سلام خسته نباشید26سالمه یک ساله ازدواج کردم و هفت مال اقدام ب بارداری ولی نشوده این سونوگرافی م ممنونم میشم بگید مشکلم چیه دکتر گفت تنبلی تخمدان برای درمان قرص گلای -وانس500 نوشته آیا مشکلم با این قرص حل میشه نظرشما چیه ؟ بااین قرص تا چند ماه دیگه باید مصرف کنم که باردارشم پریودهایی سه دوره قبلیم ب ترتیب 33،31،29 بوده.
رحم شکل ابعاد واکوژنیسیته طبیعی دارد.
ابعاد رحم(73*28mm)و ضخامت دولایه اندومتر(7mm) اندازه گیری شد.
تخمدان راست ب ابعاد (mm47*22) وتخمدان چپ ب ابعاد (39*26mm)اندازگیری شدند.
چند عدد فولیکول ریز محیطی ویک عدد فولیکول بالغ به دیامتر 19mmدرتخمدان راست رویت شد.
چندعددفولیکول ریز محیطی ب بزرگترین دیامتر 8mm در تخمدان چپ مشهوداست. تصویری ب نفع کیست یا ضایعه فضاگیر در آدنکس ها مشاهده نشود.
مایع آزاد اندک درفضای کلدوساک مشهود است.
سلام
فولیکول 19 تون خوب بوده
عکس رنگی و آزمایش اسپرم همسر هم داشتید؟
آزمایش هورمونی هم فقط پرولاکتین بود در عکسی که گذاشتید
ال اج و اف اس اچ و ...؟
كارشناس مامايي فيروز

HSahar نوشته شده:سلام خسته نباشین خیلی از سایتا رفتمو راجب مشکل تنبلی تخمدان مطالعه کردم،متوجه شدم ک هرچن وخ یبار باید سونو بریم
سوال من اینه که پس چرا دکتر من گفت دیگه سونو لازم نیس این مشکل واسه همیشه باهاتهو تغییری نمیکنه سونویی نمیخاد بدی دیگه؟؟؟!!!!آیا درسته؟من چنتا دکتر عوض کردم فقط این یکی گف نمیخاد دوباره سونو بدی
جراح هم هستن نمیدونم بازم دکترو عوض کنم یا ن :(((
من فقط ۲۱ سابمه امسال متوجه شدم هم تنبلی تخمدن دارم هم ساییدگس زانو ک یکیش نازایی میاره یکیشم ک فلج میشم از دردووو... خیلی واسم دردناکه...خداکنه حداقل تنبلی تخمدانم خوب شه ترخدا بگین اگه بازم سونو بدم امکانش هس خوب بشه؟؟چون من وزنم نرمال بود بازم کم کردم ورزشم نمیتونم کنم بخاطر زانوهام چن وخ دیگه نامزدیمه اصلا نمیدونم با این شرایط صلاحه ازدواج کنم یا نه دارم دیوونه میشم:(
سلام
عزیزم آزمایش هورمونی و سونویی که دال بر تنبلی تخمدان بوده و نیز شرح حال سیکلتون از نظر نظم و طول مدت و ... را بدهید
پرمویی و ترشح از سینه هم اگر دارید بفرمائید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشین
من تخمدان راستم 37×18 وچپ 35×18 است
ایا تنبلی تخمدان دارم؟
و یه پولیپ به اندازه 35×18 دارم و الان سه ماهه برای بارداری اقدام کردم و نشده.ایا من مشکل خواصی دارم چون دکترم گفته باردار شو پولیپ رو هم در بیاریم

سلوا نوشته شده:سلام خانم دکتر شرمنده همش مزاحم میشم واقعا ممنونم از راهنمایتون . دارو که میگید دکتر مفتورمین گلای وانس نوشته ایا این تاثیر داره با این بهتر میشم؟
داروی کناری و غیر مستقیم است نه محرک تخمدان عزیزم(مثل کلومیفن و لتروزول و ...)
اگر عجله دارید بهتر است به تخمدان تون کمک شود.
تشخیص با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان