بخیه زایمان

سلام خدمت کارشناس عزیز
من بیست روزه زایمان طبیعی کردم اما هنوز بخیه هام درد داره و میسوزه و درست نمیتونم بشینم از اول بشدت رعایت کردم و اصلا روشون ننشستم روز یازدهم رفتم دکتر که معاینه کرد و گفت جوش خورده و نخ های روش رو خودش با قیچی باز کرد و دراورد
دیروژ که روز بیستم بود از داخل واژنم یه چیزی مثل نخ سفید خارج شد و امروز هم باز یه نخ سفید از داخل واژنم بیرون اومده بود که هنوز از داخل وصل بود و جدا نشد میخاستم بدونم این چیه مگه نخ های داخل واژن از نوع جذبی نیستن پس این نخ ها چین ؟
ایا ممکنه بخیه های داخل خوب جوش نخورده باشن؟ و این نخ ها جذب نشده باشن؟
ممنون میشم پاسخ بدید

Re: ادامه پاپ اسمیر

KarshenaseMamaee نوشته شده:moderate یعنی متوسط
باید دید زیر چه تیتری خورده است مثلا گهگاهی التهاب به صورت متوسط گزارش می شود.
bacterial vaginosis هم عفونت باکتریایی واژن است و باید پس از معاینه درمان شود

زیره presence of inflammation گزینه moderate تیک خورده

ازمایش پاپ اسمیر

Specim:liquid-based
Specimen adequacy:satisfactory for evaluation
Endocervical/metaplastic cells are present
Interpretation/ Result
Negative for intraepithelial lesion or malignancy
سلام لطف کنید جواب ازمایش پاپ اسمیر را برام بفرستید نتیجه ازمایش اینها بوده که فرستادم .با وجود این ازمایش ایا اشکالی نیست برای باردار شدن دکتر هم فرموده زخم رحم دارید و کهنه کرده در صورتی قبلا معاینه شدم موردی نبود.لطفا راهنمایی کنید ممنون

سلام خسته نباشد..ایا پاپ اسمیر من نرمال میباشد
Liquid-Based این تیک خورده
Satisfactory for evaluation این کنارش ضرب در خورده Endocervical/Transformation zone cells are present اینم کنارش ضرب در خورده
Negative for intraepithelial lesion or malignancyاین کنارش تیک خورده
Moderateاینم کنارش تیک خورده
Reactive cellular changes associated With اینم کنارش تیک خورده
Inflammationاینم تیک خورده
اونایی که ضرب در خورده بود کنارشون دایره هست اونایی که تیک خورده بود کنارشون مربع هست ممنون میشم جوابم رو بدید

در گزينه adequacy of the specimen: satisfactory but limited due to lack of endocervical/ metaplastic cell در گزينه interpretation/ results : negative for intrraepithelial lesionor maliganancy در گزينه organisms هيچ موردى تيك نخورده. در گزينه other non neoplasticism findings : inflammation . Moderate لطفا پاسخ ميديد يعنى چى و اينكه دكتر بعدش از من تست ويروس شناسى گرفتن خيلى استرس دارم ميشه بگيد مشكل خاصى داشتم كه اين نمونه رو ازم گرفتن

سلام
نرمال است فقط التهاب متوسط گزارش شده که طبق تجربه تقریبا برای همه گزارش می شود
فقط اگر عفونتی دارید باید درمان شود اگر نه هیچ.
مورد آنرمال نداشتید فقط کمی نمونه ای که گرفته شده ، کم بوده یا به عبارتی شاید از نظر داشتن برخی سلولها ناکافی .(تشخیص اینکه نیاز به تکرار بوده یا خیر با درمانگر شماست) اما مورد آنرمال گزارش نشده که نگران باشید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 17 مهمان