سونو nt

با سلام
من الان از نظر آخرین پریودم که 17 شهریور بوده، 11 هفته و 1 روزمه. ولی از نظر سونو که بار اول هفته 7 رفتم و این دفعه 2 روز پیش رفتم، هر دو سونو یک هفته و 1 روز سن جنینو کمتر نشان داده.
با توجه به این توضیحات من کی باید برا سونو ان تی برم؟ اگر 19 آذر برا سونو ان تی برم دیر هست؟
19 آذر مساوی می شه با 13 هفته و 2 روز بعد از آخرین پریودم. یعنی هفته 13 تموم شده. اون موقع دیره؟ ولی سن جنینم با توجه به 2 سونو که انجام دادم 12 هفته و 1 روز میشه.

مطمئن باشم که اگر 13 هفته تموم بشه و 2 روز هم ازش بگذره مشکلی نداره؟

سوال دوم) آز غربالگری رو دکتر برام ننوشته. حتما سونو باید انجام بشه و بعد با توجه به سونو دکتر آز بنویسه؟ تا چند روز بعد از سونو میتونم برم آز غربالگری؟

با سلام
من الان از نظر آخرین پریودم که 17 شهریور بوده، 11 هفته و 1 روزمه. ولی از نظر سونو که بار اول هفته 7 رفتم و این دفعه 2 روز پیش رفتم، هر دو سونو یک هفته و 1 روز سن جنینو کمتر نشان داده.
با توجه به این توضیحات من کی باید برا سونو ان تی برم؟ اگر 19 آذر برا سونو ان تی برم دیر هست؟
19 آذر مساوی می شه با 13 هفته و 2 روز بعد از آخرین پریودم. یعنی هفته 13 تموم شده. اون موقع دیره؟ ولی سن جنینم با توجه به 2 سونو که انجام دادم 12 هفته و 1 روز میشه.

مطمئن باشم که اگر 13 هفته تموم بشه و 2 روز هم ازش بگذره مشکلی نداره؟

سوال دوم) آز غربالگری رو دکتر برام ننوشته. حتما سونو باید انجام بشه و بعد با توجه به سونو دکتر آز بنویسه؟ تا چند روز بعد از سونو میتونم برم آز غربالگری؟

سلام
دوست عزیز! اگر پریودتون دقیق و منظم بوده ناچاریم هم سونو را بپذیریم و هم تاریخی که از روی پریود دارید در نتیجه برای اقدامات(از سونو و آزمایش گرفته تا تاریخ زایمان) زمان میانگینی را در نظر بگیریم. یعنی باید زمانی برای سونوی NT اقدام کنید که از نظر هر دو تاریخ حول و حوش 11 هفته که در آن crl (طول سری دمی )مساوی 45 میلی متر!!! باشد! و نه کمتر!این نکته ی بسیار دقیقی ست.
یعنی از 11 آذر تا 1 هفته بعد فرصت و زمان خوبی ست.
آزمایش غربالگری کلاً مثبت و منفی کاذب بسیار دارد و اصل همان سونو است بازهم تصمیم با شماست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام یک سوال دیگر

آز غربالگری مرحله اول دکتر فقط این 2 مورد را برا من نوشته: papp-a و bhcg
آیا همین 2 قلم کافی است.؟ واقعا ممنون از راهنماییتون

16 آذر برا سونو میرم. 17 آذر برا آز غربالگری. فکر کنم بهترین زمان باشه. آخه قبلش تاسوعا عاشوراست و همه جا تعطیل
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان