سلام
عزیزم شما باید باید در اولین فرصت با جواب آزمایشتون به یک پزشک یا ماما مراجعه کنید چراکه اولاً چنانچه بعد از سقطی که داشتید تیتر بتا نداشتید، باید در مرحله ی اول اثبات بشه که این رنج بتا در ادامه ی سقط بالا نمانده باشد یا به عبارتی بر اثر حاملگی جدید بوده است یا نه؟
که اگر در ادامه ی سقط این رنج بالا مانده باشد، اقدامات تشخیصی بعدی خاص خودش ضرورت پیدا می کند و اگر هم بر اثر بارداری جدید باشد- که با توجه به تعویق پریود این احتمال بیشتر مطرح است- باید تحت نظر پزشک یا ماما، سونویی جهت بررسی آن انجام بشه تا ابتدا ببینیم که ساک حاملگی دیده می شه یا خیر؟ و نیز سن حاملگی و ...
از اونجایی که زمان دقیق تخمک گذاری شما رو هم نمی دونیم، تشخیص این که بتا نرمال است یا خیر نیز به این صورت امکان نداره.
برای بررسی عفونت هم باید معاینه انجام بشه.
دوست عزیز ما رو هم از اقداماتتون مطلع کنید...
در پناه خدا

كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز من به دکتر مراجعه کردم من از اینکه ازمایش بدم بی بی میذاشتم منفی بودو چند روز بعد ++++ شد بعد از مایش دادممم........دکترم به من شیاف پروستروژن 400 داده روزی یکی باید مصرف کنم و برای من سونو 19 دی گذاشتهههههههه .....من خیلی استرس دارم .گاهی واژنم درد میگیره وسینهام خیلی درد ناک شده وگاهی هم میسوزه و دور ناف هم احساس سوزش دارم ....میترسم که دوباره سقط بشه ..لکه بینی ندارم شکر خدا دردهای که برای سقط قبلی داشتم هم ندارممممممم .بارداری قبلی من فکر کنم پوچ بوده چون فقط ساک حاملگی بود خبری از جنین نبوده .الان هم میترسم مثل قبلی شود .من استراحت دارمممممممم .........به من بگین چیکار کنم که بارداری سالمی داشته باشمممم ...؟؟؟؟؟//19 دی خیلی دیر نیست برای سونو.اخه دکترم به 19 تا شیاف داده گفت شیاف تمام شد بیا برای سونو .........خواهش به من کمک کنید این دردهای که گفتم عادی هست یا نه؟؟؟؟؟؟/ممنون از کمکهای بی دریغتانننننننن

سلام مجدد یادم رفت من اصلا حالت تهوع ندارم گاهی برام پیش میاد ولی بالا نمیارم وهوس چیزی نمی کنم......خیلی بده که ادم بالا نیاره یا هوس چیزی نکنههههههه

سلام
اضافه شدن تاپیک ها در این موضوع در صفحه ی اصلی سایت مشخص نمی شه؟؟ و متاسفانه از سوالات شما دیر مطلع شدم...
معیار مهم در سونوگرافی علی الخصوص بعد از بارداری پوچ، اثبات ضربان قلب است که در هفته ی 7 ام در سونوی شکمی و در هفته ی 6ام در سونوی ترانس واژینال مشخص می شود و از اونجایی که ما دقیقاً از تاریخ تخمک گذاری اطلاع نداریم، این تاریخ دیر نیست.
سعی کنید پزشک حاذقی رو پیدا کنید و انشالله تا انتهای بارداری به ایشون اطمینان کنید و تمام اقدامات رو تحت نظرشون انجام بدید. از جمله مصرف فولیک اسید، انجام آزمایشات لازم و ... در ضمن زمان بندی ویزیت های بعدی در یک بارداری به طور کلی تا هفته ی 28 ام به فواصل 4 هفته می باشد.

نکته ی دیگر:پرهیز از مواد تراتوژن در بارداری( موادی که برای سلامت مادر و جنین مضر هستند) بسیار اهمیت دارد.
نمونه هایی از این مواد :
-سرب( موجود در هوای آلوده و اکثریت رژ لب ها- پس از بلع اتفاقی رژ لب جداً پیش گیری کنید)
- آفت کش ها و سایر مواد شیمیایی مانند رنگ مو ، متیل جیوه( آلوده کننده ی طبیعی که روی تکامل عصبی جنین تاثیر می گذارد ) اما این ماده در کجا هست؟
" امروزه به خوبی اثبات شده است که انواع خاصی از ماهی بزرگ آلوده هستند.
انجمن غذا و داروی ایالت متحده به زنان باردار توصیه کرده که از مصرف کوسه ماهی، شمشیرماهی و ماهی خال خالی پرهیز کنند"
"تن سفید بیشتر از سایر انواع تن کنسروی، جیوه دارد"
پس سعی کنید به طور کل از مصرف ماهی تن در بارداری پرهیز کنید...

یک قانون کلی رو هم در نظر داشته باشید و آن اینکه در بارداری بهتر است اصلاً دارو استفاده نشود مگر در شرایط خاص و تحت نظر پزشک- پس مراقب باشید به طور اتفاقی از داروهایی مانند لایه بردارها و حتی داروهای موضعی استفاده نکنید-

* دردناک شدن سینه ها طبیعی ست ولی چنانچه دچاردردهای زیردل یک طرفه شدید و یا لکه بینی و سایرعلائم هشدار فوراً به پزشک مراجعه کنید.
از همه مهم تر: یکی ازعوامل مسبب سقط که خود مادردر صورت آگاه بودن بیشترین پیشگیری رو می تونه داشته باشه، عفونت است.
از لحاظ ترشحاتی که ذکر می کردید، توسط پزشکتون معاینه شدید؟
مراقب تغذیه خودتون هم باشید و در صورت بی اشتهایی و یا پرخوری غیر معمول ... پزشکتون رو مطلع کنید.
دوست عزیز در مورد ویار هم اصلاً نگران نباشید، چراکه علامتی ست که حتی در 2بارداری متوالی در یک فرد هم ممکنه متفاوت باشه و یا اصلاً رخ ندهد و این کاملاً طبیعی ست.
هر بارداریی شرایط خاص خودش رو دارد و ویار- پیکا- از معیارهای سلامت بارداریی محسوب نمی شه که نبود آن باعث نگرانی بشه...
یادتون نره تقویت روحیه مادر، مهم ترین تاثیر رو روی بارداری می گذارد پس از شرایط و افکار استرس زا دوری کنید، خواندن قرآن در بارداری هم علاوه بر فوائد بسیارش به تقویت آرامش بسیارکمک می کند.
مطالعه ی کتاب ریحانه ی بهشتی رو هم توصیه می کنم از لحاظ تغذیه و یا فعالیت هایی که در ماههای مختلف بارداری مفید هستند توصیه های بسیار زیبایی دارد.
اقدامات لازم رو انجام بدید و قبل از هرچیز توکل به خدا رو در سرلوحه ی برنامه هاتون قرار بدید و با آرامش خاطر، اداره ی امور رو به خودش بسپارید.
با آروزی روزهایی آرام و سلامت برای شما دوست عزیزم
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

Re: اقدام به بارداری پس از سقط و نا منظم شدن پریود

سلام
ببخشید من در تاریخ 29دی 95کورتاز ساکن شدم به علت حاملگی مول،بعدش برای.حلوگیری از بارداری تا شش ماه دکترم گفت ال دی باید بخورم هر ماه هم که ازمایش بتا میدم صفر شده،به علت کم شدن پریودم دوماه هست قرص ال دی نخوردم ماه پیش 14تیر پریود سدم دوباره الان 3مرداد پریود شدم تو اینترنت سرچ کردم زده بود قاعدگی نامنظم امکان داره علایم سرطان رحم باسه
با توجه به اینکه بچه ندارم و حاملگی مول هم گرفتم خیلی ناراحتم و روحیمو باختم میترسم مشکلی داشته باشم تروخدا سریع تر جوابمو بدید این نامنظمی پریودیم به چه دلیلی میتونه باشه روز قبل هم یعنی دوم نزدیکی داشتیم ایا میتونه این علتش باشه
در ضمن من قبلا پریودیم کاملا منظم بود اما چهارماه قبل بارداریم به علت امپول اشتباه به هم ریخت و ماهی دوبار میشدم که رفتم دکتر تست پاپ اسمیر هم دادم گفت مشکلی نیست الان که دوباره اینجوری شده خیلی میترسم تروخدا راهنماییم کنید

سلام
نه عزیزم 2-3 ماه اولی که قرص هورمونی رو قطع کرده اید احتمال بی نظمی فراوان است.
اگر ماه بعد هم همین بود با دارو کمک می شود منظم شود(مثل مدروکسی پروژسترون) که پیشگیری از بارداری هم نمی کند و مثل ال دی و.. هم نیست
كارشناس مامايي فيروز

من تقریبا ۵ ماه پیش کورتاژ کردم.رشد جنین در هفته ۸ ام متوقف شده بود.این‌ماه حدود ۴_۵ روز لکه بینی داشتم و بعد پریود شدم و چند روز بعد از‌اتمام پریودیم اقدام به بارداری کردم.نگرانم که باز اتفاقی پیش نیاد.میشه راهنمایی کنین چکار کنم؟

سلام
دوست عزیزم سقط های 3 ماه ی اول متاسفانه بسیار رایج هستند اما خیلی از زنان فقط برای یکبار آنرا تجربه کرده اند و انشالله شما هم از آن دسته هستید.
اما آزمایشات پیش از بارداری تون رو می توانید ناظر به پیشگیری از سقط، کمی کامل تر بدهید که خیالتون راحت بشه عزیزم
از درمانگرتون بخواهید تا درخواست این آزمایش رو براتون بنویسند.
فولیک اسید هم فراموش نشود
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دكتر خسته نباشيد
من متاسفانه در هفته ٦ متوجه شدم جنين رشد نكرده و متاسفانه سقط كردم به صورت طبيعي به همراه درد شديد و خونريزي به مدت ٢ هفته
بعد دكترم گفت هيچ مشكلي نيست كه دوباره تراي كني براي حاملگي
من زمان تخمك گذاري هر روز چك مي كردم تا اينكه روز دقيق مشخص شد و تراي كردم و در ابتدا يه مقدار حالت تهوع داشتم و فكر كردم حامله شدم اما پريود شدم به همراه درد خيلي شديد من قبل از سقط پريودهايي منظم و تقريبا بدون درد داشتم همش ميگم نكنه دوباره اين پريود هم سقط بوده چون دردش خيلي مشابه زمان سقط بود آيا اين امكان داره ؟

بعد يه سوال ديگه من الان پريود هستم و مي خواستم دوباره اقدام كنم متاسفانه بعد از سقط تاريخ تخمك گذاري خيلي جابه جا ميشه به نظر شما بعد از پريود يك روز در ميون اقدام كنم يا هفته بعد از إتمام پريود در صورتي كه فكر مي كنم آيا اقدام زياد باعث ضعيف شدن اسپرم نميشه ؟

خيلي خيلي ممنونم از لطف و زمان شما

سلام
سوال اولتون اصلا نمی شه جواب داد_مگر اینکه تست مثبتی قبل پریود می داشتید و آن وقت می گفتیم حتما بارداری بوده- به هر حال بدن قبل و بعد بارداری و سقط و ... تغییراتی پیدا می کند.انتظارش را داشته باشید
از بعد اتمام قاعدگی یک شب درمیان مشکلی برای اسپرم به وجود نمی آورد و عالی هم هست
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از پاسخگويي شما ، يه سوال ديگه داشتم از خدمتتون من بعد از متاسفانه سقط دكتر يك سري آزمايشها نوشت كه در اون همه اكي بود جز ACL IgM كه ١٥ بود و بايد زير ١٠ باشه بعد دكتر گفت كه آسپرين ١٥٠ مصرف كنم از زمانيكه مي خوام تراي كنم بعد دوباره گفت از وقتي فهميدي حامله هستي و من بعد از ٧ هفته دوباره آزمايش دادم ACL و دكتر گفت كه آسپرين مصرف بشه حالا ميخواستم نظر شما بدونن اينكه آيا مصرف آسپرين اكي هست و از چه زمان بهتره مصرف بشه از زمان تراي يا شروع حانملگي و من اولين سقطم بود در هفته ٦ خيلي خيلي ممنونم

سلام
عزیزم متد پزشکان مختلف است برخی آسپرین را تا قبل از بارداری و هپارین با وزن مولکولی کم را در بارداری توصیه می کنند
البته برخی هم در بارداری آسپرین تجویز کرده اند(بر سر تجویز آسپرین در بارداری اختلاف است) و متد ها متفاوت.
كارشناس مامايي فيروز

خيلي خيلي ممنونم از پاسخگويي شما :)
من چند روز پيش تست دادم و خيلي خوشحالم جواب تست مثبت بود الان يك ماه باردار هستم و چون متاسفانه چند ماه پيش سقط داشتم طبق دستور دكتر شروع به خوردن هر شب آسپرين ١٥٠ كردم تا چند هفته ديگه سونوگرافي انجام بدم .
فقط يه سوال داشتم من ايران نيستم و دكتر هاي اينجا خيلي ريلكس هستن من در چند جا خوندم خوردن آسپرين باعث رقيق شدن خون ميشه كه ممكنه همين موجب سقط بشه و بايد يكسري تست در طول بارداري انجام بشه در رابطه با غلطت خون چون آسپرين مصرف شده من با دكترم چك كردم و گفت نه نيازي به تست نيست من در تست بعد سقط Acl 15 داشتم كه نرمال ١٠ هست خيلي خيلي ممنونم از راهنماييتون من چون يك بار سقط داشتم خيلي نگران هستم دوباره اين اتفاق نيوفته خيلي خيلي ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان