خونریزی در هفته ششم

با سلام و خسته نباشید.
من از طریق ivf باردار شدم. از چند روز قبل از انتقال آمپول پروژسترون میزدم، که به علت آبسه دکتر به روزی دو تا شیاف تغییر داد. هفته ششم سونوی واژینال انجام دادم، جنین تشکیل شده بود، با ابعاد ۴.۷ میلیمتر و ضربان قلب ۱۱۰. فرداش کار خونه انجام دادم، در حد ظرف شستن و غذا پختن و میوه و سبزی شستن که یه کم خسته شدم و یه سرفه خیلی شدید هم کردم. صبح زود که از خواب بیدار شدم دیدم خونریزی کردم، سریع رفتم دکتر، سونو کرد گفت قلب جنین میزنه فقط قسمت پایین جفت خونریزی کرده، شیاف رو کرد سه تا و استراحت و ویزیت دو هفته دیگه. الان که سه روز گذشته لکه بینی دارم با اینکه استراحت مطلقم و شیاف استفاده میکنم. خیلی نگرانم. جنین سالمه؟ اینا نشانه های سقطه؟

Re: خونریزی در هفته ششم

سلام
عزیزم اینکه قلب و .. نرمال بوده خیلی مثبت است و موارد این چنینی داشته ایم که نرمال پیش رفته است پس آسوده خاطر باشید که برای داشتن بارداری سالم، ضرورت دارد...
با مصرف شیاف و استراحت و ... ممکن است حتی تا 1 هفته خونریزی یا لکه بینی ادامه یابد و سپس قطع میشود.
در کل هم درست است که لکه بینی در بارداری کلا غیر عادی ست اما بارداری هایی که تا پایان 3 ماه ی اول این مشکل را داشته اند، شاهد بوده ایم که به سرانجام رسیده است عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خسته نباشید
لطفا من رو راهنمایی کنید.
من هفته 6 بارداری هستم از هفته پیش روزی یکبار خونریزی کمی دارم.
6شب شیاف پروژسترون تا حالاداستفاده کردم ولی تغییری ایجاد نشده.
سونو کردم جنین رو هفته قبل با سایز 15mm نشون داد ولی ضربان قلب دیده نشد.
ایا ضربان قلب تا الان نباید براحتیرتشخیص داده میشد؟
با توجه به اینکه پروژسترون در رده داروییx قرار داره، آیا عوارض ذکر شده برلی این گروه از ایجاد نقص جنین رو تهدید میکنه یا
خیر؟
روش کم خطر تری برای حل این مسکل وجود داره؟
با سپاس فراوان

شیاف پروژسترون در بارداری به وفور تجویز می شود و بارداری های بسیاری با کمک آنها پیش رفته و کمبود پروژسترون مادر جبران شده و لکه بینی قطع شده و ...
قلب تا هفته ی 7 زمان دارد(برای برخی 8 هفته هم رویت شده)
اگر با این شیاف قطع نشده، ممکن است سیکلوژست تجویز شود(یا روزی 2 تا حتی)
یاآمپول پرولوتون
تحت نظر درمانگر حاذقی باشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خسته نباشید ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.از استرس دارم دیوانه میشم.
پنج شنبه رفتم دکتر چون لکه بینی داشتم و سونوی واژینال دادم گفتن که سن بارداری 4 هفته و 4 روز هستم و جنین داخل رحم هست.گفتن که 10 یا 14 روز بعد دوباره تکرار کنید.دکتر 10 تا شیاف پرورسترون داد که روزی یک دانه استفاده کنم.الان تمام استرس من اینه که احتمال دارد هفته ی هفتم بروم سونو و بگن بارداری پوچ هست به علت لکه بینی یا خیر؟ترخدا جوابمو بدید.ممنون میشم

سلام خسته نباشید .من 16تیر روز اول پریودیم بود..29تیر هم اولین اقدام واسه بچه دار شدن..امروز بخاطر خونریزی ک داشتم رفتم سونو میگه 7هفته هستم.اما امکان نداره..حالا این مهم نیست.من یکهفته پیش خونریزی داشتم ک با شیاف پروژسترون قط شد دوباره دیشب خونریزی شدید داشتم یهو ک تا الان هنوز هم لک بینی دارم..شیاف هم مصرف میکنم.چیکار کنم.کمک کنید لطفا

سلام،خسته نباشید،من اولین روز آخرین پریودم 96/5/27بود ،2مهرآزمایش خون دادم جواب مثبت بود،ولی از4مهر تا 7مهر دوسه بار لکه قهوه ای دیدم ،ضمنا تواین چندروز نزدیکی هم داشتم،روز 8مهر ضعف کردم ویه لخته خون نصف بند انگشت به رنگ قرمز ازم اومد ،تا چندساعت لکه های خون داشتم ویه لخته خون تیره تروکوچک هم دوباره ازم اومد تااینکه شبش رفتم سونو دادم توسونوگرافی زده،ساک حاملگی به قطر 10وکیسه زرده به اندازه 7بزرگترازحدنرمال مشاهده شد،فتال پل مشاهده نگردید،سن حاملگی 4هفته و6روز می باشد وهیچ گونه ضایعه حول ساک دیده نشد،مایع آزاد کلدوساک خلفی مشاهده نگردید،ضمنا خونریزیم شدید نبود وهمون روز 8مهر تموم شد وروز بعد دوسه بار لک قهوه ای دیدم ودیگه تا امروز لکه بینی نداشتم ،به نظرتون جنین سقط شده ؟

سلام
نه عزیزم نمیشه قطعا نظر دارد
علی الحساب ساک بارداری و ... بعد از خونریزی تون هم موجود بوده.و در عین حال زمانی که سونو دادید ممکن است 5 هفته بوده باشید و درصد کمی احتمال وجود دارد که در آن هفته کلا در سونوی شکمی فتال پل رویت نشود
باید شیاف استفاده کنید و سونو را با اختلاف 10 -14 روز تکرار کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام روزبخیر من آخرین پریودم ۱۳ آذربود ،۱۹ دی آزماش دادم مثبت شد،من طبق حساب خودم ۷هفته رفتم صدای قلب شنیده نشد وسونو ۵هفته و۳روز نشان دادهمراه ساک بارداری وکیسه زرد بدون صربان قلبالان یک هفته است لکه بینی دارم وچندروز خونریزی درحدکم،شیاف پروژسترون هم میزارم،ممنون میشم راهنمایی کنید
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان