Re: اقدام برای بارداری

سلام
عزیزم اصلا نمی شود که درصد بیان کرد
اما کلا احتمال 1 فولیکول هم آزاد شدن هم زیاد است
گاهی هم مثلاً سایز 26 تبدیل به کیست می شود و طی سیکل بعد کوچک می شود
مراقب باشید که اگر باردار نبودید قبل از شروع دارو برای سیکل بعد از نبود کیست مطمئن شوید.
آمپول hcg نزدید؟

كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتون بخیر

من ماه قبل ۸خرداد شدم این ماه ۴و ۵ فقط دوتا لک دیدم وتا حالا پریود نشدم

ولی بی بی چکم میزنم منفیه. حتی آزمایش دادم باز منفیه آیا من حامله هستم

سلام
اگر سابقه دار بوده بی نظمی و کمی قاعدگی و ... و یا داروی جدیدی(حتی گیاهی) مصرف کرده اید؛ احتمال اینکه بارداری نباشد و تغییر سیکل بوده و یا مشکل هورمونی و تنبلی تخمدان و ... باشد مطرح است
در هر صورت با این همه تاخیر یک آزمایش دیگر دهید و اگر منفی بود آمپول پروژسترون تزریق کنید(یا تجویز درمانگرتون) که پریود شوید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت دوستان گلم و خانوم کارشناس عزیز.متولد ۷۱ هستم یک فرزند ۷ ساله دارم و چند ماهه ک دوباره اقدام ب بارداری کردم. ولی بدلیل اینکه اندازه فولیکولم کوچک بود دکتر برام از شب ۵ پری شبی دوتا کلومیفن و ۱۰ و ۱۲ پری دوتا امپول اچ ام جی تجویز کرد برام. امروز روز ۱۴ پری هستم و فردا صبح امپول اچ سی جی دارم یدونه.الان من واقعا موندم کی باید نزدیکی داشته باشم.کسی میدونی چن ساعت بعد از تزریق اچ سی جی تخمک ازاد میشه و من باید بعد از چند ساعت نزدیکی داشته باشم ؟ دکترم گفته ۱۴ ۱۵ ۱۶ اقدام کن یرای نوزاد پسر نمیدونم چیکار باید بکنم یکی کمکم میکنه؟ :cry:

با عرض سلام خدمت کارشناس محترم
ببخشید من این مساله رو چند وقت پیش تو همین تالار گذاشتم و جوابی دریافت نکردم اگه ممکنه کمکم کنید
من ۲۲ ساله هستم و ۲ ساله ک ازدواج کردم
از زمان بلوغم پریود هام نامرتب بود ولی اصلا فک نمی کردم مشکلی داشته باشم
۶ ماه اول ازدواج قرص ال دی مصرف کردم و تا مدتی بعد از مصرف پریودم مرتب بود
بعد از ۴ الی ۵ ماه ک این روند ادامه داشت دیگه به مدت ۲ ماه پریود نشدم و فکر کردم باردارم وقتی سونو دادم تشخیص تنبلی تخمدان داده شد و من ب مدت سه ماه متفورمین مصرف کردم(متاسفانه نا منظم مصرف کردم) دوباره سونو دادم دیدم تغییری نکرده وضعیت ب تشخیص ی دکتر دیگه ب مدت ۲ ماه سیپروترون مصرف کردم(اینبار تقریبا منظم)دوباره سونو دادم و بازم مشکلم برقرار بود این سری ک دکتر رفتم برام ی دوره ۶ ماهه دوفاستون نوشته و قراره مصرف کنم و اقدام ب بارداری کنم
اما من خیلی خیلی میترسم ک اینبارم نتیجه نگیرم
با وجود مشکلی که دارم ممکنه هیچ وقت نتونم باردار شم
راهی برای بارداری وجود داره در صورت نتیجه ندادن این روش؟؟

Mehrzad نوشته شده:با سلام خدمت دوستان گلم و خانوم کارشناس عزیز.متولد ۷۱ هستم یک فرزند ۷ ساله دارم و چند ماهه ک دوباره اقدام ب بارداری کردم. ولی بدلیل اینکه اندازه فولیکولم کوچک بود دکتر برام از شب ۵ پری شبی دوتا کلومیفن و ۱۰ و ۱۲ پری دوتا امپول اچ ام جی تجویز کرد برام. امروز روز ۱۴ پری هستم و فردا صبح امپول اچ سی جی دارم یدونه.الان من واقعا موندم کی باید نزدیکی داشته باشم.کسی میدونی چن ساعت بعد از تزریق اچ سی جی تخمک ازاد میشه و من باید بعد از چند ساعت نزدیکی داشته باشم ؟ دکترم گفته ۱۴ ۱۵ ۱۶ اقدام کن یرای نوزاد پسر نمیدونم چیکار باید بکنم یکی کمکم میکنه؟ :cry:
سلام
دوست عزیزم برای شما با شرایطی که دارید و تخمک گذاری تون نیازمند کمک است و ... اصلاً صلاح نیست که به تعیین جنسیت بها بدهید چراکه با اینکار ممکن است تخمک آزاد شده را از دست بدهید.
اصولش این است که 24 تا 36 ساعت پس از تزریق hcg تخمک آزاد شود(البته 100% هم نیست)
بنابراین بهتر این است که یک شب در میان اقدام داشته باشید و منتظر روز آزاد شدن تخمک نمانید
كارشناس مامايي فيروز

کاریشما نوشته شده:با عرض سلام خدمت کارشناس محترم
ببخشید من این مساله رو چند وقت پیش تو همین تالار گذاشتم و جوابی دریافت نکردم اگه ممکنه کمکم کنید
من ۲۲ ساله هستم و ۲ ساله ک ازدواج کردم
از زمان بلوغم پریود هام نامرتب بود ولی اصلا فک نمی کردم مشکلی داشته باشم
۶ ماه اول ازدواج قرص ال دی مصرف کردم و تا مدتی بعد از مصرف پریودم مرتب بود
بعد از ۴ الی ۵ ماه ک این روند ادامه داشت دیگه به مدت ۲ ماه پریود نشدم و فکر کردم باردارم وقتی سونو دادم تشخیص تنبلی تخمدان داده شد و من ب مدت سه ماه متفورمین مصرف کردم(متاسفانه نا منظم مصرف کردم) دوباره سونو دادم دیدم تغییری نکرده وضعیت ب تشخیص ی دکتر دیگه ب مدت ۲ ماه سیپروترون مصرف کردم(اینبار تقریبا منظم)دوباره سونو دادم و بازم مشکلم برقرار بود این سری ک دکتر رفتم برام ی دوره ۶ ماهه دوفاستون نوشته و قراره مصرف کنم و اقدام ب بارداری کنم
اما من خیلی خیلی میترسم ک اینبارم نتیجه نگیرم
با وجود مشکلی که دارم ممکنه هیچ وقت نتونم باردار شم
راهی برای بارداری وجود داره در صورت نتیجه ندادن این روش؟؟
سلام
عزیزم نگران نباشید
درمانهایی که تا به حل داشتید درمان های کمکی غیر مستقیم برای بارداری بوده است و فقط ممکن بود سیکل رو تنظیم کنند اما محرک تخمک گذاری و .. نبوده
پس ناامید از درمان و .. نباشید.
اگر قصد بارداری دارید باید تحت نظر متخصص حاذقی از روز دوم پریودتون داروی محرک تخمک گذاری مصرف کنید و در طول سیکل کنترل شوید(در زمان لازم سونو دهید و ..) تا از پاسخ دهی بدنتون به درمان مطلع شویم و در صورت نیاز برای سیکل بعد در داروها تغییرات ایجاد کنیم و ...
درمانهای ضعیف و بدون پیگیری دقیق، فقط زوج را خسته و ناامید می کند...
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نیاشید. کارشناس عزیزم همینکاریو کردم ک شما فرمودید و ب سفارش دکترم روز ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ ک امروز بود رقتم سونو و روز ۱۴ از این قرار:
در برش میدساژیتال طول رحم ۶۹ mm و قطر AP ۲۹ mm است.
ضخامت اندومتر کاملا نرمال و ۸mm است.
تخمدان راست فولیکول ۲۴ و ۱۵mm و تخمدان چپ فولیکول ۱۹.۵mm
روز ۱۵ سونو ب شرح زیر:
ضخامت اندومتر ۹mm و تخمدان راست فولیکول ۲۵.۲۴mm و تخمدان چپ ۱۹.۲۳mm اندازه گیری شد. اثری از فولیکول ۱۵ نیست در تخمدان راست اما در اندکسها و لگن مایع ازاد وجود ندارد.

امروز سونو ب شرح زیر:
ضخامت اندومتر ۹.۵ تخمدان راست فولیکول غالب ۲۶.۲۵mm و تخمدان چپ فولیکول ۲۰.۲۵mm اندازه گیری شد. مایع ازاد داخل لگن و اندکسها یافت نشده و نظریه اینکه روز ۱۶ ام هنوز هم تخمک گذاری صورت نگرفته است.

حالا سوال من اینه خانوم کارشناس فولیکول ۱۵ کجاست؟ ک یهو یروزه غیبش زده ایا احتمال اینکه ازاد و بازور شده وجود داره؟
تهوع و درد شدید تخمدان راست درد شدید کمر و بی اشتهایی من از چست ؟ تنم عجیب گر میگیره و میسوزم.و اینکه بااینکه من صبح ساعت ۸ روز ۱۵ پری اچ سی جی زدم چرا باگذشت ۲۹ ساعت هنوز ازاد نشده بود؟تا کی این دردها ادامه داره؟واینکه من باید تا چند روز ب نزدیکی ادامه بدم؟خیلی ممنون از پاسخگوییتون لطف کردید.استرس بدی دارم اگر امکان داره زودتر پاسخ بدید سپاسگذارم

سلام خانوم کارشناس عزیزم و مرسی از پاسختون الان روز۱۷ ام پری هستم و هنوز فولیکولهام ازاد نشده سمت راس شده ۲۷mm و سمت چپ شده ۲۱mm درد شدیدی در ناحیه تخمدان راستم دارم و الان ک از کیت استفاده کردم دوخط کاملا پررنگ هست بیشتر از ۴۸ ساعت از تزریق امپول اچ سی جی میگذره و من هرشب از شب ۱۵ نزدیکی داشتم دیگه کلافه شدم هم از استرس و هم از این درد
چیکار کنم خانوم دکتر؟

سمت راست احتمالا دیگر امیدی به آزاد شدنش نیست.
تخمدان چپ هم رشد 2-3 میلی در روز رو نداشته (البته نمی شود 100% گفت که آزاد نمی شود و...)
اما با توجه درد و کیتتون شاید تخمک گذاری تازه دارد رخ میدهد -این احتمال هست که 36 ساعت پس از مثبت شدن کیت، تخمک آزاد شود (البته 100& نیست)-
سوال:
آمپول hcg تون برای کدوم کشور بود؟
و اینکه این جمله تون : تخمدان راست فولیکول ۲۴ و ۱۵mm (مطمئنید که دو دیامتر از یک فولیکول رو بیان نکردند؟ ) چون خیلی اوقات 2 دیامتر یک فولیکول رو سونولوژیست بیان می کند نه اینکه 2 فولیکول باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید بله مطمعنم. چون روز بعدش که سونو شدم خود دکترم تعجب کرد که اون فولیکول ۱۵ کجاست و اگر ازاد میشدبا هورمونهای خودت الان باید مایع ازاد داشتی ک من نمیتونم ببینم.خیلی گیج شدم و استرس بالایی دارم.معده درد شدیدی از دیشب تا حالا گرفتم و چیزی که متوجهش شدم عوض شدن رنگ ادرارم هست نگرانم ک مشکلی برای کلیه هایم ایجاد نشده باشد ؟اخه ادرارم خیلی غلیظ و پررنگ شده.مرسی از پاسختون

سلام خسته نباشید
من 26 سالمه و 6 ماهه که درحال اقدام برای بارداری هستم.
این ماه رفتم دکتر بهم قرص گلوکوفاژ دادن. هروز بعداز ناهار بخورم. البته کمی هم اصافه وزن دارم.
من مشکل معده دارم و هروز پنتوپرازول میخورم.
الان حدود 1 هفته ست که گلوکوفاژ میخورم و بسیار حالم بده و بیشتر ترش میکنم.
چکارکنم ادامه بدم آیا این قرص تاثیری داره? اگه قطعش کنم مشکلی پیش میاد?

سلام خسته نباشيد من ١١ساله ازدواج كردم ي پسر ٨ساله دارم ٦تا سقط داشتم بعد از پسرم ،ولي الان قصد بچه دار شدن دارم خيلي نگرانم ميشه كمكم كنيد ك ايا ميتونم بچه دار بشم يا نه ممنونم
قفل شده

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان