دیده نشدن ساک حاملگی

با سلام و خسته نباشید.
من نزدیک به دوساله ازدواج کردم.سنم30.سه ماه اقدام کردیم برای بارداری.آخرین پریودم9 دی 94 بود.پریودم نامنظمه .18بهمن بتا دادم.2و نیم شد.24بهمن دوباره تکرار کردم بالای500 شد.امروز 1 اسفند مراجعه کردم به متخصص.اما بهم گفت به نظر میاد حامله ای اما ساک رویت نشد.یه سری آزمایشات ابتدای بارداری مثل تیروئید و... را برام نوشت و گفت هفته آینده دوباره برم مطبش تا سونو کنه.آیا ممکنه بارداری پوچ یا خارج رحمی داشته باشم؟خستگی،درد نوک سینه و گاهی سردرد دارم.کمی درد لگن گاه گاه بهم دست میده.خونریزی یا لکه بینی ندارم.کمی حالت تهوع و سیری از غذا دارم.یه مدت هم دردهایی شبیه به درد پریود داشتم اما الان ندارم.خیلی استرس دارم.توروخدا راهنماییم کنید

Re: دیده نشدن ساک حاملگی

با توجه به بتاتون که در آزمایش دوم بالا رفته احتمال خیلی زیاد تخمک گذاری تون خیلی دیرتر از زمانی که فکر می کنیم، رخ داده . باید با اختلاف 1-2 هفته سونو را تکرار کنید. احتمال نرمال بودن با درنظر گرفتن چنین وضعیتی همچنان هست
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوستان من ٣٠ سالمه و تاريخ شروع اخرين پريودم ٢ فروردين بوده البته هيچ وقت پريود منظمي نداشتم اخرين بار ٩ روز تاخير داشتم در روزهاي ١٤ و ٢٦ فروردين و ٥ ارديبهشت نزديكي بدون جلوگيري داشتم ١٢ ارديبهشت بي بي چك مثبت و ازمايش بتا در روز ١٣ ارديبهشت ٧٠ بود در روز ١٨ ارديبهشت سونوگرافي واژينال انجام دادم ساك حاملگي ديده نشد اما ضخامت اندومتر بيش از حد طبيعي و early pregnancy بايد مد نظر باشد همون روز به خاطر استرسي كه داشتم مجددا ازمايش بتا دادم كه اينبار جواب ٢٠٠ شد. از سونوگرافي هم پرسيدم كه بارداري خارج از رحم نيست جواب دادن خير ! لطفا منو راهنمايي كنين كه چرا ساك ديده نشده و من بالاخره باردار هستم يا نه؟

دوست عزیزم اگر تیتر بتاتون بالای 1500 می بود و ساک دیده نمی شد به خارج از رحم شک جدی می کردیم.
اما خوب رشد بتا هم در طی چند روزی که فاصله داشته دلخواه نبوده.
در هر صورت باید با اختلاف 1 هفته سونو را تکرار کنید.
با اختلاف 3 روز هم بتا را می توانید تکرار کنید(باید دو برابر شود)
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من آخرین پریودم ۷ خرداد بودہ اما با توجہ بہ نامنظم بودن پریودم و اینکہ رابطہ م ۲۵ خرداد بودہ احتمال می دم بارداریم اون روز بودہ باشہ اما دکتر بہ من گفت شش ھفتہ ھستی و سونو داد
در سونو ساک حاملگی مشاھدہ نشد و دکتر بھم بتا داد جواب بتا عدد۶۶ رو نشون می دہ و دکتر بھم گفتہ احتمال دارہ حاملگیت خورج از رحم باشہ و سونو واژینال بھم دادہ
من سال ۹۴ بارداری موفق و بدون ھیچ مشکلی داشتم بخاطر ھمین شک دارم این چیزا باشہ
سوالم اینہ کہ ممکنہ ھمہ اینھا بخاطر اشتباہ در تاریخ لقاح باشہ ؟ آیا واقعا سونو واژینال لازمہ؟

سونوی واژینال دقیق تر است و در این موارد توصیه می شود
طبق قرار داد اولین روز آخرین قاعدگی تا روز فعلی را برای مخاسبه سن بارداری می شمارند و اینکه لقاح قاعدتا حدود 14 روز پس از آن است خودش(در انتظارات در سونو) لحاظ می شود
با احتساب تمام اینها انتظار می رود که تا 7 هفته جنین و قلبش رویت شوند (نهایتا 1 هفته هم زمان بیشتر می دهیم)
كارشناس مامايي فيروز

سلام من پریودام نامنظمه دفعه اخر که رفتم گفت پلی کیستیک هستی,بعدش 5 بهمن پریود شدم و 30 بهمن نزدیکی داشتم الان 20 اسفند هست پریود نشدم امروز ازمایش بتا دادم بالای 200 بود و مثبت بود بیبی چک هم مثبت بود سونوی شکمی رفتم گفت هیچ علامتی از حاملگی دیده نمیشه ساک حاملگی هم مشاهده نشد ضخامت اندومتر رو زده 14 میلیمتر و گفت یه هفته بعد سونورو تکرار کن,سوالم اینه از اولین روز اخرین پریودی من نزدیک 46 روز میگذره و نزدیکیم هم در زمان تخمک گذاری نبوده پس چطور بتا و بیبی چک مثبت شده د ر حالی که سونو چیزی نشون نداده,شکم درد عجیبی دارم ولی پریود نمیشم,یعنی واقعا من باردارم؟ اینم بگم بچمو یه هفتست از شیر گرفتم سینه هام پر از شیره ایا این رو جواب ازمایش من تاثیر داره؟ یعنی من واقعا باردارم؟ چیکار باید بکنم ؟ لطفا زودتر جواب منو بدین

سلام عزیزم
بتا در شیردهی و ... مثبت نمی شود پس انشالله باردارید.
تبریک می گم
ممکنه لقاح دیرتر رخ داده باشد (حتی اسپرمها هم می شود تا 5 روز در لوله ها زنده مانده باشند- یعنی 5 روز پس از اقدامتون لقاح باشد-)
از طرفی با سیکل بی نظم و ...هیچ بعید نیست تخمک گذاری تون همان حدود 30 بهمن بوده باشد
2 هفته بعد تکرار کنید فعلا مورد آنرمالی ندارید
البته بتا رو هم می شد بعد 72 ساعت تکرار کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان