غلظت خون قبل از بارداری

با سلام خدمت کارشناس عزیز
خانمی بیست و شش ساله هستم هموگلبین خونم عدد 15.3 است قصد بار دار شدن دارم اما نگران هستم که غلظت خونم بالا باشه و در دوران بارداری بیشتر بشه چیکار کنم ایا میتوانم باردار شوم
بهترین میزان غلظت خون برای بارداری چند است
برای درمان چیکار کنم
با تشکر

Re: غلظت خون قبل از بارداری

سلام
چنانچه هموگلوبین خانم بالای 16 باشد غلظت خون نامیده می شود . (البته استرس و تنش و ... به طور کاذب غلظت خون ایجاد می کند و نیز اگر قبل از آزمایش دوره ی اسهال و یا تعریق شدید رو گذرانده باشید خطا در تشیخص رخ می دهد و به طور کاذب غلظت خون دیده می شود )
راهکار مقابله هم: درمان عامل زمینه‌ای، افزایش مصرف آب یعنی مصرف حداقل روزی 8 لیوان مایعات، فصدخون و درمان‌های دارویی و قطع مصرف سیگار و دوری از آلودگی هوا، تامین اکسیژن رسانی کافی به بدن و....
البته تغذیه هم در درمانش موثر است.
به مقاله ای که در سایت عاطفه با نام(علائم غلظت خون) قرار دادیم؛ مراجعه کنید دوست عزیز!
كارشناس مامايي فيروز

قرص ایزوپرین 10

سلام خدمت کارشناس عزیز
من هفته نوزدهم سنوگرافی انومالی انجام دادم و طول سرویکسم 35 بود همون هفته فقط درد های تقریبن شدید زیر شکمم هر دو طرف داشتم که این حالت رو دو روز داشتم و الان بهتر شدم فقط بعضی وقتا درد کمی دارم
جفتمم قدامی است و دکتر گفت بخاطر اینه مه جفتت جلوس درد داری ولی جفت پایین نیس
بهم قرص ایزوپرین10 داده که روزی دو بار بخورم خاستم بدونم علت تجویزش چیه فقط برا دردام بوده و الان که دردم خیلی کم شده نیازه بخورم یا نه
در ضمن تاخالا لکه بینی و خونریزی نداشتم و بارداری اولم هست

یعنی اگر این قرصا رو نخورم ممکنه با این دردها موجب زایمان زودرسم بشه و اخه من یکم افتادگی دریچه میترال و درد قلبی دارم و میترسم با خوردن قرصا دچار تپش قلب بشم
این دردها ربطی به جلو بودن جفت داره
خواهش میکنم بگین چقدر تاثیر داره نخوردن قرصا و زایمان زودرس؟
متاسفانه من وسواس شدید تو دارو خوردن دارم و نمیتونم براحتی دارو بخورم الانم بخاطر غلطت خونم دارم اسپرین مصرف میکنم اسپرین و این قرص با هم تداخل ندارند

Re: قرص ایزوپرین 10

یعنی اگر این قرصا رو نخورم ممکنه با این دردها موجب زایمان زودرسم بشه و اخه من یکم افتادگی دریچه میترال و درد قلبی دارم و میترسم با خوردن قرصا دچار تپش قلب بشم
این دردها ربطی به جلو بودن جفت داره
خواهش میکنم بگین چقدر تاثیر داره نخوردن قرصا و زایمان زودرس؟
متاسفانه من وسواس شدید تو دارو خوردن دارم و نمیتونم براحتی دارو بخورم الانم بخاطر غلطت خونم دارم اسپرین مصرف میکنم اسپرین و این قرص با هم تداخل ندارند

تشخیص با درمانگر شماست
اما اینطور نیست که قطعش عارضه ی چندانی داشته باشد، اگر درد جدی و شدیدی ندارید؛ می توانید که مصرف نکنید
البته باید درمانگر خودتون هم مجوز دهند.
جفت قدامی مورد آنرمالی نیست که نگران کننده باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام و تشکر از کارشناس مامایی عزیز
تو ماه پنجم بارداری هستم و دکتر بهم مولتی ویتامین داده که توش 400میکروگرم اسید فولیک و 17 میلی گرم اهنه
و سایر ویتامین ها
مشکلم اینه بدنم بهش اهن و اسد فولیک برسه خیلی سریع خون میسازه و هموگلبینم بالا میره و الانم هموگلبینم بالا 15
میخاستم بدونم میسه کاری کرد اهن مولتی ویتامین جذب نشه مثلن بعدش چایی بخورم ممکنه فقط اهن جذب نشه و بقیه ویتامین ها جذب شه البته من یه روز مولتی ویتامین میخورم و یه روز هم اسپرین
یعنی یه روز در میون این دو قرص مصرف میکنم

سلام خدمت کارشناس عزیز
من تو ماه ششم هستم میخام ماه اخر برا زایمان برم شهر اصفهان که تا کرمانشاه که الان هستم با ماشین شخصی حدود هفت ساعت راهه
میخاستم بدونم دیرترین زمانی که میتونم برم کی هست چون شوهرم اینجا میمونه و نمیخام زیاد تنها باشه
ایا میشه اخر هفته 37 برم ؟
و اینکه باید چه کارهایی انجام بدم تو راه تا مشکلی برام پیش نیاد و دچار زایمان زودرس نشم

سلام
دوست عزیزم واقعیت این است که از ماه هفتم به بعد توصیه به سفر نمی شود مگر هوایی.
مگر اینکه طوری سفر کنید که انگار 7 سفر 1 ساعته داشته اید
مدام بینش استراحت های طولانی داشته باشید(راه بروید و ...)
پاها نباید آویزان باشد.
تکان های ماشین و دست اندازها به شدت رعایت شود.
بازهم دادن مجوز با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترممحترم
من هفته 27 بارداری هستم ویتامین دی از اول رو هشت بود و خیلی پایین بود دکتر یه ماه پیش بهم قرص کلسی د کس calcidex داد که تعداد بیست عدد خوردم و دوباره که ازمایش دادم میزان کلسیم و ویتامین دی ام همون عدد قبلی بود
خیلی نگرانم کمبود ویتامین دی باعث نرمی استخوان بچم بشه میشه راهنماییم کنید
مااسفانه دسترسی به افتابم خیلی کمه و میشه گف کلن تو افتاب نمیرن ایا مشکل اساسی برا بچم بوجود میاد یا نه
پیوست ها
1499759567736127442067.jpg

عزیزم
اولا می دونم که میزان ویتامین دی شما خیلی پایین است و ...اما جهت اینکه از نگرانی که دارید کم کنم عرض می کنم:
حتی تحقیقات هم ثابت کرده که متاسفانه اکثر افراد این کمبود رو دارند (مگر کسانی که مکمل درست مصرف کرده اند)
و اغلب بارداری ها هم بدون اطلاع از این کمبود شروع شده و پایان گرفته (درصد کمی از آنها پیش از بارداری آزمایش می دهند و جبران می کنند و ...)
درسته که بهتر است جبران شود و در شرایط کاملا نرمال برای بارداری اقدام شود اما حالا که باردارید به قرینه ی این همه افرادی که نوزادی سالم داشته اند و ... شما هم نگران نباشید!
ثانیا : تحت نظر متخصص حادقی میزان دوزی که بی خطر است در بارداری مصرف شود را ادامه دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام
آیا مصرف اسیدفولیک باعت افزایش غلظت خون میشه؟ من ۵ ماه قبل سقط داشتم،قبل از بارداری غلظت خون داشتم الان برا دومین بار میخوام اقدام کنم و اسید فولیک ۱ میخورم میخوام بدونم باعث افزایش غلظت خون میشه یا نه؟ممنون
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان