سلام
دوست عزیزم!امیدوارم که در بهترین زمان ممکن بارداری سلامت دیگری رو آغاز کنید و با خوشی به پایان ببریدش...
واقعیت این است که گاهی مواقع علت مرگ جنین و یا عوامل دخیل شناسایی می شوند نظیر :
دیابت مادر و فشار خون بالا، لوپوس، بیماری های انعقادی،سفلیس، آنرمال بودن شکل رحم، عفونت های تناسلی که بالا پیشرفت کردند، عفونت های ویروسی خاص، بالا بودن برخی برخی آنتی بادی ها، ناسازگاری گروه خونی،مصرف سیگار و الکل، ترومبوفیلی ها، اختلالات و نارسایی های جفتی (که با ارزیابی جفت پس از زایمان مشخص می شود)
گاهی هم علت آن مشخص نمی شود.
کاری که از دست ما بر می آید بررسی های عوامل بالاست که چنانچه موجود هستند درمان شوند و مادر با خیال آسوده برای بارداری بعد اقدام کند.
كارشناس مامايي فيروز

Re: اقدام برای بارداری

سلام خدمت شما
من تجربه یک حاملگی پوچ رو چهار ماه پیش داشتم

بعد از چهار ماه رفتم دکتر
به من قرص کلومیفن از روز 5 پری دادن روز 14 یک سونو دادم که چند تا فولیکول داشتم از 18 و 19 میلی تا 9 میلی از همون روز 14 هم دو تا آموپول برای دو رزو بهم دادن و 20 تا قرص مدروکسی پروژسترون هم دادن برای ده شب

الان که روز 18 پری هستم سه روزه درد زیر دل دارم
و فقط سه بار تو این چهار روز اخیر تلاش کردم برای بارداری

حالا می خام بدونم احتمال بارداری هست یا نه :( :( :(

سلام وقت بخیر میشه لطف کنید آزمایش همسرم رو برام تفسیر کنید نوبت دکترم خیلی با تاخیر انجام میشه نگرانم.
Volume 3.5
Appearance:opaque
Ph8
Viscosity:low
Liquefaction time:Abnormal
Sperm count:9mil
Wbc0_1
Epithelial cell 0-1
Type of motility:poor to fair activity
Motility 1hr"40%
Progressive sperm 30%
Non progressive 10%
Motility 3hr"10%
Abnormal format 60%

سلام
من ماه پیش ۳۰ شهریور پریود شدم
این ماه ۲۷ شهریور بی بی چکم مثبت شد اونم سه تا
بعد فرداش رفتم ازمایش بتا ۱۸ بود یعنی
ازمایشم رو (۲۸ مهردادم)

گفتن بتا کمه و دوباره باید برم آز
ولی دیشب موقع دبلیؤ رفتن یه لخته قهوه ایی ازم دفع شد
بدون هیچ درد و خونریزی دفع شد
و دیگه تا الان هیچ خبری نبوده

حالا امروز بعد از گذشت ۲ رؤز از ازمایش اولی

ازمایش دادم البته ازمایشگاهی که بار اول رفتم نبود یه ازمایشگاه دیگه رفتم

بتا شد ۱۷و نیم میخواستم ببینم کسی میدؤنه چرا اینجوریه؟

چرا کم شد؟

الان با این چیزا من باردارم یا نه؟

مینا جی نوشته شده:سلام وقت بخیر میشه لطف کنید آزمایش همسرم رو برام تفسیر کنید نوبت دکترم خیلی با تاخیر انجام میشه نگرانم.
Volume 3.5
Appearance:opaque
Ph8
Viscosity:low
Liquefaction time:Abnormal
Sperm count:9mil
Wbc0_1
Epithelial cell 0-1
Type of motility:poor to fair activity
Motility 1hr"40%
Progressive sperm 30%
Non progressive 10%
Motility 3hr"10%
Abnormal format 60%

سلام
عزیزم کمی ضعیف است و نیازمند داروی کمکی
تشخیص با متخصص ارولوژی ست.
مدت زمان مایع شدن آنرمال بوده و ویسکوزیتی پایین بوده
سرعت کمی نیاز به تقویت دارد
كارشناس مامايي فيروز

اسمان نوشته شده:سلام
من ماه پیش ۳۰ شهریور پریود شدم
این ماه ۲۷ شهریور بی بی چکم مثبت شد اونم سه تا
بعد فرداش رفتم ازمایش بتا ۱۸ بود یعنی
ازمایشم رو (۲۸ مهردادم)

گفتن بتا کمه و دوباره باید برم آز
ولی دیشب موقع دبلیؤ رفتن یه لخته قهوه ایی ازم دفع شد
بدون هیچ درد و خونریزی دفع شد
و دیگه تا الان هیچ خبری نبوده

حالا امروز بعد از گذشت ۲ رؤز از ازمایش اولی

ازمایش دادم البته ازمایشگاهی که بار اول رفتم نبود یه ازمایشگاه دیگه رفتم

بتا شد ۱۷و نیم میخواستم ببینم کسی میدؤنه چرا اینجوریه؟

چرا کم شد؟

الان با این چیزا من باردارم یا نه؟
سلام
عزیزم تشخیص با درمانگر بالینی ست اما
جون بتا پیشرفت خوب نداشته قاعدتا نباید بارداری عادی باشد.
یا اینکه بوده و سقط شده است یا در حال سقط است.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خسته نباشید من برابارداری حدود یک سال و دوسه ماهی میشه اقدام دارم اما باردار نشدم سونوگرافی واژینال عکس رنگی هم انجام دادم شوهرم هم آزمایش اسپرم داد وخداروشکر هردومون سالم بودیم اما باوجود سالم بودنمون باردار نشدم میخواستم ببینم بغییراز عکس رنگی وآزمایش اسپرم شوهرم آزمایشی براخودم وشوهرم نیس که مطمعن بشم سالمیم واقعا موندم چراباوجود سالم بودن باردار نشدم بعد وقتی که میخوام پریود بشم از ده روز قبلش سینه هام سنگین ودرد دارن براهمین مطمئن میشم که بازم باردارنیستم ممکنه که سینه هام این ماه ورمش بخاطر بارداری باشه؟؟؟همیشه قبل پریودی درد دارن وسنگین میشن.ممنون از پاسخگوییتون ببخشید طولانی شد

Sohailashkboos نوشته شده:با سلام خسته نباشید من برابارداری حدود یک سال و دوسه ماهی میشه اقدام دارم اما باردار نشدم سونوگرافی واژینال عکس رنگی هم انجام دادم شوهرم هم آزمایش اسپرم داد وخداروشکر هردومون سالم بودیم اما باوجود سالم بودنمون باردار نشدم میخواستم ببینم بغییراز عکس رنگی وآزمایش اسپرم شوهرم آزمایشی براخودم وشوهرم نیس که مطمعن بشم سالمیم واقعا موندم چراباوجود سالم بودن باردار نشدم بعد وقتی که میخوام پریود بشم از ده روز قبلش سینه هام سنگین ودرد دارن براهمین مطمئن میشم که بازم باردارنیستم ممکنه که سینه هام این ماه ورمش بخاطر بارداری باشه؟؟؟همیشه قبل پریودی درد دارن وسنگین میشن.ممنون از پاسخگوییتون ببخشید طولانی شد
سلام
نه عزیزم ورم و التهاب سینه ها برای قبل پریود هم توجیه علمی دارد.
یعنی چند ماه حدود روز 12 -13 سیکل سونو داشتید و فولیکول سایز خوبی داشته عزیزم ؟ تا به حال hcg هم تزریق کرده اید؟
تست بعد از نزدیکی انجام داده اید؟ pct
كارشناس مامايي فيروز

باسلام مجدد.من سونو دردوم پریودی انجام دادم و یازدهم پریودیم هرماه ک ب دکترم مراجعه میکنم دوم پریودی برام سونو انجام میدن ومیگن همه چیز نرماله.آمپول هم تزریق کردم.امادرمورد تست بعداز نزدیکی نمیدونم چی هست وچجوریه؟درهفته دو الی سه بار نزدیکی داریم.این ماه عکس رنگی انجام دادم اما دکترم گف دوم پریودی ببرمش پیششون والان ک پنج روز دیگه موقع پریودیمه سینه هام سنگین شدن بازم میدونم باردار نیستم :?

سلام خدمت کارشناس محترم
میشه سواله منو جواب بدید لطفا،
من ماهه گذشته واسه بارداری اقدام کردم
دیروز باید پریود میشدم اما فقط چند قطره خونه قهوه ای اومدو قطع شد و امروز هم باز چند قطره اومد،در صورتی ک من اصلا سابقه نداشتم که پریودیم به این صورت باشه،
بی بی چک زدم منفی بود،
ایا ممکنه ک باردار باشم؟؟

Sohailashkboos نوشته شده:باسلام مجدد.من سونو دردوم پریودی انجام دادم و یازدهم پریودیم هرماه ک ب دکترم مراجعه میکنم دوم پریودی برام سونو انجام میدن ومیگن همه چیز نرماله.آمپول هم تزریق کردم.امادرمورد تست بعداز نزدیکی نمیدونم چی هست وچجوریه؟درهفته دو الی سه بار نزدیکی داریم.این ماه عکس رنگی انجام دادم اما دکترم گف دوم پریودی ببرمش پیششون والان ک پنج روز دیگه موقع پریودیمه سینه هام سنگین شدن بازم میدونم باردار نیستم :?
برای سنجش وضعیت تخمک گذاری اواسط سیکل باید سونوشوید تا ببینیم فولیکول خوب دارید یا خیر
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان