ادامه پاپ اسمیر

Specime adequnacy:satisfactory for evaluation
endocervical cell are present
Other non neoplastic finding: reactive cellular changes associated with: moderate inflammation
Fungal organisms morphologically consistent with candida spp
shift in flora suggestive of bacterial vaginosis
من چند مدت پیش که رفتم متخصص زنان هیچ علایمی از قارچ نمیدیدم و هیچ خارشی و سوزشی نداشتن من لباس زیر (شورت) نمیپوشم زیاد چون قبلا میپوشیدم خارش پیدا میکردم اما دکتر تو معاینه گفت واژنت ملتهبه و قارچ زیادی داری گفت عجیبه که اصلا خارش نداشتی خاستم بدون ایا نپوشیدن لباس زیر باعث میشه که من متوجه علایمش نشم و بعد از استفاده از شیاف کلوتریمازول احساس کردم حتی علایمی که قبلن نداشتم رو دارم ایا ممکنه با استفاده از داروها بدترشم ایا نیازه حتما لباس زیر بپوشم من همیشه خودم خشک میکنم و سعی میکنم بهداشت رعایت کنم در ضمن علاقه زیادی به خوردن شیرینی جات دارم در صورتی که دکتر گفت نخورم الان شیاف کلوژن گرفتم ایا استفاده کنم الان ترشحات پنیری همراه یه کم درد زیر دل و خارش بیرون واژن دارم لطفا کمکم کنید

Re: ادامه پاپ اسمیر

سلام
دوست عزیزم
بله نپوشیدن آن ، کلآً منع علمی ندارد در منزل. اما نه آنکه شلوارهای با جنسهای متفاوت بدون لباس زیر پوشیده شوند.
از طرفی در پاپ اسمیرتون هم عفونتدیده شده . نگران نباشید. به خصوص در این فصل رایج است فقط داروهایی که درمانگر حاذق تجویز کرده باشد کافیست. اما اگر خارش زیادی با مصرف پماد پیدا کرده اید ، ممکن است بدنتون نسبت به اون دارو حساس باشد
كارشناس مامايي فيروز

میخواستم بدونم این مطلب توی پاپ اسمیر یعنی چی؟
oher non neoplastic findings
associated with inflamation این رو کنارش تیک زده بعد با خودکار روبروش نوشته: moddrat to seen
و یه تیتر دیگه داره که نوشته: specimen adequacy
بعد این دو مورد رو تیک زده: satisfactory for evaluation
endocervical/ transformation zone component روبروش هم نوشته : reactive
یه تیتر دیگش هم اینه: general categorization
این رو تیک زده: negative for intraepithelial lesion or maligancy
اگر خدا آرزویی در دلت انداخت، بدان توانایی رسیدن به آن را در تو دیده است...!

سلام
نرمال است.نمونه کافی بوده و از جهت بدخیمی وئ سلولهای نئوپلاستیک منفی بوده است. التهاب در حد متوسط رویت شده است. که اگر تازه معاینه شده اید و عفونت نداشتید این التهاب موردی ندارد و اغلب گزارش می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیزم سولهای مشکوک و ... دیده نشده که در رمان روتین تکرار پاپ اسمیر تغییری ایجاد کنیم.
فقط التهاب دیده شده که البته از 3 عبارت روبروی التهاب(یعنی خفیف ، متوسط و شدید) باید برای شما یکیش، تیک می خورده.کلاً هم اگر تیک نخورده باشد ؛ یعنی التهاب کلآً دیده نشده است
كارشناس مامايي فيروز

موردی نیست عزیزم
این جمله اصلا گزارش بیماری ها و آنرمالی ها نیست بلکه یکی از مقیاسهایی ست که نمونه گیری پاپ اسمیر بر اساس آن رضایت بخش و کافی خوانده می شود و یا نامطلوب.
(اشاره به سلولهای اندوسرویکالی که در نمونه باید وجود داشته باشد و ...)
كارشناس مامايي فيروز

سلام، ممنون از اینکه جوابمو دادید، توی برگه آزمایش من هیچ موردی رو علامت نزدن به جز چند مورد که مربوط به نتیجه نیست که این موارد هست:
Conventional
Satisfactory for evaluation
Endocervical/transformation zone are preser
Negative for intraepithelial leion or malignancy
ممنون میشم که نظرتون رو بگید
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان