Re: غربالگری سه ماهه اول و سونوگرافی تفضیلی جنین

سلام خدمت کارشناس محترم
امروز برای غربالگری سه ماه اول سونو دادم
Nt 1/3
Nb 1/2 م م
CRL 53
طول سرویکس ۳۰
حجم مایع ساک در حد طبیعی
موقعیت جفت قدامی است
لطفا توضییح بدین که مشکلی هست؟؟؟
ازمایش دو روز دیگه دارم

سلام نه عزیزم غربالگری و حال جنین و ... خوب است فقط طول دهانه ی رحمتون کمی کوتاه است (در محدوده ی مرزی)
لازم است که چند هفته ی دیگر سونوی دیگری هم داشته باشید که ببینیم همین باقی می ماند یا کوتاهتر شده(که ممکن است اگر کوتاهتر شود سرکلاژ توصیه شود) اما جای نگرانی ندارد
كارشناس مامايي فيروز

ممنون.
سوال دیگه یی که دارم اینه که من فیبروم بزرگ اینترامورال ساب سروز در راست فوندوس دارم که انداز ش ۱۳۴*۱۰۱
اگه سرکلاژ بکنم اون به دهانه رحمم فشار نمیاره؟؟
آخرین ويرايش توسط 1 on mahbobe7hosseyni, ويرايش شده در 0.

تشخیص سنجش سود و زیان این پروسه، با درمانگر شماست اما محل میوم شما به دهانه ی رحم که قرار است دوخته شود ، نزدیک نیست.میوم بالا و دهانه ی رحم ، پایین ترین نقطه ی رحم است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز. ممنون از پاسخگویی شما.
تا الان که تو روزای پایانی هفته دوازدهم هستم هیچ مشکلی از میوم برام پیش نیومده ولی خییییلی میترسم
من قبل از اقدام به بارداری اصلا میوم نداشتم . بخاطر امپولای hcg که دکتر قبلیم برام تجویز کرد اینجوری شدم. بنظر شما بین من و کسی که از قبل میوم داشته و باردار شده تفاوتی وجود داره در پر خطر یا کم خطر بودنش

تشخیص با درمانگر شماست عزیزم اما خوب یک اختلافشان این است که: میوم جدید ایجاد شده، از این جهت که از سرعت رشدش اطلاع دقیقی نداریم قابل اهمیت و بررسی های روتین تر و با فاصله ی زمانی کمتر؛ باشد.
كارشناس مامايي فيروز

سن جنین

با سلام و خسته نباشید من امروز جواب سونومو گرفتم سن جنین رو 8هفته و چهار روز زده ظربان داره و طول سیروکس هم33mنگرانی من هم همینه من تاریخ 17/1/95کیست44m از نوع اندومتریا داشتم و در این تاریخ عمل لاپراسکوپی کردم بعد عمل دو سه روز بعد پریود شدم . و تا سه هفته بعد عمل هم هیچ نزدیکی با همسرم نداشتم هر جور حساب میکنم نباید سن جنین این باشه 29سالمه و بارداری اولمه

سلام دوست عزیزم!
دقیقا درسته تاریخ و سن بارداری گزارش شده مطابق است (اختلاف 3-2 روز هم اصلاً غیر طبیعی نیست)
گمان می کنم موردی که شما در نظر نگرفته اید این است که تمامی سن هایی که در طول بارداری در نظر گرفته می شود(برای جنین) و نیز از سونوها گزارش می شود؛ طبق قرارداد مامایی ، 2 هفته بیشتر از زمان حقیقی ست(یعنی به جای اینکه از لقاح تا امروز را بشمارند از اولین روز آخرین قاعدگی تا امروز را می شمارند) و این یک قرارداد است.
مثلاً وقتی گفته می شود که در 7 هفتگی بارداری، قلب جنین رویت می شود ؛ یعنی 7 هفته بعد از اولین روز آخرین قاعدگی نه 7 هفته بعد لقاح. همچنین وقتی گفته می شود که سن کل بارداری مثلاً 40 هفته و دو روز است منظور 40 هفته و 2 روز پس از اولین روز آخرین قاعدگی ست نه لقاح.
در نتیجه روز شمار بارداری شما نیز از 20 /1 که شروع قاعدگی تون بوده؛ شروع شده است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان