آزمایش سونوگرافی من

باعرض سلام خدمت همه ی دوستان

من 33 ساله هستم ویکساله که عروسی کردم.الان تصمیم به بارداری گرفتم وبه دکتر مراجعه کردم که آزمایشات پیش از بارداری رو برام نوشت در آزمایش سونوی من این مشخصات اومده که خیلی نگرانم کرده.لطفا به من بگید وضعیتم به چه صورت هست وباید چکار کنم؟

ابعاد رحم 57*85 سایز بزرگتر از حد طبیعی
ضخامت اندومتر 3/9 میلیمتر
تصویر میوم اینترامورال با گسترش نسبی ساب سروزال به ابعاد 42*48 میلیمتر در دیواره لترال راست رحم همراه با اثر فشاری بر روی کاویته اندومتر مشاهده میشود.
اندازه تخمدانها 19*31 و 22*33
در تخمدانها pcoدیده میشود.
مایع آزاد در لگن دیده نشد.

خواهش میکنم از پزشکان عزیز و دوستان محترم که منو راهنمایی کنید و بهم بگید چه وضعیتی دارم.
متشکرم.

Re: آزمایش سونوگرافی من

با عرض سلام مجدد

ببخشید این مدت هر چی خواستم کامنت بذارم نشد امیدوارم الان بشه

خانم دکتر از پاسخگویی شما خیلی خیلی متشکرم

میشه بیشتر توضیح بدید

میوم من از چه نوع میومی هست باتوچه به اطلاعاتی که قبلا یراتون نوشتم وممکنه چه مشکلی برام ایجاد کنه؟
(دکتر هیچ توضیحی به من نداد)

و دیگه اینکه pcoچقدر برام مشکل سازه؟یعنی تخمدان من تخمک گذاری نمیکنه؟؟؟؟
دکتر بدون هیچ توضیحی بهم گفت قرص متفورمین مصرف کن و تا دوماه پیشگیری نکن اگر حامله نشدی بیا بفرستمت برای تخمک گذاری
من خیلی خیلی ناراحت شدم یعنی تخمک یه نفر دیگه رو به من میدند؟؟؟

خواهش میکنم بطور کامل برای من توضیح بدید
از لطفتون بسیار متشکرم

mary12 نوشته شده:با سلام مجدد
خانم دکتر میشه بفرمایید استفاده از تخم مرغ بومی یا تخم بلدرچین برای برای تقویت تخمدان وقدرت باروری موثر هست یاخیر؟؟؟
سلام
متاسفانه اطلاعات علمی دقیق در این زمینه ندارم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

mary12 نوشته شده:با عرض سلام مجدد

میشه بیشتر توضیح بدید

میوم من از چه نوع میومی هست باتوچه به اطلاعاتی که قبلا یراتون نوشتم وممکنه چه مشکلی برام ایجاد کنه؟

دکتر بدون هیچ توضیحی بهم گفت قرص متفورمین مصرف کن و تا دوماه پیشگیری نکن اگر حامله نشدی بیا بفرستمت برای تخمک گذاری
از لطفتون بسیار متشکرم
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
mary12 نوشته شده:با عرض سلام مجدد

میشه بیشتر توضیح بدید

از لطفتون بسیار متشکرم
نه دوست عزیزم!
pco یعنی سندرم تخمدان پلی کیستیک یعنی همان تنبلی تخمدان.و لین به این معنا نیست که حتما تخمک گذاری ندارید.بلکه احتمال دارد هر ماه داشته باشید. یا اینکه برخی ماه ها انجام نشود و یا در بدترین احتمال اصلاً رخ ندهد( که در این صورت با داروی محرک تخمک گذاری، کمک تخمدانتون می شود؛ همین)
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید من16اسفند پریود شدمو 17 فروردین پریود خفیف داشتم که به صورت رنگ صورتیبود به پزشک مراجعه کردم برای رد احتمال حاملگی سونوگرافی ترانس واژینال امروز انجامدادم که نتایجش به شرح زیر است:رحم باابعاد 39*49*79 متناسب با سن و پاریتی دیده شد.
افتراق اندومیومتریال مشخص بوده و اکویمیومتریال یکنواخت است.
میوم ساب سروزال قدامی به دیامتر 7mmرویت میشود.
ضخامتدو لایه آندوتر 13mm و با توجهبه سیکل قاعدگی در حد طبیعیاست.
تخمدان ها دارای ابعاد و حجمو اکوی نرمال می باشند
در آندکس ضایع پاتولوژیک دیده نشد
مثانه جداری طبیعی دارد و فاقد ضایعه اینتراالومینال است
در ضمن من7 مهر به علت بارداری پوچ سقط داشتم.
سونوگرافی من حاملگی رو نشان نمیدهد که؟ احتیاج به تست بارداری که نیست؟

میومتون بسیار کوچک است و زیر لایه سروز قرار دارد(که اغلب هیچ مشکلی به وجود نمی آورد و کاری به آن ندارند)
تشخیص با درمانگر شماست اما توصیه می کنم حتمآً آزمایش دهید و اگر منفی بود سپس ld رو شروع کنید(چراکه درست است احتمال بارداری خیلی کم است اما حتی در آن 1% هم با ld ضررهای جبران ناپذیری متحمل می شویم)
خوش به سعادت شما! التماس دعای فراوان...
كارشناس مامايي فيروز

سلامو بسیار ممنون از پاسخ و راهنماییتون
فردا وقت دکتر دارم و امروز پریود شدم تقریبا 10 روز زودتر از موعد راهی نیست که پریودم تا شنبه تموم شه وبه زیارتم برسم :cry: :cry: :cry:
خیلی ناراحت شدم پریودم زودتر از موعد بودوغافل گیر شدم منمیخواستمازهفته اینده قرص رو شروع کنم ا
این اختلالات قاعدگی به میوم مربوطه؟

محتاج دعا هستم ]ممنون
ببخشید مزاحمتون میشم

خوب خیلی عالیه عزیزم .فکرکنم دیگه مصرف قرص نیاز دارید.خداروشکر.
البته چند روزه است اغلب پریودهاتون؟
اگر همین یک بار باشد اصلآً اختلال نامیده نمی شود .میوم به این ریزی هم اغلب هیچ تاثیر این چنینی نمی گذارد.
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام و خسته نباشید
تاریخ آخرین پریودم 12 خرداد بود و 20 تیر آمایش دادم بتام 2136 بود
امروز 23 تیر به دکتر مراجعه گردم علیرغم میل باطنیم ایشون سونوی واژینال کردن به این شرح:GS =6.45MM فاقد FPوYS مطابق 5 هفته و یک روز
گفتن ساک خالی هست و سن بارداری بر اساس آخرین پریودم شش هفته است ولی سونو 5 هفته و 1 روز نشان داده
دو هفته بعد مجددا باید سونو تکرار بشه و برام شیاف سایکولوژیست تجویز کردن که هر شب استفاده کنم به نظر شما استفاده کنم بهتره؟؟
خیلی ناراحتم و میترسم چون 9 ماه پیش هم بارداریم همینطور بود و رشد متوقف و سقط شد بعد از هشت هفته. البته سن بارداری و سونوگرافی دو هفته و دو روز اختلاف داشت و مقدار بتام خیلی پایینتر از این بار بود
یعنی امکان داره بعد از دو هفته جنین دیده بشه خیلی استرس دارم
ممنون میشم راهنمااییم کنید
برام دعا کنید
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان