آزمایش غربالگری

با سلام و تشکر از سایت عالی و بیسار خوب و جامع شما

یه سؤال از کارشناس مامایی داشتم

همسر من هفته 13 حاملگی هست و دکتر براش آزمایش غربالگری نوشته
2تا به فاصله 15 روز

میخواستم بدونم که اساساً این آزمایش برای همه است یا برای افراد خاص؟

چه جوریه؟
چندروزه جواب میدن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام من كارشناس مامايي نيستم.اما چون خودم هم چند هفته پيش اين دوره را گذراندم ميگم اين آزمايش را قبلا براي زنان بالاي 35 سال مي دادند و لي در حال حاضر اكثر پزشكان زنان و زايمان مي دهند. چون احتمال ريسك بيماريهاي خاصي را مشخص ميكند. نگران نباشيد
فقط زمان آزمايش مهم هست حتما با آزمايشگاه هماهنگ كنيد تا زمان هفته بارداري مورد نظر را از دست ندهيد

Re: آزمایش غربالگری

babayekhob نوشته شده:با سلام و تشکر از سایت عالی و بیسار خوب و جامع شما

2تا به فاصله 15 روز

چه جوریه؟
چندروزه جواب میدن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
آزماییشات غربالگری معمولا داراای اندیکاسیون های خاص است !اما امروزه به علت زسهولت انجام انها اغلب اطبا انجام ان را توصیه می کنند اما بنده انجام هر دو آزمایش را ضروری نمی دانم و فقط در صورت ایجاد ابهام در آرمایش اول توصیه به غربالگری در هفته 15 میکنم !مگر آنکه درمانگر شما دلیل خاصی برای این کار داشته باشد
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
babayekhob نوشته شده:با سلام و تشکر از سایت عالی و بیسار خوب و جامع شما

2تا به فاصله 15 روز

چه جوریه؟
چندروزه جواب میدن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
آزماییشات غربالگری معمولا داراای اندیکاسیون های خاص است !اما امروزه به علت زسهولت انجام انها اغلب اطبا انجام ان را توصیه می کنند اما بنده انجام هر دو آزمایش را ضروری نمی دانم و فقط در صورت ایجاد ابهام در آرمایش اول توصیه به غربالگری در هفته 15 میکنم !مگر آنکه درمانگر شما دلیل خاصی برای این کار داشته باشد
در ضمن اولین آزمایش غربالگری شامل یک آزمایش خون و یک سونوگرافی شکمی می باشد و معمولا جواب را همان روز می دهند !
غربالگری دوم فقط شامل آزمایش خون است و جواب را دو هفته ای میدهند !و هزینه هر کدام نزدیک صد هزلر تومان می شود
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما کارشناس گرامی. من در هفته 8ام بارداری هستم دیروز قلب نی نی رو دیدم البته تو سونو. دکتر برام ازمایش غربالگری داده اما من فراموش کردم بپرسم چه زمانی مناسب است تا این از رو بدم.میشه راهنمایم کنید تا بدونم چه هفته ای مناسب انجام این از هست؟در کدام هفته؟ درضمن ایا غربالگری جدا از سونو و از خون است؟

سلام
غربالگری که برای شما لازم باشد سونوی عادیست که در آن مایع پشت گردن جنین(NT) اندازه گیری می شود که باید در سن 11 تا 13 هفته و 6 روزگی انجام شود(یعنی از اولین روز آخرین قاعدگی شما -اگر منظم بوده و به آن مطمئنید- 11 تا 13 هفته و 6 روز بگذرد. نه پیش از 11 هفته و نه پس از 14 هفته.
در این غربالگری ریسک ابتلای جنین به سندرومهای داون و تریزومی 13و 18 نقایص لوله ی عصبی بررسی می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز. به نظر شما18 خرداد زمان مناسبیه یا 13 خرداد برای ازمایشات غربالگذی خوبن طبق اطلاعاتی قبلی که دادم 23 اردیبهشت من 8 هفته ام بوده و بر اساس اطلاعاتی که شما دادین فکر کنم 18 خرداد تو 11 هفتگی هستم ایا درست حساب کردم؟

سلام
اگر اینکه 23 اردیبهشت ،8 هفته بوده اید را من براتون حساب کرده بودم از روی همان:
امروز 9 هفته و 5 روز هستید .
از 13 خرداد به مدت 2 هفته و 6 روز وقت دارید برای این سونو. که برای اطمینان بهتر است وسط بازه را انتخاب کنید یعنی 20خرداد که 12 هفته دارید.(یا دو سه روز بعدش)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان