Re: اقدام به بارداری

سلام خانم کارشناس من حدود شش هفته ام بود قلب تشکیل نشده بودکه 10مهر بچه سقط شد دوروز قبل از سقط اسهال استفراق شدید گرفته بودم یعنی طوری استفراغ میکردم و افت فشار داشتم که فکر میکنم شاید به این دلیل باشه لکه بینی نداشتم و یه دفعه خون ریزی کردم ورفتم سونو 7 میل مونده بود که دکتر قرص متیل ارگونوین داد ویک هفته خوردم خون ریریزیم کم بود یعنی 20مهر تمیز شدم و 25مهر پریود شدم چون قبل از بارداریم همیشه تو همین تاریخ پریود میشدم دکتر گفت حتما پریود هستی همه ی ازمایش هارو دادم وهیچ مشکلی ندارم و 25ابان دوباره پریود شدم یعنی دوره قاعدگی من خیلی طبیعی مثله قبل از بارداریمه دکترم فقط به من و شوهرم قرص داکسی سایکلین داد و گفت از اولین روز قاعدگی به مدت 30روز مصرف کنید وبعدشروع به بارداری کنیدمن و شوهرم از25 مهر تا25ابان خوردیم ولی الان میترسم دوباره اقدام به بارداری کنم راستی ما فقط 4ماه اقدام به بارداری کرده بودیم که باردار شدم الان که 10اذر هست دوماه از سقطم گدشته به نظر شما کی دوباره شروع کنم و اسید فولیک مصرف کنم یا نه چون دکترم بهم نداد؟؟؟؟؟؟؟واحتمال اینکه بقایای حاملگی مونده باشه هست؟اصلا لکه بینی ندارم چون سونو ندادم میترسم؟؟؟؟خواهش میکنم راهنمایم کنید خیلی برام مهمه

سلام به کارشناس محترم
همسر من بخاطر افسردگی قرصهای آرامبخش و اعصاب( کلونازپام، سرترالین و لاموژین) مصرف میکنند از طرفی میخواهیم برای بارداری اقدام کنیم ولی بخاطر داروهایی که ایشان مصرف میکنند نمیتوانند اقدام کنند و شاید هر چندماه یکبار رابطه داشته باشیم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید برای رفع این مشکل به چه دکتر یا متخصصی مراجعه کنند ویا چه دارویی مصرف کنند ؟
باتشکر

حتماً به متخصص اعصاب و روانی که مراجعه می کنند اطلاع دهند که در حال اقدام هستند تا داروها رو با شرایط جدید تنظیم کنند. و نیز به متخصص زنان مراجعه کنند تا اقدامات لازم پیش از بارداری (آزمایش و ... انجام شود و اسید فولیک مصرف کنند) خود درمانگر هم به ایشون توصیه ی اقدام یک شب درمیان در بازه ای معلوم را می کنند.
آگاهی از زمان تخمک گذاری با سونوی حدود 11 هم کمک به این می کند که زودتر و با تعداد اقدام کمتر نتیجه بگیرید
كارشناس مامايي فيروز

سلام توروخدا بهم کمک کنین بعد دوتا سقطی که دوسال پیش داشتم امسال اقدام به بارداری کردم چهارماهه باردار نشدم ماه پیش با کلومیفن و آمپول hcg نیز باردار نشدم این ماه دکتر برام آمپول رولکسان 4000 رو تجویز کرده تا یه ماه استفاده کنم،این آمپول برای چیه؟کمکم میکنه؟من اسید فولیک 5 وآسپرین نیز استفاده میکنم،در صورت بارداری از رولکسان،اسید فولیک 5 وآسپرین رو ادامه بدم یا نه؟کمکم کنین خانوم دکتر،در ضمن من یک فرزند دارم برای دومی اقدام کردم با همسرم نیز پسر عمو دختر عمو هستیم،خواهش میکنم راهنماییم کنین با تشکر منتظرم

fifi7 نوشته شده:سلام يه سال ونيمه براي فرزند دوم اقدام به بارداري کرده ام ولي نشدم ازنظر تخمکگذاري مشکلي ندارم عکس رنگي دادم اون هم نرمال بود راهنمايي ام کنيد از انتظار خسته شدم خيلي ممنون
اگر تخمک گذاری تون در سونوی اواسط سیکل اثبات شده ، حتما آنالیز اسپرم همسرتون انجام دهند.
كارشناس مامايي فيروز

فایزه حسن زاده نوشته شده:سلام توروخدا بهم کمک کنین بعد دوتا سقطی که دوسال پیش داشتم امسال اقدام به بارداری کردم چهارماهه باردار نشدم ماه پیش با کلومیفن و آمپول hcg نیز باردار نشدم این ماه دکتر برام آمپول رولکسان 4000 رو تجویز کرده تا یه ماه استفاده کنم،این آمپول برای چیه؟کمکم میکنه؟من اسید فولیک 5 وآسپرین نیز استفاده میکنم،در صورت بارداری از رولکسان،اسید فولیک 5 وآسپرین رو ادامه بدم یا نه؟کمکم کنین خانوم دکتر،در ضمن من یک فرزند دارم برای دومی اقدام کردم با همسرم نیز پسر عمو دختر عمو هستیم،خواهش میکنم راهنماییم کنین با تشکر منتظرم
اسید فولیک که در بارداری هم ادامه دارد. در مورد ضد انعقاد ها ، به محض اطلاع از بارداری باید تحت نظر متخصص تغییر یابند یا ...
آمپول شما مکانیزیمی همانند هپارین دارد (با وزن مولکولی کم) و ضد انعقاد است .نه محرک تخمک گذاری و ...و اینکه آیا آسپرین و این آمپوا همزمان لازم است؟ ، با متخصص است.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خسته نباشيد،من سرويست مزمن دارم البته بدون علايم خاص،ايا ميتونه از عوامل
نازايي باشه درضمن من يه سال ونيمه براي فرزند دوم اقدام کرد ه ام ولي بي نتيجه بوده ،پنج
ماه پيش عکس رنگي دادم مشکلي نيس از لحاظ تخمکگذاري وسط سيکل سونو دادم خوب بود
لطفا راهنماييم کنيد متشکرم

چون عکس رنگی تون نرمال بوده و التهاب لگنی و .. بیان نکرده تا حدی پیش آگهی خوبی داریم. اما گفته می شود که ممکن است از طریق تنگ شدن سرویکس در روند بارداری خلل ایجاد کند.که البته تشخیصش با معاینه است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان