Re: خانوم کارشناس سوال!!!!؟؟؟؟

با سلام الان هشت هفتمه از پزشکم خواستم برام سونو بنویسه میگه یازده هفته بنظرتون دیر نیست؟از روزی که فهمیدم باردارم سرفه های شدید میکنم شبا بخاطر سرفه هام خوابم نمیبره سرفه های خشکه پزشک رفتم میگه نه سرماخوردگیه نه عفونت فقط یه سوال برای نی نی م ضرر نداره همش فکر میکنم الانه که بیفته بنظرتون برم سونو ببینم حالش خوبه؟ممنون میشم استرسمو برطرف کنید

سلام
دوست عزیزم ! اگر از ابتدای بارداری سونو نداده اید ، نظر بدی نیست که الان یک سونو داشته باشید و بعدی سونوی غربالگری باشد. که از محل قرارگیری ساک بارداریو وضعیت آن و نیز جنین و قلبش مطمئن باشیم.
چنانچه لکه بینی و درد ندارید نگرانی مطح نمی شود البته از پزشک عمومی یا داخلی ،جهت کاهش سرفه ها کمک بگیرید.ترجیهاً از کارهای غیر ضروری بیرون از منزل جهت کم کردن مواجهه با هوای آلوده پرهیز کنید.
یک نکته ی اضافی: چنانچه سرفه شبانه در بارداری و نیز به همراه تنگی نفس در حالت دراز کش و .. مطرح باشد بهتر است مادر یک مشاوره ساده زا نظر نرمال بودن وضعیت قلبی عروقی انجام شود تا اطمینان خاطر داشته باشیم.
كارشناس مامايي فيروز

بازم سلام خانم کارشناس رفتم پیش دکتر گفتن چون کیست اندومتریوم هست عمل نیاز داره ولی بهتر اول اقدام به بارداری کنی و یک بسته کلومیفن تجویز کردن حالا سوالم اینکه داروی تحریک تخمک گذاری روی کیست اثر میگذارد و ممکن است بزرگتر شود؟؟؟ضرری ندارد؟؟؟ و بارداری با کیست خطرناک نیست؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

با سلام ممنون از راهنمایی هاتون من رفتم سونو شکر خدا سالم بود و دکتر سونو گفت جاشم امنه.پیش متخصصم رفتم برا سرفه هام شربت و شیاف پروستژن نوشت گفت تا خوب نشدی شیافا رو مصرف کن که بچه سقط نشه من یادم رفت بگم سونو گفته جاش خوبه.شکر خدا بعد شربتا سرفه هام بند اومده کلا شیافا رو نگرفتم.اشکال که نداشت؟

بهار۶۹ نوشته شده:بازم سلام خانم کارشناس رفتم پیش دکتر گفتن چون کیست اندومتریوم هست عمل نیاز داره ولی بهتر اول اقدام به بارداری کنی و یک بسته کلومیفن تجویز کردن حالا سوالم اینکه داروی تحریک تخمک گذاری روی کیست اثر میگذارد و ممکن است بزرگتر شود؟؟؟ضرری ندارد؟؟؟ و بارداری با کیست خطرناک نیست؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم
سلام
دوست عزیزم !از نظر من حتما نظر متخصص حاذق دیگری رو بگیرید .در این مواقع ممکن است بهتر باشد ابتدا کیست برطرف شود(با لاپاراسکوپی و ...) و سپس بارداری اتفاق افتد.چه رسد به مصرف محرک های تخمدان!
كارشناس مامايي فيروز

مرضی نوشته شده:با سلام ممنون از راهنمایی هاتون من رفتم سونو شکر خدا سالم بود و دکتر سونو گفت جاشم امنه.پیش متخصصم رفتم برا سرفه هام شربت و شیاف پروستژن نوشت گفت تا خوب نشدی شیافا رو مصرف کن که بچه سقط نشه من یادم رفت بگم سونو گفته جاش خوبه.شکر خدا بعد شربتا سرفه هام بند اومده کلا شیافا رو نگرفتم.اشکال که نداشت؟
سلام
اگر لکه بینی و درد زیر دل و انقباضات کلا نداشتید، علت تجویز شیاف رو نمی دونم به واقع عزیزم.
بهتره از خودشون سوال کنید. چون به سرفه و ... نمی تونه ربط داشته باشه. و علل تجویز شیاف هم کمبود پروژسترون است که گهگاه به لکه بینی خودش را نشان میدهد یا اینکه فرد سابقه ی سقط داشته و ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس مزاحم همیشگی هستم، یه سوال داشتم، من بخاطر زایمان زودرسی که داشتم دکترم تشخیص داده این بار هفته ۱۲ تا ۱۴ سرکلاژ انجام بدم،میخواستم بدونم بعد از این عمل دیگه میتونم خیالم راحت باشه که بارداری موفقی داشته باشم؟ در ضمن بعد از عمل میتونیم امپول پروژسترون استفاده کنم؟ و باید تا اخر بارداری استراحت مطلق باشم؟

مصرف آمپول اغلب تا 12 هفته از نظر علمی، کارآمد است بلکه هم 8 هفته.با این حال این تجویز به نظر درمانگر خودتون بستگی دارد عزیزم.همینطور میزان ممنوعیت یا آزادی فعالیت.
بارداری های سرکلاژ شده ی موفق زیاد داشته ایم انشالله اگر وضعیت فعلی شما همین الان از نظر درمانگرتون پیش آگهی خوبی داشته باشد؛دیگر جای نگرانی نیست .بسپارید به خدا!
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم کارشناس عزیز.دکتر برام آمپول منوتروپین داده،این آمپول برای چی هست و کی باید تزریق کنم؟البته من چند ماهی هست در حال اقدام بارداری ام.دکتر گفت که در طول روزهای تخمکگذاری ماکارونی و پلو و فرنی بخورم به نظرتون برای چی اینا رو گفت؟

علت تجویز نشاسته توسط ایشون رو دقیقا ً اطلاع ندارم .البته برخی معتقدند که نشاسته مثلاً در سیب زمینی، ممکن است سرعت تخمک گذاری را بالا ببرد. البته زا صحت و دقت آن اطلاعی ندارم.
زمان تزریق رو نیز دقیقاً از خود تجویز کننده،سوال کنید.
آمپول منوتروپین برای تحریک تخمک گذاری ست .اما با آمپول hcg مکانیسمش متفاوت است، چراکه hcgبرای بلوغ نهایی تخمک هستند اما منوتروپین، کار تحریک اولیه تخمک گذاری را بر عهده دارد.
بنابراین اغلب جهت درمان کامل با هم تجویز می شوند.
از آنجا که این آمپول احتمال دو یا چند قلوزایی بیشتری دارد و نیز عارضه ی تحریک بیش از حد تخمدان در این دارو بیشتر دیده می شود، خط درمانی ست که برای افرادی که به کلومیفن و ... جواب نداده اند، آغاز می شود و نه ابتدائاً. البته در طول درمان هم تخمدان با سونو باید تحت کنترل باشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان