تشریح سونوگرافی

با سلام ممنون میشم سونوی منو توضیح بدین. خیلی نگرانم.چون 8 هفته که رفتم سونوگرافی، دکتر گفت جفت پایینه. 12 هفته هم گفت هنوز پایینه. میخوام ببینم پیاده روی و نزدیکی مشکلی نداره و یا باید استراحت مطلق کنم؟ خودم خیلی دوست دارم طبیعی زایمان کنم.امکان داره جفت بالا نیاد؟ تا کی وقت داره واسه بالا اومدن؟ از هفته 12 به بعد هم هیچ نزدیکی نداشتیم.
ممنونم از راهنمایی تون.
اینم آخرین سونوگرافی من.
حاملگی با یک جنین زنده با پرزانتاسیون متغیر در رحم نمایان است.
جفت در وضعیت قدامی مارژینال با گرید 0 واقع شده و دارای ضخامت 19 میلی مترو اکو پترن طبیعی است.
طول کانال سرویکس 40 میلی متر است.
وزن تقریبی 290 گرم و سن حاملگی 19 هفته و 3 روز است.
جنسیت پسر.

Re: تشریح سونوگرافی

سلام. من پنج روز هست که متوجه شدم باردارم.امروز رفتم سونو .طبق سونو 5 هفته و 5 روزه که باردارم. ولی نکته ای که نگرانم میکنه اینکه تو این چند روز سه بار لکه بینی خیلی کم به رنگ قهوه ای خیلی کمرنگ دیدم. سونو تشخیص هماتوم به ابعاد 3 در 3.8 میلیمتر در قسمت تحتانی Gsacداده .دکتر بهم شیاف داد و آمپولم تزریق کرد.میشه توضیح بدین چقدر خطرناکه؟ نگرانم آخه یکسال منتظر همچین روزایی بودم. ممنونم

سلام
عزیزم نگران نباشید لکه بینی و حتی خونریزی لزومآً به معنای از دست دادن بارداری و ... نیست بسیاری از مادران در 3 ماهه ی اول شاهد چنین روزهایی بوده اند و به لطف خدا و با استراحت در حد توصیه شده و نیز مصرف شیاف پروژسترون قطع شده است
كارشناس مامايي فيروز

اکوی میومتر یکنواخت است . این همیشه باید باشد و نرمال است کلاً غیر یکنواخت بودن لایه های رحم است که سوال انگیز می شود.
اکوژن یعنی اکوی بیشتری دارد از حالت عادی. تشخیص آن بستگی به این دارد که این سونوی چه زمانی از سیکل است؟ به چه منظور درخواست شده و ...؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام. در سونویی که اخیرا داشتم در تخمدان راستم تصویر توده ای کیستیک با حدود کاملا مشخص به ابعاد 30 * 50 میلی متر بدون توده solid اینترنال اکو و سپتای داخلی مشاهده شد که نظر دکتر سونوگراف کیست فانکشنال بود و توصیه به پیگیری کردند. ایا اگر فعلا پیگیری نکنم ممکن است مشکلی برایم پیش بیاورد؟ میشود قرصی برایم تجویز کنید که رفع شود یا تا زمانی که بتوانم به دکتر مراجعه کنم کنترل شود؟ با سپاس

نظر درمانگر بالینی ارجح است و اگر پیگیری را لازم دانستند ، باید داشته باشید.
اما کیستهای فانکشنال اغلب غیر طبیعی نیستند و با 1 ماه درمان انتظاری و نهایتا در ماه بعدش با یک دوره قرص، تحلیل می روند
كارشناس مامايي فيروز

سلام وخسته نباشید .. میخواستم اگه امکانش هست سونو من رو تفسیر فرمایید با تشکر.
در سونوگرافی رحم وضمایم
شکل رحم آرکوییت است
سایز رحم در مقطع ساژیتال حدود 38*68 mm وموقعیت آن میدلاین است
اکوی میومتر هموژن میباشد
ضخامت آندومتر حدود 6mm اندازهگیری شده است
تخمدان راست با فولیکول های 14mm و 15 و 21 و کانون کیستیک به ابعاد 30*60 مشاهده شد
تخمدان چپ با فولیکولهای 21mm ,18 میباشد
مایع آزاد در لگن پیدا شد

سلام
رحم کمانی(رحمی که در بخش فوندوسش تقعر دارد) گزارش شده است.
فولیکول رشد یافته در هر دو تخمدان هم دارید که از تخمک گذاری در 1-2 روز بعد سونو خبر می دهد.
کیست 6 سانتی دارید که باید در سونوی بعد پیگیری شود و مرحک تخمک گذاری تا وقتی کیست هست تجویز نشود
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوستان یک سوال آیا امکان داره در سومین روز پریود نزدیکی انجام بشه و باردار بشیم؟
من الان باردارم ولی نمیدونم تو پریود باردار شدم یا ۱۰روز بعدش که نزدیکی کردیم و آب منی داخل واژن ریخته شد,خیلی ناراحتم که تو پریود حامله شده باشم پریود من۵روزه بود همیشه.طبق اولین سونو هفته بارداریم ۲روز بیشتراز LMPبود.۲۳اسفندپریود شده بودم.

عزیزم اینطور نیست . از نظر علمی هم تخمکی در آن زمان نیست.
طبق قانون از اولین روز آخرین پریود، محاسبه می کنند اما خود این محاسبه با احتساب رخ دادن تخمک گذاری در روز 14 ام است.
حال ممکن است کسی مثلاً تخمک گذاری و لقاحش 12 ام باشد ، خوب دو روز بیشتر نشان داده می شود(از قرارداد)-تازه اگر در حد دو روز ، سونو را دقیق فرض کنیم_نگران نباشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام لطقا سونو منو شرح بدین ممنونم
سایز رحم ۵۷.۳۴ میلیمتر با ابعاد طبیعی دیده میشود.اکوی پارانشیم رحم هموژن میباشد.
Lateroversion نسبی حفره به سمت چپ دیده میشود .
اکو اندومتر ظریف و خطی دیده میشود.
ستیز تخمدان راست ۳۵.۱۶ میلیمتر میباشد.وجود ۱۰ فولیکول تخمدانی که ۳ فولیکول بزرگتر از بقیه هستند ۸_۹ میلیمتر دیامتر دارند.
سایز تخمدان چپ ۳۱.۱۴ میلیمتر میباشد.در این تخمدان چند فولیکول در حال رشد دیده میشود که بزرگترین انها ۸_۹ میلیمتر دیامتر دارند.
این‌سونو روز ۱۶ قاعدگی انجام شده و من همیشه قاعدگیم ۴یا ۵ ماه عقب میوفته میخوام بدونم با وجود این سونو ایا مشکلی برای بارداری دارم یا نه

Right testis:36*21*15
lefttestis:32*26*15mm
testis are small in size.
testis are seen in scrotal sac with normal echojenicity and no evidence of solid or cystic lesion.
Epididymis his normal size and echotextyre blaterally.
no evidence of hydrocele is seen blaterally.
varicocele(jrade I) is seen in left side.
no evidence of varicocele is seen in right side.
no evidence of injuinal hernia is seen blaterally.

Shima masoumi نوشته شده:سلام لطقا سونو منو شرح بدین ممنونم
سایز رحم ۵۷.۳۴ میلیمتر با ابعاد طبیعی دیده میشود.اکوی پارانشیم رحم هموژن میباشد.
Lateroversion نسبی حفره به سمت چپ دیده میشود .
اکو اندومتر ظریف و خطی دیده میشود.
ستیز تخمدان راست ۳۵.۱۶ میلیمتر میباشد.وجود ۱۰ فولیکول تخمدانی که ۳ فولیکول بزرگتر از بقیه هستند ۸_۹ میلیمتر دیامتر دارند.
سایز تخمدان چپ ۳۱.۱۴ میلیمتر میباشد.در این تخمدان چند فولیکول در حال رشد دیده میشود که بزرگترین انها ۸_۹ میلیمتر دیامتر دارند.
این‌سونو روز ۱۶ قاعدگی انجام شده و من همیشه قاعدگیم ۴یا ۵ ماه عقب میوفته میخوام بدونم با وجود این سونو ایا مشکلی برای بارداری دارم یا نه
سلام بله عزیزم تنبلی تخمدان مطرح می شود
4-5 روز عقب می اندازید؟ ماه تایپ کرده ا ید..!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 23 مهمان