رحم دو شاخ

سلام
من عضو تازه واردم و از اینکه این تالاررو پیدا کردم خیلی خوشحالم.
سی ویک سالمه و یه پسر نازودوست داشتنی پنج ساله دارم تا قبل از اینکه برای بارداری اولم اقدام کنم نمیدونستم رحمم دو شاخ هست اما با همه ازمایشاتی که داشتم خوشبختانه تونستم باردار بشم و تا هفته سی و دوم تونستم با استراحت پسرم رو نگه دارم اما بعد با زایمان زودرس پسرم رو به روش سزارین بدنیا اوردم خوشبختانه با وجود نارس بودنش بعد از ده روز بستری مرخصش کردن خیلی کوچیک بد وزنش یک کیلو ونیم بود.
اما خدا رو شکر روز به روز بهتر شد و مشکلی جز نرسیدن ریه هاش و وزنش نبود که اونم با گذشت زمان خوب شد.
از یکسال پیش برای بچه دومم اقدام کردم با وجود مشکلات رحمم الان خوشبختانه باردارم و هفته پنجم بارداری رو دارم میگذرونم هفته پیش یه خونریزی مختصر داشتم اما خوشبختانه به خیر گذشت و بعد از سونو واژینال صدای قلب فرشته کوچیکم رو شنیدم.
دلیل خونریزی هم از نظر دکترم به خاطر دوشاخ بودن رحمم بود.البته قبل از این اتفاق دچار ترس و استرس بدی شدم همون موقع هم خونریزی داشتم اما تو سونو گفتن ترس و استرس نمیتونه دلیلی خونریزیم باشه.
موقع بارداری اولم هم همش استراحت میکردم الانم همینطور خیلی نگرانم دکترم اسپرین برام تجویز کرده میخواستم بدونم سونوگرافیهای متعددی که داشتم خطری برای بچم میتونه داشته باشه ؟
پسرم شاخ سمت راست بوده این یکی هم خوشبختانه همون شاخ هست حالت تهوع شدید دارم و یشتر روز حالم بده .این حالت تهوع شدید اسیبی به جنین نمیزنه؟
من هفته دوازدهم یا چهاردهم بارداری اولم دهانه رحمم رو دوختن تا احتمال سقط کمتر باشه اینبارم لازمه اینکار رو انجام بدم؟
آیا ترسیدن میتونه به جنین صدمه بزنه؟
ممنون میشم جواب بدید

Re: رحم دو شاخ

سلام
مهرسای عزیزم! خداروشکر هم از این بایت که بارداری تون رو به سلامتی طی کردیدو اگنون هم در بارداری انشاالله ایمنی قرار دارید! هم از روحیه عالیتون که از جملاتتون موج می زنه...
دوست عزیز! سونوها تون مشکلی ایجاد نمی کنه اصلاً نگرانی نیاز ندارد. تهوع هم همینطور. فقط مراقب باشید که مواد لازم به بدنتون برسد. برای خودتون !
برای جنین هم در مصرف اسید فولیک دقت کنید که تهوع باعث مصرف نکردن آن نشود!
سرگلآژ هم تصمیمش با درمانگر شماست اما از زایمان زودرس تا حدی پیشگیری می کند.
کلاً آرامش روحی بسیار در پیش بردن یک بارداری بی دغدغه موثر است اما خوب نمی توان علت خونریزی رخ داده را از پیش خودمان تشخیص دهیم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
بی نهایت ممنونم از اینکه پاسخ دادید
بعضی نگرانیها تو این دوران باعث ازار ادمه و هیچ جوری انگار نمیشه دور شن .
از وقتی دچار یه ترس و هول ناگهانی شدم همش نگرانم نکنه این ترس روی رشد جنین تاثیر بدی داشته باشه؟
همه تلاشم رو میکنم تا به چیزای بد فکر نکنم اما گاهی مثل خوره روحم رو میخوره.
تقریبا یکسال قرص مصرف کردم اول کلومیفن چند ماه مصرف کردم بعد لتزورول ماه سومی که لتروزول مصرف کردم خدارو شکر جواب داد .
ممنون میشم اگه این سوالم رو هم جواب بدین
بازم برای توجهتون بینهایت سپاسگذارم

سلام
خیلی ممنون از اینکه سوالاتم رو با حوصله جواب میدید . :D
الان هفته بیست و یکم بارداری هستم .اواخر اسفند عمل سرکلاژ رو با سلامتی پشت سر گذاشتم.خیلی روزای سختی داشتم چون ویارم وحشتناک بود اما خدا رو شکر الان بهترم هنوزم حالت تهوع دارم اما با تجویز دکترم با خوردن دمیترون کنترلش میکنم یک روز در میون میخورم خیلی بهم کمک میکنه حالم خیلی بهتر شده.
ایا دمیترون اونم یک روز درمیون اثر بدی روی جنین نداره؟
فرشته کوچولوم هم دختره .
چند تا سوال دیگه هم دارم اینکه از این هفته چون سابقه زایمان زودرس رو داشتم دکترم ایزوپرین 10رو برام روزی دو بار صبح و شب تجویز کرده روزی یکبار هم اسپرین بین غذا مصرف میکنم
گاهی پیش میاد قرصایی که مصرف میکنم با هم تداخل پیدا میکنن مثلا اسپرین و میخورم با غذا یک ساعت و نیم بعد هم ایزوپرین یا صبح ها دمیترون رو میخورم دو ساعت بعد ایزوپرین این مشکلی پیش نمیاره؟
سه نوع هم قرص کمکی ویتامین و کلسیم و اهن مصرف میکنم خوردن زیاد این قرصها باعث بیش فعالی جنین میشه یا نه؟
تو تمام سونوها و ازمایشاتی که تا الان داشتم همه چیز نرمال بوده و حال دختر کوچولوم خوب گزارش شده ایا امکان داره مشکلی باشه و تو ازمایشات و سونوها مشخص نشه؟
تو سونو اخری که داشتم تا انگشتای دست و پاش رو برام شمرد و تمام اعضای بدنش رو هم چک کرد و گفت همه چیز نرماله و خوب اما یه نگرانی تو وجودمه اینکه نکنه اون شوک و استرس هفته پنجم و نیم روی جنین اثر بد داشته باشه همش ناراحت و نگرانم ؟
قرص ایزوپرین ایا میتونه کاملا از زایمان زود جلوگیری کنه یا نه؟
ببخشید سوالاتم زیاده اما واقعا ممنون میشم کمکم کنید و جوابم رو بدید.

سلام مبارکه مهرسای عزیزم! امیدوارم همیشه خوش خبر باشید!
نه عزیزم دمیترون بیشترین مصرفش در بارداری ست.
مکمل ها در این سن از بارداری اغلب تجویز می شوند نگران نباشید.در مورد تداخل داروهای مذکور از نظر هم رمان بودن هم من تا به حال به نکته ای برخورد نکرده ام.
هیچ گاه نمی توان ادعا کرد که تمامی مشکلات جنین در سونوها و ... تشخیص داده می شود اما در حالت عادی با نرمال بودن سونو و ... فرض رو بر سلامت جنین می گذاریم و هیچ دلیل منطقی برای نگران بودن نداریم.به خدا توکل کنید! چه بسا مادری که مشکوک هم هست با توکل به خدا هم آرمایش می یابد هم نتیجه ی نرمال می بیند!
پیشگیری و سرکوب دردهای کاذب زایمانی با ایزوپرین است و بدیهی ست که پیشگیری 100% از زایمان زودرس نمی کند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
اومدم تشکر کنم از مشاور مهربون سایت و یه خبر خوب هم بدم
دختر نازوقشنگ من بیست و هفتم مرداد اخر هفته سی و پنجم بدنیا اومد و بدون هیچ مشکل تنفسی .
خداروبینهایت شاکرمبرای فرشته نازنینم.
الانم تو بغلمه و چند روز دیگه دو ماهش تموم میشه.
تنها مشکلش بعد تولد زردیش بود که خداروشکرسه روزه برطرف شد.
بازم ممنون و براتون از ته قلب بهترینها رو میخوام.

سلام
دختر نازوقشنگ من بیست و هفتم مرداد اخر هفته سی و پنجم بدنیا اومد و بدون هیچ مشکل تنفسی .

سلام
ارسال پست

بازگشت به “زایمان زودرس”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان