Re: کارشناس محترم سوال دارم

سلام کارشناس محترم از اینکه همیشه همراه ما هستین تشکر می کنم.
من ابتدای هفته 15 بارداری هستم، دیروز دکتر بودم که سونو کرد و گفت همه چیز طبیعیه. در طول بارداری من ترشحات سفید رنگ بدون بو دارم که دکتترم میگه طبیعیه، اما امروز برای اولین بار روی لباس زیرم و همینطور روی دستمال دستشویی یه مقدار ترشح زردپررنگ دیدم که من رو به شک انداخته نکنه خون هم داشته، نگرانم به نظرتون باید برم دکتر؟

سلام کارشناس عزیز.
من یه سوال در مورد فولیک اسید دارم.من ماه اول بارداری هستم،ابتدا پیش یک کارشناس مامایی رفتم که بهم گفتن به خاطر محل سکونتم که نزدیک به پادگان هست و دکل های مخابراتی زیاد داره باید فولیک ۵ بخورم و اینکه صبح تا ظهر از خونه خارج نشم.بعد پیش متخصص زنان که رفتم ایشون گفتند که لازم نیست همون فولیک ۱، کافیه.حالا من سوالم اینه که اگه من فولیک ۵ بخورم مضر هست ؟ممکنه ایجاد مسمومیت کنه یا برای بچه بد باشه؟ در ضمن من از سه ماه قبل از بارداریم فولیک ۱ میخوردم.خواهش میکنم راهنماییم کنید و منو از این نگرانی بیرون بیارید

niki63 نوشته شده:سلام کارشناس محترم از اینکه همیشه همراه ما هستین تشکر می کنم.
من ابتدای هفته 15 بارداری هستم، دیروز دکتر بودم که سونو کرد و گفت همه چیز طبیعیه. در طول بارداری من ترشحات سفید رنگ بدون بو دارم که دکتترم میگه طبیعیه، اما امروز برای اولین بار روی لباس زیرم و همینطور روی دستمال دستشویی یه مقدار ترشح زردپررنگ دیدم که من رو به شک انداخته نکنه خون هم داشته، نگرانم به نظرتون باید برم دکتر؟
سلام
دوست عزیزم اینقدر نگرانی لازم نیست.
اگر خونی به چشم و به راحتی دیدید پیگیری کنید در غیر این صورت اصلاً فکرش را هم نکنید.
اما درمورد ترشح: در صورت ادامه دار شدن ترشحات زرد به درمانگرتون مراجعه کنید تا در صورت نیاز درمان عفونت انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
من هفته 20 بارداری هستم. از هفته 16 دچار ترشحات زرد پررنگ و دو بار هم به میزان خیلی کم قهوه ای رنگ شدم، وقتی به دکتر مراجعه کردم گفتن که جفت یه مقدار پایین هستش ، برام آمپول پروژسترون هفته ای یکی دادن که بعد از اولین آمپول ترشحاتم کامل برطرف شد. الان در هفته 20 باز دکتر طی انجام سونو به من گفتن جفت هنوز پایین هستش و باید استراحت کنم.
سوالم اینه که آیا جفت بالا خواهد رفت؟ و اینکه من خودم کارهای روزمره را انجام میدهم کسی را ندارم که تمام وقت بتونم استراحت کنم. آیا آشپزی و انجام این کارها اشکال دارد؟ ایا حتما منظور از استراحت دراز کشیدن است یا نشستن هم کافیست؟

میازن ممنوعیت فعالیت رو از درمانگرتون دقیق باید سوال کنید چراکه گاهی فقط منع نزدیکی و بلند کردن بار سنگین و پیاده روی و پله و نشستن بر توالت ایرانی و یبوست نداشتن ،مد نظر می باشد.
جفت هم اغلب تا هفته ی 28 اصلاح می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم ممنون از پاسخگویی همیشگی شما.
من هفته 21 بارداری هستم و متاسفانه سرمای خیلی سختی خوردم و گلودرد شدید هستم. برای درمان دکتر فقط مصرف مایعات و آموکسی سیلین را تجویز کردن.
سوالم اینه که من سرفه های خیلی شدیدی دارم طوری که گاهی عضلات شکمم طی سرفه درد میگیره، آیا برای جنین خطرناکه؟ با توجه به اینکه کمی هم جفتم پایینه من موقع سرفه کردن خیلی نگران هستم.

niki63 نوشته شده:سلام کارشناس محترم ممنون از پاسخگویی همیشگی شما.
من هفته 21 بارداری هستم و متاسفانه سرمای خیلی سختی خوردم و گلودرد شدید هستم. برای درمان دکتر فقط مصرف مایعات و آموکسی سیلین را تجویز کردن.
سوالم اینه که من سرفه های خیلی شدیدی دارم طوری که گاهی عضلات شکمم طی سرفه درد میگیره، آیا برای جنین خطرناکه؟ با توجه به اینکه کمی هم جفتم پایینه من موقع سرفه کردن خیلی نگران هستم.
در کل برای درمان سرماخوردگی در بارداری همین مصرف مایعات و ویتامین c و پیشگیری از تب درمان اصلی ست . و حتی این طور هم نیست که همیشه آنتی بیوتیک تجویز شود.
اما برای سرفه حتماً حتی شده از روشهای خانگی استفاده کنید تا بهبود پیدا کند. مکیدن به دانه و یا خوردن فرنی رقیق.(به طور مداوم) برای نرم شدن گلو مفید است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام.وقت به خیر.
من با سن حاملگی 20 هفته و 4 روز سونوگرافی آنومالی انجام دادم..
دکتربعد از انجام سونوگرافی به من گفت به احتمال هزار در صد جنسیت جنین دختره..
میخواستم بپرسم آیا واقعا با سونوگرافی آنومالی میشه انقدراز تعیین جنسیت مطمین بود؟؟

سلام
در ایران زندگی‌ نمیکنم برای همین دسترسی‌ به دکتر زنان یه مقدار سخته .
من خارش شدید دارم در حدی که قابل تحمل نیست و مجبور به خاروندن میشم و ۱ ماه می‌شه که هیچ نزدیکی‌ با شوهرم ندارم به خاطر سوزش و خارش رفتم دکتر گفت از روغن بچه استفاده کنم ولی‌ خوب نشدم بعد ۲ هفته دوباره رفتم یه دونه کپسول برای عفونت قارچی داد که ۳ روز خوب شم ولی‌ نشدم دفعهٔ بعد معاینه کرد و گفت که تبخال زدم و آنتی بیوتیک داد ۱۰ روز روزی ۴ تا الان ۴ روز مصرف می‌کنم کمتر شده ولی‌ هنوز خوب نشدم
می‌خواستم بدونم از چه راهی‌ این تبخال به وجود اومده و همچین چیزی امکان داره ؟ و آیا نزدیکی‌ تاثیری داره؟
اگه با مصرف آنتی بیوتیک خوب نشم چیکار کنم ؟

مهیاس نوشته شده:سلام.وقت به خیر.
من با سن حاملگی 20 هفته و 4 روز سونوگرافی آنومالی انجام دادم..
دکتربعد از انجام سونوگرافی به من گفت به احتمال هزار در صد جنسیت جنین دختره..
میخواستم بپرسم آیا واقعا با سونوگرافی آنومالی میشه انقدراز تعیین جنسیت مطمین بود؟؟
سلام
عزیزم سونو فرقی نمی کند که برای آنومالی و سلامت جنین انجام شود و یا تعیین جنسیت و یا تخمین وزن و ... در هر سونویی از یک خانم باردار چنانچه بالای 17 هفته باشیم وقتی جنین دیده می شود جنسیتش هم قابل تشخیص است
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم وقتتون به خیر.
من در هفته 24 بارداری هستم. در سونو آنومالی در هفته پیش دکتر متوجه شد که اندازه کانال سرویکالم خیلی کمه ( 20 میلیمتر )، به من گفتن که باید کاملا استراحت داشته باشم. بعد گفتن سه هفته دیگه مجدد سونو انجام بشه تا ببینن وضعیت چطوره.
سوالم اینه که آیا استراحت می تونه باعث افزایش این عدد بشه یا صرفا برای این که ببینن اوضاع چطوره گفتن باز سونو انجام بشه ؟
سوال بعدیم اینه که اگر من همچنان استراحت کامل داشته باشم آیا باز هم خطر جنینم رو تهدید می کنه؟
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان