Re: نمونه برداری از رحم و تخمدان

نه من قبلا پاپ اسمیر دادم. به من فقط گفتن نمونه گیری از رحم که بفهمن عفونتی، مشکلی، تنبلی تخمدانی هست یا نه. و عفونتی که داشتم برطرف شده یا نه. بی هوشی که نداشتم.قبلش 10 تا آمپول سفزولیکس بهم داد، روزی 2 تا صبح و شب زدم و گفت 8 روز اقدام نداشته باشم، بعد از 8 روز یه آز BETA HCG ازم گرفت که >2 بود و بهم گفت صبح ناشتا برای نمونه برداری برم. فرداش اول برام یه شیاف و یه آمپول زدن، بعد هم یه تزریق شاید تو رحمم بود که احساس سرگیجه بهم دست داد!!! تو مطبش انجام شد و قبلش از همسرم رضایت گرفتن، و لازمه بگم پزشکم خیلی معروفه و قدیمی. از شهرهای دیگه برای درمان نازایی پیشش میان. کل کار شاید 20 دقیقه ای بیشتر طول نکشید. یه ظرف که یه مواد قرمز رنگ توش بود بهم دادن که توی اون مواد هم یه تیکه هایی مثل گوشت بود. اونو به آزمایشگاه دادم. فکر کنم رایج هم هست چون تو آزمایشگاه که بودم چند نفر دیگه هم ظرف مثل من داشتن و مسئول آزمایشگاه هم ازم پرسید درد داشته یانه، گفت خودش هم باید انجام بده.
ولی خیلی نگران شدم وقتی اسم کورتاژ رو آوردین :-( ممکنه بیشتر برام توضیح بدین؟ ممکنه سرطان داشته باشم؟ :-(
آخرین ويرايش توسط 3 on nasim-irani, ويرايش شده در 0.

http://ghasedakemehr.blogsky.com

من خیلی نگران شدم. ممکنه زودتر جوابم رو بدید. راستی اینم بگم من درد شدیدی نداشتم و همون موقع بلند شدم. همون روز خونریزی خیلی کم ( در حد یه پد هم نبود)و دردهای خفیفی داشتم. بعد از اون گاهی اوقات درد خیلی کمی دارم ولی هنوز ترشحاتی مثل خونابه (البته اونم خیلی کم) دارم. خواهش میکنم بیشتر برام توضیح بدین. خیلی اضطراب دارم. :( :( :( :(

سلام کارشناس عزیز
من باید 5شنبه پریود میشدم. البته همیشه کیت استفاده میکردم و این ماه چون ممنوع اقدام شدم اصلا کیت نذاشتم که قطعا بگم تخمک آزاد کردم یا نه!!!! ولی تا قبل از این همیشه سیکل 28 تا 29 روزه داشتم. این ماه بعد از عکس رنگی 10 و 12 سیکلم اقدام داشتم، که از اون به بعد دکتر ممنوع کرد و آمپول های سفازولیکس داد، روز 21 آز دادم جوابش منفی بود و بعدش نمونه برداری از رحم انجام دادم، بعد از نمونه برداری هم 10 روز ممنوع اقدام شدم که امروز آخرین روزشه. بعد از نمونه برداری لکه بینی داشتم که شدید نبود و از 3شنبه قطع شد. الان پری نیومده؟ ممکنه باردار باشم؟!!!! اینم بگم که ببخشید یبوست بدی گرفتم و گاهی اوقات دل درد دارم. اگه باردار باشم، این نمونه برداری مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

nasim-irani نوشته شده:من خیلی نگران شدم. ممکنه زودتر جوابم رو بدید. راستی اینم بگم من درد شدیدی نداشتم و همون موقع بلند شدم. همون روز خونریزی خیلی کم ( در حد یه پد هم نبود)و دردهای خفیفی داشتم. بعد از اون گاهی اوقات درد خیلی کمی دارم ولی هنوز ترشحاتی مثل خونابه (البته اونم خیلی کم) دارم. خواهش میکنم بیشتر برام توضیح بدین. خیلی اضطراب دارم. :( :( :( :(
سلام
نه عزیزم اصلاً جای نگرانی نیست من فقط می خواستم مطمئن شوم که نمونه از رحم بوده و به پاپ اسمیر و .. ربطی نداشته است.
حالا مطمئن شدن که نمونه برای داخل رحم بوده از نوع کورتاژ در مطب خوانده می شود و همین روندی را دارد که شما هم فرمودید. ک.رتاژ هم چیز خطرناک و نگران کننده ای نیست. این کورتاز تشخیصی ست و با سقط که کورتاژ تخلیه ای و... است فرق می کند.
و زمانی که شک به سرطان و... باشد لزومآً انجام نمیگیرد بلکه درمانگر هرگاه بخواهد از بافت های برداشته شده و ماهیتشون مطلع شود، آن را به پاتولوژی می فرستد. پس نگران نباشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

nasim-irani نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
من باید 5شنبه پریود میشدم. البته همیشه کیت استفاده میکردم و این ماه چون ممنوع اقدام شدم اصلا کیت نذاشتم که قطعا بگم تخمک آزاد کردم یا نه!!!! ولی تا قبل از این همیشه سیکل 28 تا 29 روزه داشتم. این ماه بعد از عکس رنگی 10 و 12 سیکلم اقدام داشتم، که از اون به بعد دکتر ممنوع کرد و آمپول های سفازولیکس داد، روز 21 آز دادم جوابش منفی بود و بعدش نمونه برداری از رحم انجام دادم، بعد از نمونه برداری هم 10 روز ممنوع اقدام شدم که امروز آخرین روزشه. بعد از نمونه برداری لکه بینی داشتم که شدید نبود و از 3شنبه قطع شد. الان پری نیومده؟ ممکنه باردار باشم؟!!!! اینم بگم که ببخشید یبوست بدی گرفتم و گاهی اوقات دل درد دارم. اگه باردار باشم، این نمونه برداری مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
برای شک به بارداری باید بالای 3 روز تاخیر داشته باشید. اما از نظر اینکه آن تست بارداری که درمانگرتون گرفتند چقدر قابل اطمینان بوده، به واقع خیلی منفی بودنش اعتبار ندارد. چراکه آزمایش بارداری باید لااقل 2 هفته از زمان لقاح بگذرد .
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
nasim-irani نوشته شده:من خیلی نگران شدم. ممکنه زودتر جوابم رو بدید. راستی اینم بگم من درد شدیدی نداشتم و همون موقع بلند شدم. همون روز خونریزی خیلی کم ( در حد یه پد هم نبود)و دردهای خفیفی داشتم. بعد از اون گاهی اوقات درد خیلی کمی دارم ولی هنوز ترشحاتی مثل خونابه (البته اونم خیلی کم) دارم. خواهش میکنم بیشتر برام توضیح بدین. خیلی اضطراب دارم. :( :( :( :(
سلام
نه عزیزم اصلاً جای نگرانی نیست من فقط می خواستم مطمئن شوم که نمونه از رحم بوده و به پاپ اسمیر و .. ربطی نداشته است.
حالا مطمئن شدن که نمونه برای داخل رحم بوده از نوع کورتاژ در مطب خوانده می شود و همین روندی را دارد که شما هم فرمودید. ک.رتاژ هم چیز خطرناک و نگران کننده ای نیست. این کورتاز تشخیصی ست و با سقط که کورتاژ تخلیه ای و... است فرق می کند.
و زمانی که شک به سرطان و... باشد لزومآً انجام نمیگیرد بلکه درمانگر هرگاه بخواهد از بافت های برداشته شده و ماهیتشون مطلع شود، آن را به پاتولوژی می فرستد. پس نگران نباشید عزیزم
خیلی لطف گردید ممنون

KarshenaseMamaee نوشته شده:
nasim-irani نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
برای شک به بارداری باید بالای 3 روز تاخیر داشته باشید. اما از نظر اینکه آن تست بارداری که درمانگرتون گرفتند چقدر قابل اطمینان بوده، به واقع خیلی منفی بودنش اعتبار ندارد. چراکه آزمایش بارداری باید لااقل 2 هفته از زمان لقاح بگذرد .
سلام
خیلی ممنون از حسن توجهتون. هنوز پری نیومده و منم هنوز بی بی چک استفاده نکردم. 3شنبه استفاده میکنم. فقط من سمت تخمدان راستم 2 روزه که درد احساس میکنم. نظر شما چیه؟ ممکنه بارداری خارج رحم باشه؟ اگه باردار بودم و دردم ادامه داشت از کجا مطمئن شم بارداریم خارج رحم نیست؟ ممنون میشم مثل همیشه راهنماییم کنید

نمونه برداری از رحم بعید است که موجب تاخیر شود؛ از طرفی جهت اطمینان از بارداری اگر بی بی گذاشتید و منفی بود، و تاخیر ادامه داشت با آزمایش تست کنید که مطمئن تر است. تشخیص داخل رحمی یا خارج رحم بودن حاملگی ، دقیقش با سونو گرافی ست.
تا الان هنوز پریود نشده اید اگر خیر چند روز تاخیر شده عزیزم؟
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:نمونه برداری از رحم بعید است که موجب تاخیر شود؛ از طرفی جهت اطمینان از بارداری اگر بی بی گذاشتید و منفی بود، و تاخیر ادامه داشت با آزمایش تست کنید که مطمئن تر است. تشخیص داخل رحمی یا خارج رحم بودن حاملگی ، دقیقش با سونو گرافی ست.
تا الان هنوز پریود نشده اید اگر خیر چند روز تاخیر شده عزیزم؟
سلام کارشناس عزیز
با 5 روز تاخیر پری اومد. ممنون از جوابتون
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 47 مهمان