آمادگی برای بارداری

سلام دکتر عزیز
من تازه اینجا را پیدا کردم و اعتماد کردم از این به بعد سوالاتم ازتون بپرسم
من تصمیم دارم باردار بشم و رفتم آزمایشات لازم را انجام دادم
دکترم متفورمین تجویز کردن که هفته اول یکی هفته دوم دوتا هفته سوم سه تا مصرف کنم
سوالم اینه که منظور اینه که از همین الان شروع کنم.؟ و منظور اینه که در ادامه ی دوره ی مصرف همیشه روزی سه تا مصرف کنم؟یا هفته اول پریودی؟البته سوالاتم زیاده به مرور مزاحم میشم

Re: آمادگی برای بارداری

کلاً اینکه تا چه حد نیاز است که شما از متفورمین استفاده کنید و ... با درمانگرتون است اما در مورد نحوه مصرف: چون هورمونی نیست پس به روز سیکل و ... مصرفش ارتباط ندارد.
و همه روزه مصرف می شود و شروعش هم هر روزی می تواند باشد اما باید از یکی در روز شروع شود و تا هفته ی بعد کم کم و تدریجی به 3 تا برسانید.
كارشناس مامايي فيروز

مصرف دوفاستون

میشه به همین خوبی و قشنگی در مورد دوفاستون هم توضیح بدین ؟
دکترم گفته از روز 14 سیکل بخورم ولی از پریود قبلی م بیش از 14 روز گذشته و در کل هم نامنظم هستم . حالا اگر بذارم اول پریود بشم بعد مصرفش را شروع کنم تاثیر داروهام کم نمیشه ؟

Re: مصرف دوفاستون

tkt نوشته شده:میشه به همین خوبی و قشنگی در مورد دوفاستون هم توضیح بدین ؟
دکترم گفته از روز 14 سیکل بخورم ولی از پریود قبلی م بیش از 14 روز گذشته و در کل هم نامنظم هستم . حالا اگر بذارم اول پریود بشم بعد مصرفش را شروع کنم تاثیر داروهام کم نمیشه ؟
سلام
نه عزیزم مشکلی نیست. هر سیکلی که شروع کنید از همان سیکل کمک به منظم شدن سیکل و خونریزی های رحمی می کند. و همین نظم احتمال تخمک گذاری و در نتیجه بارداری را بالا می برد.
از روز 14 یا 15 روزی 2تا تا 10 روز .
كارشناس مامايي فيروز

میناا نوشته شده:سلام کارشناس عزیز من اولین باره اینجا پیغام میذارم.
من 30 سالمه قصد بارداری دارم و الان 3 ماهه اقدام کردم ولی نشده خیلی استرس دارم. دوره های عادت ماهانم 34 روز بوده اما از وقتی اقدام کردم نامنظم شده دفعه آخر 40 روزه بود.به متخصص مراجعه کردم تمام آزمایشاتم هم نرمال بوده حتی آزمایشات هورمونی.
لطفا راهنماییم کنید چند ماه ممکنه باردار شدن طول بکشه؟ این ماه بعد از نزدیکی دو بار ترشحات صورتی داشتم علتش چیه؟
سلام عزیزم. ایشالا که به زودی زود مامان شی. اگه دوست داشتی بیا تو کمپین شاد ما نی نی میخوایم. اونجا همه منتظرا پیش همیم و از حال هم خبر داریم و باعث میشه کمتر غصه بخوریم
http://ghasedakemehr.blogsky.com

سلام،خداروشکر سایت ب این خوبی پیدا کردم،دوستان من برای بارداری اقدام کردم و سیکل هام 27روزه بود ماه پیش 25روزه شد این ماه 28روزه، این ماه علایم بارداری داشتم وچون عادت نشدم خیلی خوشحال بودم باردار شدم،شب رفتم دسشویی ترشحات قهوه ایی دیدم از ترس زیاد وعصبانیت درد رحمم یکم زیاد شد وبرای اولین بار کمرم میسوخت،صبح بیدارشدم دیدم خون ریزی دارم تاظهر زیاد بود ولی از ظهر تا الان مث لکه بینی شده،میشه بگین چیکار کنم؟!

سلام
می توانید تست های آزمایشگاهی که برای سقط راجعه درخواست می شود را شما هم انجام دهید البته الزامی نیست و به میل شماست
فاکتورهای انعقادی و ویروسی و برخی هورمون ها
اسید فولیک الزامی ست
از مواد ممنوع در بارداری هم از الان سعی کنید دوری کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان