مشکل کلیه جنین

امروز بودم سونو
بچم پسره و 23w+/-1 با وزن 558 گرم
سه خط آخر سونو نگرانم کرده:

مثانه حاوی ادرار مشاهده شد
قطر AP لگنچه کلیه های جنین 4-5 میلیمتر است،
سونوگرافی کنترل هفته 28 پیشنهاد میشود

اینا یعنی چی؟!
کلیه هاش مشکلی داره که ادرارو تخلیه نکرده؟؟؟؟
اینکه یکی 4 میلیمتره یکی 5 میلیمتر یعنی چی؟!
دارم میمیرم از نگرانی
میشه بگید قطر APلگنچه نرمال چنده؟
آخرین ويرايش توسط 1 on nrg, ويرايش شده در 0.

Re: مشکل کلیه جنین

عزیزم وقتی در مثانه ادراره یعنی کلیه سالمه اصلا نگران نباش.
پاشو برو نماز شکر به جا بیار
* ملیکای من هدیه خدا و بیمه آقا امام رضا (ع) *

ممنونم خدا جون... واسه این تجربه منحصر به فرد که شبیه هیچ حس دیگه ای نیست...

وقتی میگه 4 هفته دیگه برو واسه کنترل یعنی مشکلی نداره خانومی ......وگرنه اگه قرار بود تخلیه نکنه میگفت فردا دوباره برو سونو

عزیزم فکر نکنم یک میلیمتر جای نگرانی داشته باشه.اگه تفاوتش به سانتیمتر برسه باید نگران باشی عزیزم.1میلیمتر تفاوت اصلا مسئله ای نیست.الکی خودتو ناراحت نکن برای بچه ات خوب نیست.

nrg نوشته شده:واقعا ناامیدم کردین...
دوست خوبم سلام من شرمندم اگه دیر شد امروز کلینیک زنان رفته بودم درگیر بودم.وجود ادرار درمثانه جنین نشان از آن است که به لطف خدا در مسیر کلیه لگنچه لوله های ادراری انسدادی وجود ندارد که اگر داشت ادرار در این مسیرها محبوس شده و کلیه جنین دچار هیدرونفروز میشد.وجود ادرار در مثانه جنین اگر همراه با کاهش حجممایع آمنیوتیک در سونوگرافی باشد نشان از مسدود شدن مجرای خروجیه ادرار جنین میباشد چرا که بخشی از این مایع حاصل دفع مداوم ادرار جنین است که این ن‌وع انسداد در جنینهای پسر شایعتر است .به احتمال زیاد مشکلی نیست چون ممکن است در لحظه سونو در مثانه ادرار بوده و بعد آن دفع شده قطرقدامی خلفی لگنچه یا همان apاگر در زیر ۳۰هفته بیشتر مساوی ۴باشد و بعد ۳۰هفته بالای ۷ نشانه هیدرونفروز است که بین ۵تا۱۰ نیاز به پیگیری با فواصل طولانی دارد اگر بالای۱۵باشد نیاز به اقدام جراحی دارد.به نظرم بهتراست چندهفته بعد مجددا چک شود
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید اگه واسه جواب خیلی بیتابی کردم، اینا استرسهای مادرانس دیگه :(
اما یخورده گیج شدم! از اونجایی که گفتید " به لطف خدا در مسیر کلیه لگنچه لوله های ادراری انسدادی وجود ندارد که اگر داشت ادرار در این مسیرها محبوس شده و کلیه جنین دچار هیدرونفروز میشد " و در آخر فرمودید : " قطرقدامی خلفی لگنچه یا همان apاگر در زیر ۳۰هفته بیشتر یا مساوی ۴باشد و بعد ۳۰هفته بالای ۷ نشانه هیدرونفروز است " از اونجایی که بچه من زیر 30 هفته 4-5 بوده پس میشه هیدرونفروز؟!!؟
هیدرونفروز خیلی خطرناکه؟! درمانش چیه؟ بچه اذیت میشه؟ :(
یه سوال دیگه هم دارم از حضورتون: ادرار نکردن بچه در اون لحظه میتونه دلیل بر ورم کلیه اش در اون لحظه شده باشه :?:
ممنون میشم جواب بدید.
آخرین ويرايش توسط 3 on nrg, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان