بررسی سونوگرافی

سلام دوستان عزیز
امروز دکترم برای سومین بار از من سونوگرفت و سن حاملگی زا هفت هفته و حاملگی را پوچ تشخیص داد با توجه به اینکه در تمامی سونوگرافی های این 15 روزه ام gs دیده شده و ساک حاملگی تشکیل شده است قطر gs برو هم 27mm نشون داد و همه چیز هم نرمال است ولی fetal pole را مشاهده نکرد و دستور کورتاژ داد!
یک مرکز معتبر تر سونوگرافی ،دیگر شرایط حاملگی من را به این صورت تشخیص داد
ftal pole مشاهده شد که بر اساس crl 4mm است و سن جنین 6 هفته و یک روز اندازه گیری شد ساک خاملگی با جایگزینی مناسب رویت شد فقط ضربان قلب آشکار نشد
با وجود این دو جواب در یک روز به نظرتون وضعبت حاملگی من چه جوری است؟
با توجه به اینکه طبق محاسبات دقیق خودم هم سن حاملگیم 6 هفته است
ممنونم از اینکه به سوالم پاسخ می گویید

سلام
دوست عزیزم! چقدر عالی که با مرکز سونوی دیگری قبل از عمل به توصیه ی پزشکتون، مراجعه کردید متاسفانه این روزها خیلی عجولانه تصمیم گرفته می شود...
با توجه به 6 هفته بودن شما، مشاهده شدن فتال پل برای نرمال بودن بارداری کافی ست برای ضربان قلب هم بهتر است 7-8 هفته سونوی دیگری انجام دهید.
موفق باشید من رو هم مطلع کنید
كارشناس مامايي فيروز

خيلي ممنونم از جوابتون ...دلم كمي آروم گرفت ...
ولي خيلي مي ترسم همه من و مي ترسونن مي گن بايد تا الان قلب مي داشت... و حاملگيت خداي ناكرده پوچه!
آيا واقعا اينجوريه ...؟

دوست عزیزم خیر اصلاً اینطور نیست . از امرروز هم عزیزم برای سلامتی و آسایش جسم و روح شما و فرزند دلبندتان یک توصیه رو از من بپذیرید و آنهم اینکه در مورد شرایط بارداری تان به جز افارد متخصص در این رشته با کسی مشورت نکنید چراکه در این دوران گاهی حتی کسانی که دوستشان می داریم ناخواسته بزرگترین ضربه را با یک ناآگاهی و یا عجله ی بیهوده به ما وارد می کنند...
حاملگی پوچ یعنی ساک حاملگی خالی بدون کیسه زرده و فتال پل و ... و شما با این سونویی که داشتید از مرحله ی شک به حاملگی پوچ کاملاً رد شده اید عزیزم!
ضربان قلب هم از نظر علمی در 7 هفته خود را نشان می دهد که برای اطمینان بهتر است بین 7-8 هفته سونو انجام شود.
همیشه موفق و سلامت باشید دوست عزیز!
كارشناس مامايي فيروز

دوست من
این هفته هفتم و هشتم از تاریخ لقاح است یا از تاریخ آخرین قاعدگی؟
چون من الان از تاریخ لقاح در هفته ششم هستم و شرایط سونوگرافی فوق همانطوریکه در بالا عرض کردم اما از لحاظ آخرین قاعدگی هفته نهم هستم
آیا باز هم شرایطم طبیعی است؟
پیشاپیش از پاسختون مممنونم

دوست عزیزم! اگر قاعدگی شما منظم بوده و در این تاریخ بوده: تا 30 فروردین که سونو انجام دادید، 62 روز گذشته بوده یعنی 9 هفته .
مشکل اینجاست که تاریخ قاعدگی مشا و تاریخ سونوها باهم نم یخواند البته یک مورد مثبت داریم و آن این است که فاکتورهایی که در سونو دیده شده(در همان مرکز معتبر) با همان سن سونو برابری دارد یعنی وقتی اوضاع وخیم بود که مثلاً در سونو 9 هفته سن تخمین زده می شد اما ضربان قلب دیده نمی شد.
خلاصه اینکه تنها مشکل در حال حاضر نخوردن سن سونو به سن قاعدگی ست.
به هر خال دوست عزیزم چاره ای نداریم تا یک سونوی بعدی با مشخص شدن وضعیت ضربان قلب؛ تکلیف را مشخص کند.
می دانم مشکل است اما تا آن زمان فکرتون رو دنبال حوادث نفرستید دوست عزیزم! انشالله هر چه صلاح است...
كارشناس مامايي فيروز

Re: بررسی سونوگرافی

سلام من یکشنبه این سونو رو دادم میشه نظرتونو بگین و اینکه از دوشنبه خونریزی کردم رفتم بیمارستان گفتن دهانه رحم بسته است و خونریزی شدید نیس میشه کمکم کنین.
تصویر ساک حاملگی فعلا بدون yolk sac و فتال پل در کاویته اندومتر مشاهده شد.
سن حاملگی براساس gs=6/4mm معادل 4 هفته و 2 روز ارزیابی شد.
تصویری ب نفع توده یا کیست در اندوکس ها رویت نگردید.
مایع ازاد لگنی رویت نگردید.

سلام من یکشنبه این سونو رو دادم میشه نظرتونو بگین و اینکه از دوشنبه خونریزی کردم رفتم بیمارستان گفتن دهانه رحم بسته است و خونریزی شدید نیس میشه کمکم کنین.

سلام
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه
من تو هفته پنجم بارداری هستم و سونو واژینال دادم که توی این سونو ساک بچه به طول ۱۰ mm مشاهده شده در چهارفتگی هم یه سونو شکمی داده بودم که توی اون سونو ساک بچه ۸ mm گزارش شده
ys در هر دو سونو دیده نشده
یه مقدار لکه بینی دارم میخواستم ببینم روند روبه سقط رو طی میکنم؟؟؟
بارداری از نوع پوچ؟؟؟

الیی نوشته شده:سلام من یکشنبه این سونو رو دادم میشه نظرتونو بگین و اینکه از دوشنبه خونریزی کردم رفتم بیمارستان گفتن دهانه رحم بسته است و خونریزی شدید نیس میشه کمکم کنین.
سلام عزیزم
شرح حال قبلی تون رو داده بودید ؟
یک سونوی نرمال است که انگار زود انجام شده
ولی یادم نمیاد اولین اطلاع تون از بارداری کی بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت کارشناس محترم.من۲۹سالمه ودومین بارداریمه،باسیکل ۲۵روزه تاریخ اخرین پریودی۱۵/۴/۹۷،،تاریخ وسن سونوهام:::سونوی تاریخ۶/۶--۸هفته و۵روز،سونوی Ntتاریخ۱/۷---۱۳هفته و۱روز،،سونوی تاریخ۱۴/۸--۱۸هفته و۴روز،،سونوی تاریخ۲۷/۹--۲۴هفته و۶روز(Bpd=64mm24wk+1,,,,,Hc=236mm25wk+5,,,Fl=44mm23wk+3
Ac=208mm24wk+3,,,وسونوی تاریخ۳۰/۱۱((Fl=66mm34wk,,,
Ac=315mm35kw+3d,,,,Hc=320mm- Bpd=90mm36wk3d
توروخدا راهنماییم کنید که علت این اختلافهاچیه وچرا تاریخ هااینقدر متفاوته وتاریخ زایمانم دقیقا چه وقت میشه؟؟خیلی استرس دارم ومیترسم.

طبق سونوی nt در تاریخ آخرین سونو تون :
34هفته و سه روز و طبق سونو شش شهریور 33هفته و 5روز بودید
که هر دوی اینها به تاریخ‌های گزارش شده در همین آخرین سونو می خورد و این حد از اختلاف هم در اواسط بارداری به بعد زیاد میشود و عادی ست.
کمترین سن طبق پریود است که 32 هفته و سه روز است
تاریخ زایمان طوری مشخص میشود که طبق این کمترین هم 38هفته را گذرانده باشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان