درد شکم بعد از تزریق hcg

#1
سلام. من ۲۲ سالمه و مشکل تنبلی تخمدان دارم و همیشه پریودیهام نامنظم بود جوری که بعضی وقتا دو یا سه ما یا حتی بیشتر پریود میشدم. دوسال عقد بودم و فروردین امسال ازدواج کردم و بعد از ازدواج دوبار پریود شدم .از شهریور پریود نشدم و از طرفی هم تصمیم گرفتم که باردار بشم به همین علت آذر ماه به متخصص زنان مراجعه کردم و ایشون گفتند در قدم اول باید پریود بشی که بعد تزریق امپول۲۵ آذر پریود شدم و چند روز هم قرص گلوکوفاژ مصرف کردم و قرص اتیسترون که از روز سوم پریودی میخوردم تا این که بعد قطع دارو ۲۲ دی پریود شدم و روز سوم پریودی پیش دکتر رفتم و ایشون قرص متفورمین دادند که هر ۱۲ ساعت یک عدد باید مصرف میکردم و به مدت ۵ روز نیز قرص لتروزول دادند.چون کمی مشکل کم کاری تیرویید داشتم یه بسته قرص لووکسین دادند و یک عدد امپول که روز هشتم پریودی تزریق کردم و روز دهم پریودی سونوگرافی واژینال انجام دادم که اندازه فولیکولم ۱۴ بود و دکتر گفت احتمال بارداری وجود دارد همون موقع یک امپول hmg به صورت زیر پوستی به دستم زدم . یک امپول hcg روز پنجشنبه ظهر زدم و گفتند روز ۴،۶،۸ بهمن یعنی ۱۳ و ۱۵ و ۱۷ پریودی نزدیکی داشته باشم البته قرص متفورمین هم هر صبح و شب باید مصرف کنم‌. مشکلی که هست اینکه بعد از نزدیکی زیر دلم درد میگرفت اما الان که ۱۸ روز از پریودیم میگذره دردم در پهلو و شکم بیشتر شده و احساس میکنم نفخ دارم .سوزش ادرار ندارم ولی تکرر ادرار دارم آیا این میتونه نشانه بارداری باشه؟یا دچار سندرم تحریک پذیری تخمدان شدم؟برای برطرف شدن مشکلم چیکار باد انجام بدم؟ چه موقع میتونم ازمایش تشخیص بارداری بدم؟؟؟


Re: درد شکم بعد از تزریق hcg

#2
سلام عزیزم
کلا یک توصیه :
تا زمانی که 10 روز تاخیر مسلم نداشتید شک به بارداری نکنید(چراکه علائم دیگر در زمان غیر بارداری هم هستند و ملاک نیستند و بیهوده شما رو امیدوار و ... می کنند و زود از این پروسه خسته می شوید)
هر ماه هم تحت نظر متخصص حاذقی جهت تحریک تخمدان باشید(تا هم تخمک گذاری حتما برقرار باشد هم دچار تحریم بیش از حد تخمدان با دارو نشوید)
برای دردتون اگر جدی ست باید سونو بدهید که از تشکیل نشدن کیست بر اثر محرک های تخمدان، مطمئن شویم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان