لطفا راهنمایی کنید

سلام من دوهفته ست که قصد بارداری دارم ولی 2روز بعد از اینکه جلوگیری نکردم درد شدیدی در ناحیه تخمدان چپ پیدا کردم البته درد کمر هم هست.من باید22ام پریود بشم الان هم علایمی مثل حساس شدن سینه ها اومده سراغم نگرانم که پریود بشم، امکان داره این علایم تاقبل از 22ام از بین بره و باردار باشم

Re: لطفا راهنمایی کنید

سلام
این علائم در پیش از قاعدگی و بارداری مشترک اند. بنابراین احتمال هر دو هست و تا زمان تاخیر قاعدگی نمی توانیم تشخیصی بگذاریم.
اما در مورد دردتون اگر تکرار شود و یا شدید باشد پیگیری بالینی می طلبد
كارشناس مامايي فيروز

سلام جايي پيدا نكردم سئوالمو بپرسم،به نظرم اينجا مناسب اومد
خانوم دكتر من امروز ٢٠پري هستم،از روز ١٦-١٧ درد سينه هام شروع شده،بر اساس حدس خودم معمولا بعد تخمك گذاري سينه هام سنكين و دردناك نيشه،آيا اين طبيعيه؟؟امروز در تخمدان راستم احساس درد دارم،و تا حالا اينجور نشدم،ميدونم تخمك گذاريم گذشته،بس اين درد چيه؟مخصوصا سينه هام اذيتم ميكنه
در ضمن ١/٥ ساله در حال اقدام به بارداري هستم و هنوز باردارنشدم،يه بارداري ناموفق هم قبلا داشتم،كه در هفته ي اول سقط شد

سلام
دوست عزیزم
گزارش حساسیت و سنگین شدن سینه ها از کسانی که در حال اقدام هستند (و ذکر می کنند که پیشتر در طول سیکل فقط هفته ی پیش از قاعدگی اینطور بودند) زیاد ذکر می شود آنهم در زمانهای مختلف از فاز لوتئال در سیکل(از تخمک گذاری تا پریود بعدی)
بنابراین تشخیص خاصی روی آن نمی گذاریم.
اما درد یکطرفه ای که در زمان دیگر از سیکل نبوده، ممکن است به تخمک گذاری محتمل باشد(درست است که 20 ام سیکل است اما شما در هر صورت نزدیکی رو داشته باشید؛ ممکن است در 1 سیکل کلاً فاز فولیکولار طول کشیده باشد و تخمک گذاری عقب بیافتد گه اگر اینطور باشد پریود بعدی تون باید با تاخیر لاقل 5-6 روز رخ دهد.و اگر به موقع رخ دهد یعنی تخمک گذاری در همان وسط سیکل و نه 20 ام و... رخ داده بوده است)
كارشناس مامايي فيروز

اگرچه اکثر زنان عقب افتادن پریود را به عنوان اولین نشانه حاملگی می دانند، اما درواقع شروع علائم بارداری از زمانی است که بدن شما با تغییرات هورمونی ناشی از بارداری مواجه می شود. مهم ترین علائم سه ماهه اول بارداری عبارت اند از:

در مدت کوتاهی بعد از لقاح بین اسپرم و تخمک، ممکن است تغییرات هورمونی بدنتان باعث شود که پستانهای شما حساس یا دردناک شوند. ازآنجاکه بدن شما به تدریج با این تغییرات هورمونی سازگار می شود، احتمالاً بعد از سه ماهه اول بارداری این علائم کاهش می یابد.
https://namnak.com/pregnancy-period.p77 ... iod.p77010
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان