کمبود استروژن

با سلام خدمت کارشناس عزیز.خانم کارشناس اگه یادتون باشه یه بار در مورد قرص دیروژسترون ازتون سوال کرده بودم.ماه پیش دکترم 10 روز مونده به پریودم برام تجویز کرده بود من روز 29سیکلم پریود شدم.3 روز بعد پیش دکترم رفتم ایشون گفتن نباید به این زودی پری میشدی(در حال اقدامم)و بهم گفتن که با توجه به شواهد من تا وسط سیکلم استروژنم در حد نرماله ولی از وسط سیکلم استروژنم میاد پایین و اگه لقاح هم صورت گرفته باشه کمبود استروژن باعث تخریب میشه.و 2 دوره دیگه مصرف این قرصو تجویز کردند.و من تو اینترنت دیدم که نوشته بو گل همیشه بهار محرک هورمون استروژن هستش.و من هر روز از این جوشانده استفاده میکنم.سوالم اینه که ایا با مصرف قرص و جوشانده میتونم استروژنمو متعادل کنم و باردار بشم؟نظر شما در مورد نظر دکترم چیه؟ممنون از پاسختون

با سلامی دوباره.یه سوال دیگه هم داشتم.من از اخرین پریودم به اینور یعنی نزدیکه 1 ماهه سینه هام خیلی درد میکنه اصلا نمیتونم دست بزنم.خیلی هم سنگین شدن.از جند روز قبل اخرین پری تا الان که 20 پری هست سینه هام کماکان درد میکنه.این ماه کلومیفن نخوردم ماه پیش کلومیفن و دیروژسترون خوردم ولی این ماه نه. :( علتش چی میتونه باشه؟غیر عادیه

shafagh نوشته شده:با سلامی دوباره.یه سوال دیگه هم داشتم.من از اخرین پریودم به اینور یعنی نزدیکه 1 ماهه سینه هام خیلی درد میکنه اصلا نمیتونم دست بزنم.خیلی هم سنگین شدن.از جند روز قبل اخرین پری تا الان که 20 پری هست سینه هام کماکان درد میکنه.این ماه کلومیفن نخوردم ماه پیش کلومیفن و دیروژسترون خوردم ولی این ماه نه. :( علتش چی میتونه باشه؟غیر عادیه
سلام
شفق جان! کلاً تغییرات هورمونی می تواند درد سینه ها رو بیشتر کند اما درد سینه ای که طبیعی تلقی می شود همان درد پیش از قاعدگی ست(نهایتاً 1 هفته قبل پریود)
كارشناس مامايي فيروز

Re: کمبود استروژن

shafagh نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس عزیز.خانم کارشناس اگه یادتون باشه یه بار در مورد قرص دیروژسترون ازتون سوال کرده بودم.ماه پیش دکترم 10 روز مونده به پریودم برام تجویز کرده بود من روز 29سیکلم پریود شدم.3 روز بعد پیش دکترم رفتم ایشون گفتن نباید به این زودی پری میشدی(در حال اقدامم)و بهم گفتن که با توجه به شواهد من تا وسط سیکلم استروژنم در حد نرماله ولی از وسط سیکلم استروژنم میاد پایین و اگه لقاح هم صورت گرفته باشه کمبود استروژن باعث تخریب میشه.و 2 دوره دیگه مصرف این قرصو تجویز کردند.و من تو اینترنت دیدم که نوشته بو گل همیشه بهار محرک هورمون استروژن هستش.و من هر روز از این جوشانده استفاده میکنم.سوالم اینه که ایا با مصرف قرص و جوشانده میتونم استروژنمو متعادل کنم و باردار بشم؟نظر شما در مورد نظر دکترم چیه؟ممنون از پاسختون
مگر 29 سیکل برای پریود شدن زود بوده است؟ متوجه نمی شم شفق جان!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 74 مهمان