آيا لكه بيني در ابتداي بارداري طب

دوستان سلام
يه سوالي داشتم
تا چند روز لكه بيني بعد از تاخير در پريود طبيعيه؟
يعني حتما بايد خونريزي دوران پري رو داشته باشي معلوم بشه باردار نيستي؟يا اينكه لكه بيني چند روزه هم يعني بارداري نيستي؟
راستش من به احتساب آخرين قاعده گي كه سيكلم 26 روز بود ( از ابتداي امسال هم كه يادداشت ميكردم معمولا سيكل هام 25 يا 26 روزه بوده ) اما اين ماه با احتساب امروز، سيكلم 31 روزه شده.اما پريروز از صبح تا بعدازظهر لكه بيني داشتم ولي ديروز نداشتم.امروز دوباره از نزديكي هاي ظهر لكه بيني دارم.ميخواستم امروز بي بي چك بخرم ولي دوباره لكه بيني باعث شد كمي نااميد بشم و فعلا صبر كنم.به نظرتون اينها علائم پريه يا نه؟
من قبل از اقدام به بارداري هميشه يك روز اول لك بيني داشتم اما از روز دوم خون ريزي شروع ميشد. اين ماه كه نزديكي داشتم اينجور شده.گيج شدم نميدونم چمه.
ميشه دليلش رو بگيد چرا اينطور ميشم؟
آيا اين عاديه كه تا باردار بشي لكه بيني ممكنه داشته باشي؟
لكه بيني تا چند روز ادامه داشه باشه طبيعيه؟
ببخشيد كه اين ميگم ولي لكه ها به رنگ تيره است و البته با ترشحات سفيده.كمرم هم مثل زمان پري درد ميگيره.ولي حالت تهوع يا علامت ديگه اي ندارم.فقط بدجور ورم شكم دارم و نفخ هم دارم...

سلام
گلم احتمال بارداریت زیاده سریع آز بده تا انشاءالله درصورت بارداری لکه بینی درمان بشه :D :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

دوستان از ديروز وضعم بدتر شده كم كم داره تبديل به پري ميشه،اين لكه بيني قطع نميشه و بيشتر شده.حالا داره به رنگ قرمزي دوران پري شبيه ميشه.
امروز هم صبر ميكنم اگه خونريزي پري نشد، بي بي چك استفاده ميكنم ،سه شنبه هم ميرم آز ميدم.
ميدونيد بچه ها خسته شدم و كلافه،ني مثل آدم پري ميشم و نه تكليف بارداريم معلوم ميشه... :oops: :cry:

یک نکته هم برای شما هم برای بقیه دوستان:
به طور کل اگر خونریزی پریود با سیکلهای پیشین شما تفاوت بسیار شدید داشته باشه در کل احتمال بارداری مطرح می شود (چه اینکه خونریزی زیاد باشد چه اینکه فقط لکه بینی باشد یعنی تفاوت هرچه باشد)
اما از طرفی نیز این تغییرات اغلب تا 3 روز نیازمند اقدام نیستند یعنی در مورد لکه بینی هم:
اگر تا 3 روز کامل هیچ خونریزی نبود و فقط لکه بینی بود می توانیم منتظر شروع خونریزی از فردا باشیم اما اگر 4 روز شد و اتفاقی نیافتاد شاید نیازمند اقدام شود.
حتی نمونه غیر بارداری آنرا هم داریم مثلآً در افرادی که قرص پیشگیری اورژانس مصرف کرده اند پریود بعدیشون ممکنه کلآً لکه بینی باشد و فقط 1 روزخونریزی رخ دهد.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان