باسلام از راهنمایهایتان خیلی ممنون وشرمنده هستم .
سوالی خدمتتان داشتم میخواستم بدانم این که میگویند پاره شدن کیست باعث نازایی میشود ایا درست است یا خیر ؟
ودر سایتی که خودتان ادرسش را داده بودید که مطالعه کردم نوشته بودکه در موقع تخمک گذاری بعضی از افراد دچار درد حالا یا کم ویا زیاد میشوند میشه درد من هم با شرایطی که دکتر رفتم وسونو انجام دادم ومشکلی نداشتم براثر همین عامل باشد؟

ممنون ومتشکر
باارزوی سعادتمندی برای شما عزیز

سلام
زهراجان درسته بعضی از خانم ها حول و حوش تخمک گذاری درد زیر دل یکطرفه ای رو احساس می کنند که خفیف تا متوسط است و خود به خود محدود می شود و طبیعی ست.
اما در مورد درد شما تصور می کنم فرمودید که 1- در هر نزدیکی! این مشکل رو را دارید و نه فقط اواسط سیکل.
درحالیکه این درد فقط حول و حوش روز تخمک گذاری احساس می شود و هیچ رابطه ای به نزدیکی داشتن یا نداشتن ندارد.
2- ثانیاً درد شما، درد زیر دل یکطرفه نیز نبود.
در مورد پاره شدن کیست تخمدان : گاهی بر اثر پارگی کیست تخمدان و پخش محتویات آن، خونریزی داخل صفاقی وعفونت لگنی و ... ایجاد می شود که ممکن است به مراتب در مختل کردن باروری موثر واقع شود پس نیازمند جراحی فوری ست.
البته به دنبال جراحی انجام شده، احتمال چسبندگی نیز مطرح است بااین حال انجام آن الزامی ست.
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خسته نباشید
من یه دفعه پیغام گذاشتم که دکتر بهم کلومیفن داده ولی من تصمیم گرفتم دوباره اقدام کنم .این ماه رفتم سونو.دیروز که روز 13 از مجموع 29 روز دوران قاعدگی ام بود.دکترگفت یه فولیکول به اندازه 23 میلیمتر داری که امشب و یافرداشب آزاد میشه .آیا با وجود فولیکول به این اندازه بازم نیازی به خوردن قرص کلومیفن هست یا به اندازه کافی قوی هست ؟ چون اون دفعه دکتربراساس آز خو ن و میزان هورمون پروژسترون گفت که تخمک هات ضعیفه . حالا من چکارکنم؟
یعد یه سوال دیگه اینکه اگه من قبل ازآزاد شدن تخمک نزدیکی داشته باشم وامشب آزاد بشه و بازم نزدیکی ؛ کدوم اسپرم به تخمک میرسه ؟ مال اون شب جلوتره یا فرقی نمی کنه ؟؟؟
ببخشید و ممنون

دوست عزیز سلام !
در حال حاضر فولیکول ذکر شده مناسب بارداری است اما حتما اگر این ماه موفق به بارداری نشدید مجدد در مورد مصرف کلومیفن نظر پزشک خود را جویا شوید !
شما از امشب به مدت 4 شب حتما نزدیکی داشته باشید !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 66 مهمان