somayeh1363 نوشته شده:سلام كارشناس محترم ممنون از پاسختون
من 38 پريود سونو گرافي رفتم كه ضخامت آندومتر 6mm و تخمدان راست 14* 31 mm و تخمدان چپ 12*30mm مي باشد و مايع آزاد در لگن ديده نشد . علت تاخير اين پريود چيست؟؟؟ ضمنا اين ماه براي بارداري اقدام كرده ام. آيا امكان دارد باردار باشم و سونوگرافي نشون نده؟؟
من هفته پيش يعني 31 پريود بتا دادم كه منفي بود.
من همون روز رفتم دكتر برام بتا نوشت
اما بتا منفي بود و برام دو تا آمپول پروژسترون هم نوشت و همون روز زدم يهني همين شنبه.
علت تاخير پريود من چيست؟؟؟ ضمنا چند روز بعد تزريق آمپول پري خواهم شد؟؟؟
از لحاظ علمی اگر تا 10 12 روز بعد از آمپول پریود نشدید باید ازمایش تکرار شود و این تاخیر اگر در سیکلهای بعد رخ داد باید آز هومونی و سونو داشته باشیم (اگر پیشتر نداشتید)
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس محترم
سونوگرافي كه در 10 پريود به شرح ذيل مي باشد . رحم به ابعاد 66*32 ميليمتر و اكوي ميومتر طبيعي مي باشد.ضخامت انومتر 5 ميليمتر .تخمدانهاي دو طرفه سايز و اكوي طبيعي دارند.تخمدان راست حاوي فوليكول 18 ميليمتري و تخمدان چپ فوليكول 1-و 11 ميليمتر مي باشد.مايع آزاد در كولدوساك ندارد. سئوالم اينه كه براي آزاد شدن فوليكول 18 آمپول hcg رو همين 10 پريود( يعني امشب ) ميتونم بزنم ؟؟؟؟

somayeh1363 نوشته شده:سلام كارشناس محترم
سونوگرافي كه در 10 پريود به شرح ذيل مي باشد . رحم به ابعاد 66*32 ميليمتر و اكوي ميومتر طبيعي مي باشد.ضخامت انومتر 5 ميليمتر .تخمدانهاي دو طرفه سايز و اكوي طبيعي دارند.تخمدان راست حاوي فوليكول 18 ميليمتري و تخمدان چپ فوليكول 1-و 11 ميليمتر مي باشد.مايع آزاد در كولدوساك ندارد. سئوالم اينه كه براي آزاد شدن فوليكول 18 آمپول hcg رو همين 10 پريود( يعني امشب ) ميتونم بزنم ؟؟؟؟
سلام
از نظر علمی فولیکول که رشدش کامل شد(22-23 میلی) برای بلوغ نهایی آمپول تزریق می شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 76 مهمان