كمك فوري جواب فوري ( اندازه فوليك

با سلام
من 12 پريود سونوگرافي دادم كه به شرح ذيل مياشد:
ضخامت آندومتر:6mm
Endometrial line يكنواخت مي باشد.
تخمدان راست : 26*11 mm ( نرمال ،حاوي فوليكولهاي كوچك)
تخمدان چپ: 44*30 mm (نرمال ،حاوي فوليكول prominent با سايز 28mm )
مايع آزاد در لگن ديده نشد.
سوالم اينه كه اين فوليكول با آمپول hcg آزاد ميشه يا نه؟و يا تبديل به كيست مي شود؟و چند ساعت بعد از تزريق آمپول بايد اقدام داشت؟
احتمال بارداري هست يا نه؟

سلام توجه کنید که فولیکول طبق قاعده ی علمی باید در 23 تا2 5 میلی متر آزاد شود اما نمی شود 100 درصد گفت که این فولیکول لزوماً کیست می شود یا تحلیل می رودو اینکه خلاصه آمپول به علت 28 بودنش تزریق نشود.
ولی بهتر است برای سیکل بعد سونوی فولیکول رو کمی زودتر انجام دهید تا اگر فولیکول رشد کرده برای ازاد شدن مشکل دارد این آمپول به موقع به کمکش برسد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس محترم يه سوال داشتم
دكتر اين ماه همراه لتروزول بهم قرص مدروكسي پروژسترون 5 داده كه از 16 پريود مصرف كنم .سوالم اينه من كه 12 پريود آمپول hcg براي آزاد شدن فوليكول زدم و بعدش اقدام آيا قرص مدروكسي رو از 16 پري مصرف كنم يا نه؟
ضمنا قبلا كه آمپول hcg ميزدم درست 28 پري قاعدگي بعدي شروع ميشد .

سلام كارشناس محترم يه سوال داشتم
دكتر اين ماه همراه لتروزول بهم قرص مدروكسي پروژسترون 5 داده كه از 16 پريود مصرف كنم .سوالم اينه من كه 12 پريود آمپول hcg براي آزاد شدن فوليكول زدم و بعدش اقدام آيا قرص مدروكسي رو از 16 پري مصرف كنم يا نه؟

somayeh1363 نوشته شده:سلام كارشناس محترم يه سوال داشتم
سلام بله چرا شروع نکنید؟
كارشناس مامايي فيروز

در وضعیت مانند شماخیر. و بسیاری از افراد هم به همین شکل مصرف می کنند. که مسلماً در سیکل بعد اگر پریود رخ نداده باشد(به دلیل شک به بارداری) دارو مصرف نمی شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من امروز 23 پريود هستم و از 12 پري براي بارداري اقدام داشتم اما چند روز نوك سينه ام درد ميكنه و امروزم هاله يكي از سينه هام احساس ميكنم رفته رفته بزرگتر ميشه آيا ميتونه از بارداري باشه؟؟؟

سلام سميه جون...اين ميتونه نشونه خوبي باشه...بيشتر بچه ها كه باردار ميشن ميگن سينه هاشون تغيير ميكنه.. رگهاي روش بزرگتر ميشه و يا درد دارن. بعضيا هم ميگن تغييري ندارن. بستگي داره... به فال نيك بگير و اميدوار باش . من كه تغييري ندارم..منم امروز 19 سيكلمه و خبري نيست... موقعنزديكي خيلي درد دارم و بعدشم اذيت ميشم... فشار به رحمم مياد..من روز 13پريود سونو شدم و يك فوليكول19ميليمتري داشتم. من لتروزول خوردم اين ماه
بنظرت اين دردا مال اين نيست كه تبديل به كيست شده فوليكولم؟

سلام مريم جون
همون روز آمپول هم زدي ؟
ضمنا فوليت خوبه انشاا.. اين ماه مامان ميشي
راستي من صبحها كه از خواب بلند ميشم سر گيجه دارم و دردهايي مثل درد پري

آْمپول نداد دكترم.. بهم شياف پروژسترون داده كه ادامه بدم تا موعد پريود... نميدونم به چه دليل داده
عزيزم اب زياد بخور واسه سرگيجه ات... شايدم فشارت پايينه... تهوع نداري؟‌ سينه هات دردش بيشتر نشده اصلا
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان