بدون جواب؟

با سلام و خسته نباشید
من همونی هستم که با وجود ممصرف مدروکسی پروژسترون 1 هفته زودتر پریود شدم و خیلی نگران بودم.
بعد شما با حرفهای امید بخشتون منو به صبر دعوت کردید.گفته بودم دکترم 5 روز دیگه نوبت داده و خیلی دلشوره دارم.
گفته بودم تمام آزمایشات هورمونی رو انجام دادم و همه چیز مرتب بوده ،غیر از سونو گرافی 2 آذر که نشون میداد من تخمک گذاری نکردم.و اصلا برای همین دکتر مدروکسی پروژسترون داد تا هم لک بینی هام بر طرف بشه و هم تخمک گذاریم درست شه.
اما فقط یکماه خوب بود و بعد با وجود مصرف ،1 هفته زودتر پریود شدم.
من از غروب 26 بهمن لکه بینی داشتم تا اینکه 30 ام پریود شدم و 6 اسفند تموم شد اما لک بینی دارم صورتی و شفاف.
4 اسفند نوبت دکترم بود که گفت یک هفته جلو انداختن نگران کننده نیست .فقط باید مشکل تخمک گذاریم درست بشه
برای همینم برام لتروزول نوشته تا از روز 5 سیکلم تا 5 شب بخورم.از روز 10 سیکل هم مدروکسی رو ادامه بدم تا 15 شب.
برای روز 13 سیکلم هم سونو گرافی از تخمدان نوشته.
من میخواستم بدونم لتروزول باعث کیست نمیشه؟ دقیقا کارش چیه؟ واقعا به حاملگی کمک میکنه؟
راستی اینجا کیت تخمک گذاری نیست. اگر براتون امکان داره چند تا سایت که کیت میفروشند(غیر از نی نی سایت) به من معرفی کنید تا بتونم کیت بگیرم.
امیدوارم این بار بهم جواب بدین
چند بار پیغام شخصی گذاشتم که بی فایده بود
بی صبرانه منتظرم
خیلی خیلی هم از شما ممنونم

با سلام به شما
دوست عزیزم! معمولاً سعی بر این دارم که پیغام های خصوصی رو حتماً نگاه کنم کما اینکه پیغام های اولیه ی شما از همین طریق پاسخ داده شده بود... با این حال از اونجایی که دوست ندارم شما دوست عزیز منتظر بمونید،هرگاه متوجه شدید پیغام شما باز نشده، اگر مانعی نبود، در تالار پیغامتون رو بگذارید.اما جواب سوالتون:
اسم تجاری این داروFemara است.
لتروزول به واقع برای درمان مر احل اولیه سرطان پستان در خانمهای یائسه تجویز می شود.
اما یک مصرف دیگر آن در اقدامات کمک باروری و تحریک تخمک گذاری و ... است.
"عوارض جانبی
مهمترین عوارض جانبی دارو، درد عضلانی- اسکلتی ( درد کمر، درد در بازوان و پاها و ... )، تهوع،استفراغ، ادم محیطی ( ادم پا، ادم وابسته)، ثبورات پوستی (بثورات ارتیرماتوز، ماکولوپاپولی، وزیکولی و... )، افزایش فشار خون ، گرگرفتگی، سرفه، تنگی نفس، درد مفصلی، اسهال و یبوست می باشند."
اگر برای شما دوست عزیز هم این توصیه شده، استرس به خودتون ندهید تا انشالله با امید و آرامش مراحل درمانی رو طی کنید.
نتیجه ی تحقیقات انجام شده درباره ی این دارو به این شکل بیان شده است:
"كلوميفن اگرچه از داروهاي مؤثر در درمان ناباروري مي باشد؛ ليكن داراي عوارضي نظير گرگرفتگي، كاهش موكوس سرويكس و اختلال در تست پس از مقاربت (PCT) و كاهش رشد و ضخامت اندومتر و بارداري چندقلويي است. از طرف ديگر لتروزول داروي جديدتري است كه مزاياي آن شامل افزايش موكوس سرويكس، افزايش ضخامت اندومتر و كاهش خطر بارداري چندقلوئي است؛ در پژوهش انجام شده، تعداد فوليكول بالغ، خطر تحريك بيش از حد تخمدان و تعداد سقط در گروه كلوميفن نسبت به لتروزول به طور معني داري بيشتر بود. "

اما دوست عزیز لتروزول هم مانند کلومیفن سیترات و سایر داروهایی که در تحریک تخمک گذاری موثر هستند، امکان تولید کیست تخمدان رو افزایش می دهند که بر اثر رشد چندین فولیکول در سیکل ایجاد می شود اما اکثر آنها طی سیکل های بعدی از بین می روند. در نتیجه انتخاب وجوب استفاده از این دارو در هر فرد، به عهده ی درمانگر او می باشد.
راستی عزیزم فراموش نکنید مصرف این دارو در بارداری ممنوع است در نتیجه از این جهت تحت نظر پزشکتون مراقب باشید. انشالله که با تنظیم سیکل های دارای تخمک گذاری، لکه بینی تون هم قطع بشه.
با آرزوی کامیابی و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام به شما کارشناس محترم
ممنونم که مثل همیشه با صبوری ، منو راهنمایی کردید.
فقط خواهش کرده بودم چند تا سایت فروشنده ی کیت تخمک گذاری به من معرفی کنید.
(غیر از نی نی سایت)
و یه سوال دیگه :?:
چند دوره باید لتروزول خورد تا تخمک آزاد بشه؟
یه دوره هم میتو نه کافی باشه؟
راستی لکه بینی هم با شروع مدروکسی پروژسترون قطع شد.
بازم ممنونم.

سلام
دوست عزیزم! خوشحالم که لکه بینی تون قطع شده...
به طور کل داروهایی که در تحریک تخمک گذاری به کار می روند بسته به میزان قابلیت سیستم های بدن هر فرد که در آزاد کردن تخمک نقش دارند متفاوت است که گاهی در همان دوره ی اول نیز پاسخ می گیرند و یا ممکن است چندین دوره به طول انجامد.
امیدوارم این سایت در تهیه ی کیت کمکتون کنه: http://fasshop.com/
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 41 مهمان