تفسير آزمايش

سلام كارشناس محترم
لطفا آزمايش زير را تفسير كنيد با تشكر
سونوگرافي بيضه ها
ابعاد بيضه راست 22*46 mm (نرمال) و بيضه چپ 24*44 mm (نرمال ) ميباشد.
اكوي بافت بيضه ها هموژن و طبيعي است و سايز اپيديديم دو طرف نرمال است.
وريدهاي pampiniform در دوطرف متسع هستند (سمت راست :4/2mm و سمت چپ1/3mm ) كه مطرح كننده واريكوسل mild در سمت راست و واريكوسل moderate در سمت چپ ميباشد.reflux در وريدهاي pampiniform ديده نشد.
هيدروسل خفيف همراه با floating calacification كوچك در سمت راست ديده شد.
(post-traumatic/post-inflammatory)
در نواحي hernia, inguinal ديده نشد.

سلام
وریدهای بیضه متسع هستند=واریکوسل(در سمت راست خفیف است اما در سمت چپ با شدت متوسط می باشد)
در مورد هیدورسل:
در پسران جوان مبتلا سابقه توده ای کیستیک که در صبح کوچک و در شب بزرگتر و سفتتر میشود وجود دارد. هیدورسل درد ندارد مگر آنکه با عفونت حاد اپیدیدیم همراه باشد.. تشخیص با کشف توده کیستیک گرد فاقد حساسیت در داخل کیسه بیضه داده میشود.. که نور را از خود عبور میدهد.. اگر داخل طناب اسپرماتیک( مجرای عبور اسپرم) محصور باشد،به صورت یک توده کیستیک،دوکی شکل در کشاله ران یا قسمت فوقانی کیسه بیضه ظاهر میگردد. سونو گرافی به تشخیص کمک میکند.
عوارض: شامل فشار روی عروق تغذیه کننده بیضه( که منجر به آتروفی بیضه میشود) و خونریزی به داخل کیسه ( بدنبال ضربه ) هست.
علل هیدروسل:به فاصله کوتاهی پس از ضربه- رادوتراپی- عفونت اون منطقه یا به تعبیری عفونت
اپیدیدیم؛ ارکیت بیضه؛ سرطان بیضه
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=4343
تشخیص دقیق در و درمان با متخصص ارولوژ است
كارشناس مامايي فيروز

Re: تفسير آزمايش

ا سلام من هفته پیش سونوی واژینال انجام دادم
uterus shows normal size74.42.40 shape .(arcuade)
and echo myometrium is homogenous endometrium shows
. normal thickness 7 and is in folliculan phase both ovaries show normal size shape and echo

ro:24.17 lo: 37.26 contains 24 folliclle

no cystic or solid mass is seen in both ovaries pelvic free fluid is not seen
*dominant follicle
میخواستم اونو برام توضیح بدین و بگین که ایا موضوع شک برانگیزی توی سونوی من وجود داره که دکترم برام عکس رحم تجویز کرده . همچنین برای همسرم به علت تحرک پایین اسپرم قرص ویتامین e&c+کلومیفن نوشته به نظرتون با توجه به جواب سونوی من ایا ضروری که من عکس رحم رو انجام بدم (من 9ماه پیش سقط در هفته دهم به علت تشکیل نشدن ضربان قلب داشتم) با تشکر

سلام
سونوتون کاملاً نرمال است . احتمالاً پزشکتون برای ادامه برنامه تشخیصی خود عکس رنگی رو پیشنهاد کردند. چراکه این سونو نشون می ده که رحم و تخمدانها نرمالند و مورد آنرمالی دیده نشده . اما در عکس رنگی از رحم فاکتورهای دیگری تشخیص داده می شوند مانند چسبندگی لوله ها که رد سونو مشخص نمی گردد
كارشناس مامايي فيروز

باسلام میخواستم این سونوگرافی رو برام تفسیر بفرمایید اگه امکان داشته باشه
در سونوگرافی انجام شده شکل،اندازه و اکوژنیسیته هر دو بیضیه نرمال است.
ابعاد بیضه راست 23*47 و بیضه چپ 20*44 میلیمتر اندازه گیری شد
علائمی بنفع وجود هیدروسل رویت نشد
پاکه های وریدی گشادتر از 3 میلیمتر در همی اسکروتوم سمت چپ مشهود است که مطرح کننده اتساع در عروق پمپینی فورم میباشد

با سلام و عرض خسته نباشید
من سونوگرافی بیضه دادم لطفا تفسیرش کنین

در بررسی داپلر رنگی flow شریانی متقارن و طبیعی در پارانشیم بیضه ها،اپیدیم و طناب اسپرماتیک دو طرف رویت شد.

در حالت supine هرنیاسیون شدید omental fat تا مجاورت پل فوقانی بیضه سمت چپ رویت شد که بیضه را به سمت خلف و پایین جابجا کرده است.

آیا رابطه جنسی در بارداری سلامت جنین را به خطر می اندازد؟

خیر خطری برای جنین ندارد چرا که ماهیچه قوی رحم و کیسه آمنیوتیک اطراف جنین، او را از ضربات و خطرات ناشی از رابطه جنسی در امان نگه می دارد. همچنین مایع بسیار ضخیمی به گردن رحم چسبیده است که اجازه ورود عفونت به رحم را نمی دهد و آلت جنسی مرد هم فراتر از واژن نمی رود. در کل رابطه جنسی در بارداری مشکلی برای جنین ایجاد نمی کند مگر اینکه از طرف پزشک از این کار منع شوید.

http://danestanibardari.blog.ir/1399/04 ... در-بارداری
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان