سونوگرافي روز تخمك گذاري

با سلام
سونگرافي از رحم و ضمائم در دوازدهم پريود انجام گرفت كه به شرح ذيل مي باشد:
رحم ابعاد طبيعي دارد و وضعيت رتروفلكسيون نسبي داشت.
ضخامت آندومتر 5/5 MM است. اكوژنسيته ميومتر يكنواخت است.
تخمدانها ابعاد طبيعي دارند. در تخمدانها كيست و ضايعه فضاگير مشاهده نشد.
قطر بزرگترين فوليكول در تخمدان راست mm 12 و تخمدان چپ mm 13 اندازه گيري شد، در حال حاضر فوليكول درشتي در تخمدانها ديده نشد.
در posterior Cul De SaC مايع ازاد رويت نشد.

دكتر براي روز 28 يعني 3 روز ديگه مجددا سونو نوشت.
مي خواستم ببينم در سونوي فعلي بنده مشكلي هست يا نه؟
ضمنا روز تخمك گذاري كي هست؟

سلام سمیه جان منم این ماه روز 12 سونو دادم فولیکولم 13 بود ولی دکتر گفت کوچیکه احتمال بارداری کم هستش ولی این بستگی به طول دوره ی پریودیت داره . یکی از روشها اینه که از تعداد روزهای دورت عدد 14 رو کم کنی هر عددی شد اون عدد روز تخمک گذاریه مثلا اگه دوره ی 30روزه داری 14-30 می شه 16 پس روز 16 پریودیت روز تخمگذاریه با احتساب 2 روز قبل و 2 روز بعد. این یکی از روشهاست. امیدوارم هر دومون هرچه زودتر مامان بشیم . التماس دعا

سلام
سمیه جان رحم و تخمدانها طبیعی هستند اما مکشلی که هست انتظار می رود در روز 12 سیکل فولیکولهای بزرگتری داشته باشیم که نشان از تخمک گذاری در دو سه روز آینده بدهند اما در تخمدانهای مشا چنین چیزی مشاهده نشده.
اما با توجه به پست دوم شما که فرمودید سیکل 33-34 روزه دارید، تخمک گذاری در روزهای 19 تا 23 هم محتمل است پس بد نیست که سونو چند روز دیگر تکرار شود تا از وضع رشد فولیکولها آگاه شویم.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و تشكر
سونو دوباره در روز 15 پريود انجام گرفت اما فوليكولها رشد چنداني نكرده بودند در تخمدان چپ 7/13 MM و تخمدان راست 10 mm .
RO= 31*15 mm
LO= 28*14 mm
دكتر برام قرص لتروفم و متفورتكس نوشت و قرار شد از روز سوم پريود مصرف كنم.
آيا با خوردن اين داروها مشكل من حل مي شود يا نه ؟
آيا فوليكولهل بزرگتر مي شوند يا نه؟ و اينكه خوردن قرصها كيست توليد نمي كند؟؟
خواهشا سريعا جواب بدهيد.متشكرم

سلام
لتروزل محرک تخمک گذاری ست و کارش همین است افراد زیادی هم از این راه نتیجه گرفته اند. از عوارضش کیست زایی هست اما با کنترل دقیق و بی حساب نخوردن داروها، از آن می توان پیشگیری کرد. و با سونوهای روتین باید از وضعیت تخمدان حین مصرف دارو مطلع باشیم.
كارشناس مامايي فيروز

با تشكر فراوان از كارشناس محترم ممنون از اينكه زود به سوالهاي ما پاسخ مي دهيد
خانم كارشناس با اين حساب با اين داروها براي ماه بعد مي شود حامله شد يا نه؟؟؟

سلام
عزیزم نباید اینقدر عجله کنید. چراکه عجله ی زیاد، آدم را در ماههای بعد دلسرد می کند.
کلاً افرادی که تحت درمان قرار می گرند بعد زا 6 ماه اغلب نتایج خوبی می گیرند(این را تحقیقات گفته است)
این را هم بدانید حتی در یک زوج سالم بارداری زمان می خواهد و محققان این زمان را 12 ماه در نظر گرفته اند یعنی حتی اگر یک زوج سالم بعد از 1 سال اقدام باردار شوند این غیر طبیعی نیست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
رشد نکردن فولیکولها یعنی مقدمات تخمک گذاری انجام نشده و درنتیجه تخمکی آزاد نمی شود.
چراکه فولیکولهای تخمدان باید رشد کنند و سپس یکی از آنها به عنوان تخمک ازادشود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشيد
من در 12 و 15 پري سونو رفتم اما اندازه فوليكولها رشد چنداني نكرده بودند و دوره هاي پريود من هم 33 روزه است امروز روز بيستم پريم هست و من در پهلوهام احساس درد دارم و ترشحاتم زياد شده آيا امكان داره كه امروز روز تخمكگذاري من باشه؟با اينكه 5 روز پيش اندازه فوليكولها 12 و 13 بوده؟

سلام
چون میگن معمولا چعرده روز قبل از موعد پریود هر فرد تخمک گذاریه تو دوره شما میشه همون حدود نوزدهم یا بیستم. شما به دکترتون نگفتین دوره هاتون سی وسه روزه است؟
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان