پريود فقط يک روز- مصرف کلوميفن

با سلام و عرض ادب و خسته نباشيد.
من بعد از 2 سال جلوگيري طبيعي حدود 5 ماه است که اقدام به بارداري کرده ام. ولي هنوز باردار نشده ام. پريودهاي من منظم و 29روزه است.
ماه گذشته دکتر برايم کلوميفن تجويز کردند که از روز 2 تا 7 پريود هر روز يک قرص بود. در طي ماه ما بصورت مرتب و يک روز در ميان اقدام کرديم. موقع پريود که شنبه هفته گذشته بود پريود من حدود 5 روز عقب انداخت و فقط يک روز خونريزي داشتم و بعد از آن بطور کامل قطع شد. از بي بي چک هم که استفاده کردم منفي بود.
آيا اين مورد مي تواند از عوارض کلوميفن باشد؟ يا علت چيست؟ آيا مي شود پريود فقط يک روز باشد؟
لطفا مرا راهنمايي کنيد.

سلام دوست گرامی
شما چه روزی از baby chek استفاده کردید؟ زمان سیکل قائدگی از 3 روز تا 10 روز می باشد . که شما 1 روز خونریزی داشتید. خونریزی شما به صورت لکه بینی بود و یا خونریزی زیاد بود؟
در ناامیدی بسی امید هست

سلام دوست گرامی
گاهی اوقات baby chek به درستی عمل نمی کند و با خطای انسانی همراه است . پیشنهاد می کنم شما آزمایش beta hcg بدهید که درصد beta مشخص شود .امیدوار باشید هنوز فرصت دارید اگر آزمایش منفی بود در ماه آینده اقدام کنید.انشاالله که نتیجه می گیرید
در ناامیدی بسی امید هست

سلام دوباره
دوست عزیز وضعیتی که شما ذکر می کنید، اولاً بر اثر مصرف کلومیفن ایجاد نشده، ثانیاً به طور قطع نیازمند بررسی ست چراکه حالتی نیست که اتفاقی در نظر گرفته شود. – به خصوص که پریودهای منظمی داشته اید!-
سعی کنید با مراجعه ی بالینی و ذکر شرح حالتون، آزمایشBHCG داشته باشید. در چنین مواردی هم بی بی چک قابل اطمینان نیست!
در ضمن در نظر داشتن اینکه این حالت از عوارض کلومیفن نیست، بدونید که 5 ماه اقدام بی نتیجه برای بارداری، نیازمند مصرف کلومیفن نیست! به جز در مواردی که سن مادر بالاست که البته در این مورد هم اولین بررسی برای اقدام بی نتیجه آزمایش اسپرموگرام است...
امیدوارم که بهترین ها براتون رقم خورده باشه، من رو هم مطلع کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام.لطفا منو راهنمایی کنید.چند سال هست بیماری کولیت دارم. الان میخوام بار دار بشم.دکتر کلومیفن تجویز کرده .میخوام بدونم بیماری من که 1 ماهه دوباره حاد شده و باید دارو بخورم مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟اگر با این وضع جسمی بار دار بشم برای جنین ضرر نداره؟

سلام منم دوماه کلومیفن مصرف کردم که ماه اول جواب نداد زمانی که سیکلم شروع شد فقط 2روز طول کشید ماه بعد دوباره قرص خوردم وباردار شدم که هفته7سقط شددر سیکل بعدی بازم2روز طول کشید (ماه بعد از سقط )البته من 6قبلش سابقه سقط داشتم (بارداری باکلومیفن
)میشه منو راهنمای کند که علتش چیه..........................باتشکرفراوان

tabasom نوشته شده:اگر بعد از 1 روز خوردن قرص کلومیفن مصرفشو قطع کنیم چه اتفاقی میافتد؟
اتفاق خاصی رخ نمی دهد ولی برای قطع دارو حتما با پزشک خود مشورت کنید !
كارشناس مامايي فيروز

tabasom نوشته شده:سلام.لطفا منو راهنمایی کنید.چند سال هست بیماری کولیت دارم. الان میخوام بار دار بشم.دکتر کلومیفن تجویز کرده .میخوام بدونم بیماری من که 1 ماهه دوباره حاد شده و باید دارو بخورم مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟اگر با این وضع جسمی بار دار بشم برای جنین ضرر نداره؟
دوست عزیز معمولا گاهی این بیماری در بارداری فروکش می کند ولی باید داروهای بی ضرر در این دوران تجویز شوندو معمولا از سولفاسالازین /استروئید و 5-ASAاستفاده می شود !
لذا قبل از اقدام برای ببارداری حتما با متخصص گوارش مشورت داشته باشید !
كارشناس مامايي فيروز

f1000 نوشته شده:سلام منم دوماه کلومیفن مصرف کردم که ماه اول جواب نداد زمانی که سیکلم شروع شد فقط 2روز طول کشید ماه بعد دوباره قرص خوردم وباردار شدم که هفته7سقط شددر سیکل بعدی بازم2روز طول کشید (ماه بعد از سقط )البته من 6قبلش سابقه سقط داشتم (بارداری باکلومیفن
)میشه منو راهنمای کند که علتش چیه..........................باتشکرفراوان
دوست عزیز سلام
علت سقط های مکرر باید بررسی گردد !آیا شما دچار کمبود پروژسترون نیستید !در ادامه مصرف کلومیفن پروژسترون استفاده نمی کنید ؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام بار دوم از شیاف سیکلوجست استفاده کردم (7روز)
درباره علت سقط ...احتمالا مشکل کروموزومی
اما به نظر شما علت کم شدن زمان سیکلها به2روز چیه ؟
ممنونم که باصبر وحوصله مارو راهنمای میکنید
مرسسسسسسسسسسسسسسسسی
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان