اقدام جهت بارداري

با سلام
من 29 سال دارم و مدت 5/4 ساله كه ازدواج كردم 5 ماهه كه براي بارداري اقدام كردم و تا به حال هم جلوگيري طبيعي داشتم .پريودهاي كاملا منظم 27 روزه دارم و زمان تخمك گذاري هم دقيقا در روز 13 هر ماه برايم مشهود ميباشد .قبل از اقدام آزمايش تيروئيد و خون را انجام داده كه مشكلي نداشتم و از عيد هم همراه با قرص اسيد فوليك طبق نظر پزشك قرص ويتامين e هم مصرف مي كنم كه فعلا يك دوره مصرف شده .آيا با توجه به شرايط من 5 ماه تاخير در بارداري عادي مي باشد ؟

دوست عزیز !
زوجی از جهت نازایی بررسی می شوند که بعد از یک سال ، بدون استفاده از هیچ یک از روش های جلوگیری ، باردار نشوند .
اما این که کیفیت مقاربت به چه صورت باشد ، نیز مهم است :
1. روز تخمک گذاری را تشخیص دهید ( با توجه به اطلاعات شما ، این روز مشخص است)
2. بهترین زمان مقاربت ، از 3-4 روز قبل از روز احتمالی تخمک گذاری تا 2 روز بعد از آن است . (روز 10 تا 15 قاعدگی شما) -
3.فاصله ی بین مقاربت ها 36 تا 48 ساعت باشد. البته در صورتی که در این فاصله نیز تمایلی به نزدیکی داشتید ،خودداری نشود.
4. به طور معمول بعد از 3-4 ماه 50درصد زوج ها و بعد از 12 ماه، 90 درصد زوجین بارداری را تجربه می کنند .
به هر صورت بدانید که وقوع بارداری نیاز به زمان دارد و در هر دوره ی قاعدگی 20 تا 25 درصد احتمال حاملگی وجود دارد .
منتظر شنیدن خبر خوش بارداری شما هستیم .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام عزیزم
درد در زمان قاعدگی می تواند کاملا طبیعی بوده و به علت روند عادی ترشح هورمون ها صورت پذیرد .جالب است بدانید که اگر در زمان قاعدگی هیچ گونه دردی وجود نداشته باشد ممکن است تخمک گذاری نیز ایجاد نشود . این حالت یعنی بی دردی های زمان قاعدگی در ابتدای بلوغ شایع است .
در مواردی نیز ممکن است فیبروم رحم ، پولیپ رحم و موارد دیگری سبب دردهای شدید در زمان قاعدگی شود که نیاز به بررسی های لازم دارد .
به هر صورت برای کاهش درد اجتناب از خوردن غذاهای نفاخ ، چای ، قهوه قبل از قاعدگی و روزهای اول قاعدگی توصیه می شود . هم چنین گرم کردن زیر دل در کاهش درد مؤثر است .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام به شما...
من برای تعیین روز تخمک گذاری و پسر دار شدم به دکتر مراجعه کردم . سونوس واژینال کرد و گفت 8 صبح فردای اون روز یه آمپول hcg بزن و 36 ساعت بعش نزدیکی کن... من هم پریشب برای اواین بار اقدام کردم... می خوام بدونم لازمه که امشب هم نزدیکی داشته باشم یا همون یه بار کافیه؟ با توجه به این که پسر می خوام و اولین اقدامم هم هست...

سوال دیگه من اینه که اگر در اولین نزدیکی نطفه تشکیل شده باشه در نزدیکی های بعدی که می گویند باید یک شب در میان انجام شود، نطفه صدمه نمی بیند؟؟؟

سلام
من حدود 40 روز پيش مجبور به سقط نيني 2 ماهم شدم چون قلب تشكيل نشده بود
حالا ميخواستم بدونم نقص اسپرم ممكنه علتش باشه؟
دكترم گفت اگر اسپرم شوهرت مشكلي داشت حامله نميشدي.
آيا نياز هست شوهرم آز اسپرم بده؟

سلام
دوست عزیزم از آشنایی با شما خوشبختم و امیدوارم که همدلی من رو از دور بپذیرید.
انشالله که با آمدن یک نی نی سالم، خاطرات شیرین جایگزین خستگی ها و دل آزردگی های پیشین شما بشه.
خوشحال باشید چراکه همونطور که پزشکتون هم فرمودند چنانچه بارداری صورت بگیرد صرف نظر از نتیجه بارداری به این معنی ست که مشکلی در بارور شدن در خودتون و همسرتون ( اسپرم و ...)وجود ندارد.
باردرای پوچ هم هنوز علت مشخص شده ای ندارد و شیوع بالایی نیز دارد و بسیاری از کسانیکه این بارداری رو تجربه کردند، الان صاحب فرزندانی سلام هستند.
كارشناس مامايي فيروز

راستی عزیزم حتماً و حتماً تا گذشتن 3 سیکل قاعدگی نرمال، روش بسیار مطمئنی را برای پیشگیری از بارداری در نظر بگیرید تا بدنتون آمادگی کامل برای پذیرفتن یک نی نی سالم رو یه دست بیاره. انشالله
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

بازم سلام
ببخشيد من بعد از سقطم حدود 12 روز خونريزي و يك هفته لكه بيني داشتم بعد از قطع شدن لكه بيني يك بار نزديكي داشتم (حدود 22 روز بعد از سقط) كه درد زيادي و سوزش ذاشتم بعدم دوباره دچار لكه بيني و خونريزي(فكر كنم پريود بود) شدم
دكتر قرص داد تا خونريزي كم يا قط بشه
الان حدود 50 روز از سقطم ميگذره و تازه براي دومين بار نزديكي داشتم (البته نه كامل)
چون بازهم سوزش و درد شديدي داشتم و از لكه بيني ميترسيدم نذاشتم كامل داخل بشه.
ميخواستم ببينم علت اين موضوع چيه؟ آيا طبيعيه؟

همدم عزیز سلام
از آشنایی با شما خوشبختم.
ذکر می شه که به علت کوتاه بودن عمر کروموزومy ( یکی از جفت کروموزوم جنسی در نوزاد پسر)،هرچه زمان مقاربت به زمان آزاد شدن تخمک نزدیک تر باشد، احتمال نوزاد پسر بیشتر خواهد شد.
در مورد سوال دومتان هم: به زبان عامیانه اسپرم ها مسیر خود رو طی می کنند تا یکی از آنها به تخمک رسیده و لقاح صورت می گیرد، از آن پس حصاری دور تخمک را می گیرد که دیگر هیچ اسپرم دیگری اجازه ورود پیدا نمی کند.
پس هیچ صدمه ای به تخمک لقاح یافته نمی رسد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام به شما دوست عزیز
حالتی که ذکر می کنید درجات متفاوتی دارد و نسبت به اینکه در چه زمانی پس از شروع نزدیکی و در کجا فرد احساس درد می کند، و یا اینکه درد نباشد و سوزش باشد، دلایل و درمانهای متفاوتی دارد. که توصیه می کنم اگر این مشکل رو جداً احساس می کنید هر چه زودتر در جهت رفع آن به درمانگر بالینی مراجعه و علت رو جویا شوید.
مقاربت دردناك (ديس پاروني ) در خانومها علل متفا وتي دارد من جمله :
1- عفونت واژن و یا دهانه ی رحم به خصوص عفونت قارچي تريكومونايي يا كانديديايي
2-كيست هاي واژن 3- عفونت غدد بارتولن ( ليز كننده ی واژن)
3- خشکی واژن(از جمله دلایل و شرایط دیگری که میتواند باعث خشکی واژن شود داروهایی است که فرد مصرف می کند.
آیا از بعد از سقط دارویی استفاده نکردید؟)
و ...
نکته ی دیگر این که عوامل روحی به دنبال سقط و یا رویداد های این چنینی نیز به راحتی می توانند، موجب چنین مشکلاتی شوند که در این صورت خود فرد بیشترین کمک را می تواند به خودش بکند.( البته این در شرایطی ست که توسط معاینه گر اثبات شود که عفونت و یا علت زمینه ای دیگری وجود نداشته است)
مطالعه ی لینک زیر رو پیشنهاد می کنم:
http://www.pezeshkan.org/?p=13599
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 98 مهمان