لطفا در مورد آزمایش من راهنمایی م

با سلام خدمت کارشناس محترم
می خواستم برایم سونو زیر را تفصیر کنید. دکتر به من گفت که در دو تخمدان کیسک وجود دارد من در روز 16 ام سیکل این سونو رو دادم و سیکل قاعدگی 38 روزه بود به نظر شما وضعیت تخمدان و فولیکول با توجه به این که میخواهم باردار شوم چطور است با چند ماه مصرف قرص
کیسک رفع میشه . فولیکول ها با توجه به روز 16 ام پروئید چطور است.

ابعاد رحم با طول 66mm و دیامترقدامی- خلفی 35mm نرمال است.

اکو میومتریوم یکنواخت و طبیعی است.خط اندومتر صاف و ضخامت آن 5.5mm است.

تخمدان راست با ابعاد 46.30mm دارای یک فولیکول dominant به قطر 19 mm و یک فولیکول به

قطر 5mm تا 6mm میباشد.

تخمدان چپ با ابعاد 30.21mm دارای بیش از پنج فولیکول میباشد که بزرگترین آن به قطر 8mm و 7mm و بقیه به قطر 5mm تا 6mm میباشد.

توده CYSTIC یا SOLID در تخمدانها مشاهده نگردید.

مایع آزاد در کلدوساک خلفی مشهود نیست.

با تشکر فراوان از شما بهتر بگم دوست عزیز دکتر در مورد بقیه چیزها توضیح نداد خیلی هم استرس دارم خسته شدم از حرفهای دیگران که چرا بچه دار نمیشید ما 4.5 ازدواج کردیم و همه میگن دیگه دیر شده من 24 سالم و شوهرم 27 سالش این حرفها من بیشتر میترسونه و از طرف دیگه شوهر من تک پسره و در یک ساختمان با خانواده شوهرم زندگی میکنیم البته شوهر خوب و مهربانی دارم منتظر راهنماییتون بی صبرانه هستم.

سلام
دوست عزیزم درسته که فولیکولهایی که در تخمدان چپ دیده شده به نفع تخمدان پلی کیستیک است اما در کنار آن فولیکولی که 19 میلی متر در تخمدان راست داشتید(و مناسب است برای این زمان از سیکل) خودش نشان می دهد که هنوز تنبلی تخمدان به صورت جدی وجود ندارد و یا خفیف است. چه دارویی برای شما تجویز شده است؟ سیکلتان بی نظمی هم دارد؟ همیشه اینقدر طولانی بوده است؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما
دکتر برای من 2 بسته قرص سیپروترون کامپاند .ویتامین E.فولیک اسید تجویز کرده اند و آزمایش هورمون که باید روز سوم سیکل انجام بدم سیکل قاعدگی من از اول امسال 37 روزه است ولی در ماه مرداد 32 روزه شروع شده در اون ماه نزدیکی داشتم ولی 37 روز بعد پروئید شدم کارشناس عزیز تخمدان های من چقدر فاصله دارد با یک تخمدان نرمال و طبیعی لطف کنید از این موضوع من در جریان قرار دهید خدا خیرتون بده خیلی ناراحتم که بعد از 4.5سال جلوگیری باید چند ماه هم درمان بشوم خدانگهدار شما زهره

سلام
زهره جان! وضعیتی که از قاعدگی تون ذکر می کنید در حد تنبلی تخمدان شدید و نگران کننده نیست(در وضعیت جدی اینطور است که فرد 2یا 3 ماه یکبار پروید می شود و یا اصلاً لکه بینی مابین سیکل او و یا فاصله ی کاملاً متغیر بین سیکلهایش موجب می شود که او درست نتواند بگوید چه زمانی منتظر قاعدگی خود است؛ در ثانی در سونوی پایش فولیکول هم، فولیکول مناسب ندارند) پس وضعیت شما در حدی نیست که نگران باشید، این سیپروترون هم باعث نظم سیکل و احتمالاً مناسب کردن سول سیکلتان(37 روز زیاد است) می شود امید به بارداری هم همچنان بالاست! موفق باشید!
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد خدمت کارشناس عزیز و تشکر از پاسخ شما
من اولین بار است که سونوی واژینال داده ام و اطاعی در تشخیص آزمایش ندارم آیا وقتی که فولیکول 7م م به طور مثال رشد نکند تبدیل به کیست میشود یاید چقدر رشد کند که دیگه از کیست بودن در بیاد چون من در اینترنت اندازه نرمال فولیکول را نتونستم پیدا کنم یعنی من فقط یک فولیکول 19 م م دارم که خوب است وبقیه که بزرگترین 7 م م و 8 م م است تبدیل به کیست شدن آیا خوب آزمایش فهمیدم وسوال دیگه این که ورزش هم بزای درمان این امر مفید است

سلام
زهره جان! به طور خلاصه و عامیانه:
فولیکول اگر تا زمان تخمک گذاری به رشد مورد نظر یعنی 23 تا 25 میلی متر برسد توانایی آژاد شدن دارد(که البته اگر چند فولیکول به رشد مورد نظر برسند یکی از آنها بالغ شده و آزاد می شود) الباقی تحلیل می روند.
گاهی فولیکولهای باقی مانده (چه آنخها که رشد کردند چه کوچک ماندند در طی سیکل باقی می مانند و از بین نمی روند که در این صورت به زیر 3 سانتی متر آنها فولیکول گفته می شود و به بالای 3 سانتی متر آنها ، کیست می گویند!
اینطور نیست که تحقیقات ورزش را در درمان به طور مستقیم موثر دانسته باشد اما برای آنها که تخمدان پلی کیستیک دارند و همراه با آن اضافه وزن نیز دارند نشان داده شده است که کاهش وزن به برگشت تخمک گذاری شان کمک می کند.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وآرزوی ساعات خوش برای شما
همان طور که گفتم دکتر برای من قرص سیپروترون کامپاند تجویز کردن آیا بهتر است طبق دستور روی جلد از اول قاعدگی به مدت 21 شب مصرف شود یا از روز پنجم باید مصرف را شروع کرد

با سلام کارشناس محترم
همون طور که در ایمیل قبل گفته ام دکتر معالجم بعد از دادن سونو گفتن که کیست دارم و برام قزص سیپروترون کامپاند تجویز کردن من 5 روز اوی پروئیدم با لک شروع میشه بعد زیاد تر میشه ودکتر گفت از روزی که لک دیدی روز اول پروئید است من هم قرص مصزف کردم وامروز 5 روز است که قزص خوردم ولی اجساس میکنم لکه هایم نسبت به ماههای
قبل کمتر شده آیا به خاطر قرص میتونه باشه یعنی قرص خونریزی کمتر میکنه و همچنین زیر دلم هم درد میکنه سه شنبه قرار برم دکتر آزمایش هورمون نشون بدم آیا لازم میدونید
کمتر شدن پروئیدم با دکتر مشورت کنم یا جای نگرانی نیست و قرص ها رو ادامه بدم

میخواستم آزمایش هورمون برام تفسیر کنید ممنون
T.S.H4.5 uIU\mI
L.H2.3 IU\I
F.S.H2.5 IU\I
Prolaction25.8 ng\mI
و همچنین از زمانی که دکتر به علت کیست قرص سیپرترون کامپاند تجویز کردن ومن الان 9 روز مصرف میکنم در موقع نزدیکی درد دارم بعد از نزدیکی یه بار لکه قهوه ای دارم و همچنین سینه درد اما خفیف است علت چیست ؟؟؟

روز سوم سیکل آزمایش دادم وچون روز سومی بود که قرص میخوردم از همون روز لکه هام قطع شد دکتر گفت بعد از تمام شدن 21 زوز پروئید اتفاق میفته لطفا در مورد درد نزدیکی در دوره قرص خوردن و درد سینه هم توضیح بدید ممنون میشم با تشکر زهره
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان