بی چک مثبت و آزمایش خون منفی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم و دلسوز

پریودای من 28 یا 29 روزه هستند.
ماه پیش روز 13 ام کیت تخمک گذاری کاملا پررنگ و مشابه خط کنترل شد و من روز 13 و 14 به منظور بارداری اقدام کردم.
روز 26 ام( 2 روز به پریود مانده) خط دوم بی بی چک خیلی کمرنگ و بعد از 12 دقیقه ظاهرشد. دو روز بعد یعنی روز 28 ام (دقیقا روز پریود) از مارک دیگر و دقیق تری از بی بی چک استفاده کردم اینبار خط دوم در عرض 8 دقیقه و کاملا واضح و مشهود ظاهر شد و من تقریبا مطمئن به بارداری بودم.
اما متاسفانه روز 32 ام که آزمایش خون دادم بتا 3.1 بود و منفی و من روز 33 ام پریود شدم و هیچگاه اینقدر تاخیر را نداشتم.
البته از روز 28 ام درد پریود را در رحم خود احساس می کردم که هیچگاه در دوره های قبل نداشتم.

حال سوال من از شما این است:
1- آیا لقاحی انجام شده که بی بی چک مثبت شده؟در مقاله ای خواندم علت این امر عدم رشد تخمک بارور شده در رحم است. آیا شما موافق هستید. و علت این مساله که تخمکی ناسالم باشد چیست؟ و آیا اسپرم ناسالم بوده؟
خیلی نگران شدم.
2- همسر من قرص اسپیرونولاکتون مصرف می کنند البته مقدار مصرف روزانه حداقل دوز ممکن است.ممکنه این عاملش باشه؟

ببخشید اگر متنم طولانی شد.
پیشاپیش از اینکه عاشقانه برای مادران آینده وقت می گذارید متشکرم.
ممنون میشم اگه جواب منو بدید.
خیلی نگران هستم.

دوست عزیزم سلام
داشتن بی بی چک های مثبت کاذب، بسیار و بسیار در خانم ها دیده می شه به طوری که حتی در پایه ی علمی هم به چنین خطایی در این تست ( صرف نظر از مارک آن) تاکید زیادی شده.
از طرفی استرس و تمرکز روی موعد پریود و یا تاخیر آن و یا بارداری و ... دخالت واضحی بر تغییر زمان پریود خواهد داشت.
احتمالات بالا بسیار بیشتر از مشکلاتی ست که ذهن شما رو درگیر کرده، پس تا اینجا فعلاً سعی کنید خیالتون راحت باشه تا اینکه احتمالاتی که گفتید روهم، با هم در پست بعدی بررسی کنیم...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان