من پروئید شدم

با سلام متاسفانه من پروئید شدم چند سوال داشتم من 5/4 سال ازدواج کردم این مدت جلوگیری طبیعی داشتم وفقط دو شب نزدیکی بدون جلوگیری داشتم می خواستم بدونم آیا بعد از این همه مدت که جلوگیری می کردم تعداد نزدیکی بعد از پایان پروئید باید بیشتر باشد یعنی دقیقا از چندم پروئید به مدت چند روز از 30 روز باید نزدیکی داشت با توجه به اینکه سیکل قاعدگی من بین 35 تا 37 روز است با تشکر زهره

سلام عزیزم
توصیه می کنم با مطالعه صفحه زیر نسبت به علائم تخمک گذاری آگاه شوید .
http://www.irshafa.ir/post-3625.aspx
اگر از ابتدای یک سیکل قاعدگی (یعنی روز اول خونریزی) تا ابتدای سیکل قاعدگی بعدی ( یعنی روز اول خون ریزی) 35 تا 37 روز طول می کشد احتمالا تخمک گذاری شما بین روزهای 17 تا 26(یعنی 17 روز بعد از روز اول خون ریزی تا روز 26 بعد از روز اول خون ریزی ) می باشد . در این دوره یک روز در میان برای بارداری اقدام کنید .از زمان اقدام برای بارداری قرص اسید فولیک شبی 1 عدد فراموش نشود .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام ممنون از راهنمایی خوبتون سوال دیگه اینکه بعد از نزدیکی در حین شستشو مقدار ترشح سفید رنگ از واژنم بیرون آمد اسپرم میتونه باشه از چی میتونه باشه و سوال دیگه که من نگران کرده 6 روز بعد از نزدیکی فقط یک بار از روز لکه های قهوه ای رنگ داشتم اگر باردار نشدم علت چی میتونه باشه چون هیچ وقت ثابقه نداشته بعد از نزدیکی همچین چیزی با توجه به اینکه اولین نزدیکی من بدون جلوگیری بود با تشکر از جوابهای شما.

دوست عزیزم! لکه بینی مابین سیکل می تواند دلایل زیادی نظیر عدم تعادل هورمونی، قطع روش پیشگیری هورمونی، و یا اگر بلافاصله بعد از نزدیکی بوده باشد عفونت یا زخم دهانه ی رحم را مطرح کند. اما نکته این است که اگر این وضعیت برای شما در سیکلهای بعد تکرار شود ما به این مسئل فکر می کنیم و الان جای نگرانی نیست.
ممکن است مایع منی کمی خارج شود اما اسپرم ها همان ابتدا با سرعت بالایی که دارند خودشان را به مقصد می رسانند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 68 مهمان