كارشناس محترم لطفا"درمورداين

سلام كارشناس محترم.من يه سوال دارم كه خيلي باعث نگراني من وهمسرم شده راهنماييم كنين لطفا"...ما6ماهه اقدام كرديم چون سنم 31ازماه سوم كه باردارنشدم بهم لتروزول داد..2سيكل لتروزول خوردم واين ماه هم كلوميفن بهم داد..تواين ماهها فوليكول خوب هم داشتم تااينكه 2ماه پيش شوهرم آزداد كه اين نتيجشه:
all:106
total :47
alive:28
progressive:32
normal morfology:20(45%)
msc:9 POOR
MOTILITY:50%
fsc:2.8(POOR
smi:77 POOR
دكترزنان به همسرم آپوپنتوكسي فيلين +ويتامين اي دادكه الان 40روزه داره ميخوره...اين ماه هم توسونوي من 4تافوليكول از18تا31داشتم كه گفت چون زيادوبزرگن HCGبهت نميدم...
سوالاي من: بدون HCG هم تخمك آزادميشه؟
آزمايش شوهرم چطوره؟
بااين مدت داروخوردنش ممكنه من اين ماه باردارشم؟الان روز16سيكلم كلا حداقل زماني كه لازمه تاآزش بهترشه چقده؟؟
اقدام بعدي دكترچيه؟؟گفت اگه اين ماهم نشدي آزشوشوتكراربشه تابگم چه كاركنين....

سلام
دوست عزیز!تشخیص دقیق با متخصص و با سنجیدن معیار های کیت آزمایشگاه مورد نظر می باشد.
تعداد اسپرمها مناسب است و درصد اسپرمهای با اشکال نرمال و نیز تحرک طبق معیار who(سازمان بهداشت جهانی) در حد حداقل نرمال را داراست (معیار حداقل: فرم نرمال17 % و اسپرمهای متحرک بالای 50 % و یا پیشرونده بالای 25% )
اما ملاک معیارهای کیت آزمایشگاه خودتان است که احتمالاً بر آن اساس هر دوی این فاکتورها کمی پایین تر از حد نرمال هستند.تخشیص زمان درمان سخت است چراکه در هر فردی متفاوت است و گاهی بالابودن تعداد اسپرمها نقص دیگری را می پوشاند و بالعکس و ...و هلاصه سرعت باردار شدن در او بالاتر می رود.
در مورد آمپول hcg: بله در حالت عادی این طور است که فولیکولها رشد کرده و وقتی به بلوغ نهایی، فولیکولی، رسید آزاد می شود و این آمپول فقط وقتی تجویز می شود که اثبات شده باشد که آزادی تخمک با این روند رخ نداده بوده است.
بله احتمال بارداری هم هست دوست عزیز!اقدامات تحت نظر متخصص باید جلو برود
لینک زیر را هم مطالعه کنید:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... ge&pid=473
موفق باشید و به امید خیر خوش بارداری شما
كارشناس مامايي فيروز

خيلي ممنونم ازلطفتون.يه سول ديگه..ازقول يه ماماي قديمي شنيدم كه گفت افرادي كه جلوگيري طبيعي دارن وقتي اقدام به بارداري ميكنن.ممكنه اوايل دچارلكه بيني درسيكلاشون بشن كه نشانه آمادگي رحم براحاملگيه.درسته؟واينكه چراباوجودسيكلاي منظم قبليم ازوقتي اقدام كردم يكم نامنظمي وگاهي لكه بيني 3-4روزقبل ازپري دارم؟

سلام
من در مورد نظر ایشون نظر خاصی ندارم اما از نظر علمی ، واژه ی آمادگی رحم اصلاً معنای علمی ندارد و صحتی در این قضیه نیست. قطع جلوگیری طبیعی هم باعث بی نظمی نمی وشد بلکه قطع روشهای هورمونی ست که این مساله را سبب می شود.
اما در مورد شما اگر لکه بینی پیش از قاعدگی مضاعف بر روزهای قاعدگی شماست(و جزو آن نیست) در صورت تکرار باید درمانگرتان را مطلع کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان