پریود با تاخیر ؟ آیا مشکوک به تنب

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم -2سال است ازدواج کردم
چندین سال پیش پریود من 7روزه همراه با خونریزی زیاد بود و دوره هام 30روزه همراه با درد و تهوع و استفراغ -الان حدود 3 سالیه که دوره هام 10 روزه شده با خونریزی کم که 3روز اول و 3-4روز آخر فقط لکه بینیه . روزهای قبل پریود کمی نفخ روده می گیرم که البته مختص این دوران نیست چون کلا مشکل گوارشی دارم . از بعد از ازدواج قبل از پریود درد سینه دارم و همراه با پریود شدن این درد برطرف میشه . اما مشکل اینجاست که دوره های پریود من از 30 روز به 32 گاهی 34-36 روز می رسد و قاعده کلی ندارد. 2ماه پیش آزمایش پروژسترون دادم چون 8ماههی اقدام به بارداری کردم پزشکم می خواست ببینه تخمک هایی که تو سونو دیده می شن آزاد میشه ی نه که جواب + بود
این ماه نزدیک 39 روزه که پریود نشدم . درد سینه هم ندارم. فقط گه گاه داخل واژنم تیر می کشه بی بی چک هم - بود . هفته پیش به علت بیماری چند روز آنیت بیوتیک مصرف کردم

آیا من مشکوک به تنبلی تخمدان هستم ؟ و این تاخیرها غیر طبیعی نیست؟

سلام
دوست عزیزم اولاً در مورد همین سیکل اگر 39 روزه شدن تا این مزان بی سابقه بوده حتماً با آزمایش خون چک کنید و به بی بی چک اطمینان نکنید در ضمن دراین زمان تا مطئمئن نشدید دارویی مصرف نکنید.
اما اگر بارداری مطرح نبود، این طولانی دشن تدریجی سیکلها اصلاً طبیعی نیست و حتماً نیازمند پیگیری ست . نگران هم نباشید د راول از همه هم به تنبلی تخمدان فکر نکنید حتی یک پرکاری تیروئید خفیف هم می تواند سبب این قضیه شود...باید علت یابی شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان