کارشناس عزیز
من امروز جواب عکسمو و آزمایشهامو بردم به یه دکتر جدید نشون دادن دکتر معظمی به من گفت تنها مشکلی که توی مدارک شما هست همین چسبندگی لگنی هستش که این میتونه باعث ناباروری شما شده باشه . من معاینه هم شدم و بعد ازمعاینه به من گفتن که مورد خاصی ندیدم بعد برای من آمپول HMG نوشتن و گفتن روزهای 2-4-6-8-10- پری روزی دو عدد بزنم و بعد روز 11 مراجعه کنم برای سونو لگن و بعد جواب سونو رو براشون تلفنی بخونم تا به من بگن آمپول بعدی که فکر کنم HCG هست رو کی بزنم ...

حالا من از شما سوال دارم
اول اینکه این آمپول چکار میکنه ؟
اگه من مشکل چسبندگی دارم برای چی به من آمپول HMG دادن ؟
عوارض این آمپول چی میتونه باشه ؟؟
سونو لگنی چی هست ؟؟

خواهش میکنم راهنماییم کنید من خیلی نگرانم الانم با چشمان گریون دارم برای شما مینویسم ...دیگه خسته شدم از بس هر دکتری یه حرفی بهم میزنه .....

کارشناس محترم

یا عرض خسته نباشید همیشه جواب منو سریع میدادید اما ...........
جواب عکس رنگی من که صفحه پیش براتون نوشتم خیلی منو نگران کرده هر دکتری یه حرفی به من میزنه یکی میگه مهم نیست یکی میگه مهمه ترو خدا شما بهم بگید .....

سلام
دوست عزیزم! چرا چشمههای گریان؟! به این فکر کنید که هنگامی که روزی نی نی رو در آغوش می کشیداین تلاشی که شما اکنون داشته اید سبب می شود از داشتنش بیشتر لذت ببرید و از خدا تشکر کنید.
این آمپول اغلب برای بلوغ نهایی تخمک رشد یافته تجویز می شود و در کل مربوط به پروسه تخمک گذاری ست نه چسبندگی و ...اما ممکن است مقصود این باشد که تمام توان خود را در آزاد شدن تخمک و در مجموع مساعدکردن تمامی شرایط کرده باشیم تا ببینیم این چسبندگی تا چه حد مانع شده است؟نگران عوارضش هم نباشید بسیاری از افراد که داروهای محرک تخمک گذاری را استفاده میکنند در کنارش این آمپول را نیز تزریق می کنند.
آنهم یک سونوگرافی ساده است.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم یه سوال دیگه :
با این وصف عکس رنگی من و اینکه پرمالیته لوله راست کمی کمتره و احتمال چسبندگی صفاق لگنی هستش( در صورتی که جفت لوله ها کاملا باز هستن ) آیا واقعا این موضوع باعث ناباروری میشه آخه من خیلی تو اینترنت سرچ کردم اما تا حالا ندیدم یکی که مثل من که یک بچه 6 سال داره به خاطر این موضوع نازائی گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

من و ببخشید که سوالاتم تمومی نداره !!!!!!!!!!!!!شرمندم !!!!

SOMI60 نوشته شده:کارشناس محترم یه سوال دیگه :
با این وصف عکس رنگی من و اینکه پرمالیته لوله راست کمی کمتره و احتمال چسبندگی صفاق لگنی هستش( در صورتی که جفت لوله ها کاملا باز هستن ) آیا واقعا این موضوع باعث ناباروری میشه آخه من خیلی تو اینترنت سرچ کردم اما تا حالا ندیدم یکی که مثل من که یک بچه 6 سال داره به خاطر این موضوع نازائی گرفته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟

من و ببخشید که سوالاتم تمومی نداره !!!!!!!!!!!!!شرمندم !!!!
سلام مجدد
خوب از لحاظ علمی اینطور نیست که امکان اینکه بتواند سبب نازایی شود وجود نداشته باشد اما از طرفی در وضعیت شما امکان اینکه بدون هیچ مشکلی بارداری رخ دهد هم بسیار زیاد است(با توجه به باز بودن لوله ها)
كارشناس مامايي فيروز

SOMI60 نوشته شده:در ضمن کارشناس محترم منظور من آمپول hmg بود که کارش چیه نه hcg ؟؟؟ توضیح شما هم در مورد hmg بود دیگه درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای کمک به رشد فولیکولها و در نهایت کمک به تخمک گذاری ست عزیزم
به این صورت که :
رژیم معمولی که برای درمان با گونادوتروپین ها به کار می رود به این صورت است که ۲، ۳ یا ۴ روز بعد از قاعدگی تجویز ۱ یا ۲ آمپول hMG شروع می شود و دوز مصرفی آن تا ۷ روز ثابت نگه داشته می شود. پس از آن، پاسخ دهی تخمدان با تعیین سطح سرمی استرادیول ارزیابی می شود. اگر پاسخی مشاهده نگردید افزایش مقدار h MG به اندازه ۱ یا ۲ آمپول در هر ۳ تا ۴ روز ادامه می یابد تا پاسخ مستدلی دیده شود.
به لینک زیر مراجعه نمائید:
http://ivfshayamehr.com/index.php?optio ... Itemid=154
موفق و کامیاب باشید دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من سه سال ازدواج کردم و الان قصد دارم بچه دار بشم قبل از پریودی لک بینی دارم بعد ار چند روز پریود میشم رفتم دکتر سونوگرافی تخمدان نوشت انجام دادم مشکلی نبود و آزمایش روز سوم قاعدگی که اگر اشتباه نکنم پلاتیون خونم بالا بود این دارو ها رو بهم داد کلومیفن_کتوتیفن_لتروزول سها_ وdost inex از روز چهارم پریودی شروع کردم تا الا ن هم جلوگیری میکردم از هفته آینده نمیخام جلوگیری کنم حالا برای باردار شدن مشکلی دارم؟ ممنونم

کارشناس محترم با عرض سلام

من یه مشکلی برام پیش اومده اگه میشه راهنماییم کنید البته شرح حال منو نمی دونم میتونید بخونید یا نه : من یه خلاصه ازش میگم

من یه پسر 6 ساله دارم 13 ماهه برای دومی اقدام میکنم همیشه هم پری میشدم سیکلام حداکثر 36 تا 38 روزه بود اما هر ماه پری میشدم بهمن ماه که پری شدم دیگه نشدم تا فروردین که برای اولین بار آمپول زدم و 9 روز بعدش یعنی 16 فروردین پری شدم روز 9 سیکلک عکس رنگی گرفتم اگه یادتون باشه چسبندگی صفاق لگنی داشتم اما چون دو تا لوله هام باز بود گفتید که همه چی نرماله این ماه هم تا روز 40-42 پری صبر کردم باز پریود نشدم باز رفتم آمپول زدم دوشنبه 26/2/90 ، منتظر پریود شدنم بودم که دوباره سه شنبه یعنی دقیقا 9 روز بعد از زدن آمپول پری شدم و موقع خشک کردن زمان طهارت گرفتن دستمال کاغذیم خونی شد اما دیگه همون لبود از روز سه شنبه من هنوز پدم پاکه پاکه و کاملا قطع شده .............

حالا این موضوع منو خیلی نگران کرده ؟؟؟؟چرا من پریود نمیشم ؟؟؟چرا فقط لک دیدم البته کمی بیشتر از لک بود ؟؟؟؟؟؟؟؟/تکلیف من چیه ؟؟تو سیستم بدن من چه اختلالی به وجود اومده ؟؟؟؟

سلام
دوست عزیزم مسلماً این حالت طبیعی نیست و شاید لازم باشه تحت نظر درمانگر بالینی تون هم آزمایش هورمونی دهید و هم سونوگرافی از تخمدان.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 87 مهمان