من کی از هورمونی بدم

سلام خدمته کارشناسه محترم

اومیدوارم حالتون خوب باشه ومرسی که باصبروری جواب میدید

من مدت 4ماه جلوگیری نکردم روشه جلوگیریم کاندوم بود پریومدم همیشه منظم بود بعد از1ماه از کنارگذاشتنه جلوگیریم پریومدم برایه زمانه 2روز عقب افتاد رفتم سونو کیست داشتم کوچیک بود 14میلیمتر

دکترم گفت بزارم خود به خود خوب بشه که نشد وقتی بازم پریودم عقب افتاد رفتم دوباره سونو که بزرگتر شده بود 22ملیمتر(البته درزمانه 3ماه این اندازه شد) برایه مدت 2ماه قرصه مارولون برام نوشت من دارم استفاده میکنم

میخواستم برایه اطمینانه بیشتر ازهورمونی بدم به نظر شما چه زمانی مناسبه بعد خوب شدنه کیستم یا حالاهم برم مشکلی نیست

و زمانه مناسب برایه از هورمون کی :D هست روز 14 بعد از پری یا تویه زمانه پری یکم اطلاعات دراین مورد میخواستم مرسی

سلام
در مورد کیست : دوست عزیزم فولیکول اگر از 3 سانتی متر بیشتر شود کیست نامیده می شود و کلاً این جمله که کیستی که به اندازه ی 14 میلی متر برا یمشا تشخیص داده شده از نظر علمی غلط است. چه بسا اصلاً به طور طبیعی در هر فرد در فاز فولیکولار(از زمان قاعدگی تا تخمک گذاری) اگر سونو شود فولیکول در تخمدان دیده می شود و این غیر طبیعی و نیازمند مصرف دارو نیست!!
در واقع اصلاً کیستی وجود ندارد!
اگر تاخیر قاعدگی شما هم در حد 2-3 روز است مورد غیر طبیعی نیست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمته خانمه کارشناس

رفتم متخصص گفت 22ملیمتر باید قرص مصرف کنی ......... منم موندم نمیدونم تشخیصش درسته یا نه

وببخشید درمورده از هورمونی که پرسیدم میشه جواب بدید اخه تا حالا نرفتم میخواستم بدونم چه زمانی از بدم بهتره تو زمانه پریودی یا تخمک گذاری یا هر وقت که شد مرسی از جوابتون

سلام
دوست عزیزم! به جز پروژسترون (که در میانه فاز لوتئال مثلاً 21 سیکل سنجیده می شود) بهترین زمان برای آزمایش هورمونی روزهای اول سیکل یعنی مثلاً روز 3 قاعدگی ، می باشد. البته گاه یLH را نیز در میانه سیکل می خواهیم یعنی حول و حوش 14 امین روز.
تعیین روز دقیق توسط درمانگر شما با توجه به ترجیحات ممکن انجام می شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 40 مهمان