با توجه به اینکه بعد از دو دوره قر

سلام من به علت کیست تخمدان چپ به سایز 30 میلیمتر دو ماه قرص ال - دی خوردم
اما تغییری نکرد
البته قبلاً کیستم 35 میلی متر بود و خود به خود کوچیک شد و به 30 میلمیتر رسید
با خوردن دو ماه قرص سایز کیستم تغییر نکرد
دکتر فرمودند کیست کوچیک و از نوع ساده است و شما میتونی اقدام کنی و بعد از دو دوره قرص ال دی خوردن در ماه سوم اقدام کردم
من قبل از خوردن قرص ال دی پریودهام 31 روزه بود و منظم باینکه کیست داشتم پریودم منظم بود
با خوردن قرص ال دی سیکلهایم در این دو ماه 28 روزه شد
ماه سوم اقدام کردیم که من در روز 32 پریود شدم
نمیدونم که سیکلم 28 روزه شد یا اینکه بعداز قطع قرص ال دی به 31 روزه برگشته
من در این سایت خوندم که فرموده بودید بعد از خوردن قرص ال دی باید 3 دوره صبر کرد بعد اقدام کرد . دکتر اینجانب به بنده نگفته بودند که باید 3 دوره صبر کنم
حالا من نمیدونم سیکلم 31 روزست یا 28 روزه
اگه 28 روزه شده باشه من با اولین اقدام 5 روز پریودم عقب اوفتاد اما اگه برگشته باشه به 31 روز من بعد از یک روز پریود شدم
گیج شدم راهنماییم کنید
میخوام برای این ماه هم اقدام کنم

سهیلا جان ، سلام
اقدام برای بارداری بعد از قطع قرص مانعی ندارد .
اما با مصرف قرص ، تخمک گذاری قطع شده و یک سیکل منظم ولی مصنوعی ایجاد می شود . بعد از قطع قرص ممکن است تا مدتی تخمک گذاری به تعویق بیفتد . به همین جهت در افرادی که قرص را چندین ماه جهت جلوگیری از بارداری مصرف می کنند توصیه می کنیم بعد از قطع قرص ، 3 ماه جهت اقدام برای بارداری صبر کنند تا در این مدت سیکل قاعدگی روال طبیعی خود را باز یابد .
معیار محاسبه طول سیکل را زمانی در نظر بگیرید که قرص مصرف نمی کنید . این زمان از روز اول خون ریزی یک قاعدگی تا روز قبل از خون ریزی قاعدگی بعدی ( بدون مصرف قرص )است .امیدوارم توضیحات روشن بوده باشد .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان