درد بعد از سزارین

#1
با سلام و خسته نباشید
من حدود 25 روز است که زایمان کردم این سومین زایمان من میباشد که به روش سزارین انجام شده است. بار اول و دوم زایمانم راحت بود و من بعد از 2 هفته تقریبا هیچ دردی نداشتم ولی این بار با گذشت 25 روز در ناخیه لگن و کمر و محل بخیه هام خیلی درد دارم شبها خصوصا وقتی طاق باز میخوابم این دردها بیشتر میشه اگه ممکنه منو راهنمائی کنید که ممکنه علت چه چیز باشه؟


#2
سلام عزیزم
تولد فرزندتان مبارک !
هیچ زایمانی حتی در یک نفر ، کاملامشابه زایمان قبل نیست . چه به لحاظ روند زایمان و چه مراحل بهبودی پس از زایمان .
اما آن چه مهم است این است که تقریبا از ابتدای بارداری هورمون هایی در بدن ترشح شده که باعث شل شدن عضلات و مفاصل می شوند . با وجود این تغیرات اگر همچنان فعالیت ها و حرکات قبل از بارداری تکرار شود ، عوارض آن پس از بارداری مشخص خواهد شد . درست نشستن ، درست خوابیدن ، درست راه رفتن و ورزش های دوران بارداری از جمله مراقبت هایی هستند که بایستی در طی حاملگی رعایت شوند . از طرفی بدن 9 ماه تغیر می کند حداقل بایستی 6 هفته فرصت پیدا کند تا قدری این تغیرات را جبران کند .
توصیه های کلی :
1. شکم و کمر خود را به وسیله ی یک گن ملایم و یا یک کمربند پهن حمایت کنید .
2.برای خوابیدن از بالشی پهن استفاده کنید به نحوی که زیر شانه های شما قرار گیرد . در این حالت ممکن است در ناحیه ی بخیه ها احساس کشش داشته باشید . برای بهبود این حالت یک بالش نازک هم زیر ران هایتان قرار دهید .خم کردن زانو ها نیز در کاهش کشش بخیه ها و کاهش درد موثر است .
3. حداقل به مدت 2 ماه از حمل اشیای سنگین خودداری کنید و به طور کلی سعی کنید از دیگران برای انجام کارهایتان کمک بگیرید.انتظار نداشته باشید همه ی مسئولیت هایتان به همراه نگهداری از یک نوزاد ، مانند 10 ماه گذشته انجام شود .
4. می توانید این ورزش را برای تسکین درد پشت انجام دهید :
هدف : تقویت عضلات شکم و در نتیجه بهبود کمردرد
در حالت طاق باز (با بالش هایی که توضیح دادم) زانوها را خم کنید و روی شکم بیاورید . سپس هر دو زانو را به یک طرف تا جایی که راحت هستید بچرخانید . در این حالت بایستی شانه ها صاف نگه داشته شوند . سپس زانو ها را راست کنید و همین کار را در سمت دیگر بدن انجام دهید . این ورزش را 6 تا 10 بار انجام دهید .
در عین حال توصیه می کنم در صورت ادامه ی درد ،با پزشکتان مشورت کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

#3
با سلام من اولین بارداری را سزارین کردم .خود خواسته .میشه بعدی را طبیعی انجام داد چون بعضی از متخصصان این گفته را تایید میکنند 8)

#4
سلام
متاسفانه در کشور ما این روتین شده که هر کسی 1 بار سزارین داشت حتماً بارداری های بعدی را هم باید با سزارین به اتمام رساند اما از نظر علمی این مساله صحیح نیست البته برخی از پزشکان حاذق و متعهد، هنوز پیدا می شوند که در صورت داشتن شرایط مادر،زایمان های بعدی را،به طور طبیعی برای او انجام دهند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سزارین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان